واکنش پلیس به خرید و فروش مجوز تردد بین استانی

معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به خرید و فروش مجوز تردد غیرقانونی در شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی گفت جعل فیزیکی برگه تردد هیچ فایده‌ای نداشته و حتی می‌تواند منجر به پیگیری قضایی برای دارنده برگه جعلی شود.

واکنش پلیس به خرید و فروش مجوز تردد بین استانی

از زمان اعمال محدودیت‌های تردد بین‌شهری برای شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی، موضوع دریافت برگه تردد یا همان مجوز سفر نیز مطرح شده و هرازچندگاهی نیز جاعلان این برگه‌ها یا افرادی که به هر نحو اقدام به دلالی یا سوءاستفاده از این برگه‌ها کرده بودند، مورد برخورد قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید: شرایط درخواست مجوز تردد در سامانه فرمانداری تهران چیست؟

در همین راستا سرهنگ عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه محدودیت‌های تردد بین‌شهری در شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی اعمال می‌شود، گفت: «طبیعی است که با کاهش شمار موارد ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در کشور، از تعداد شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی نیز کاسته شود. بنابراین تردد به و از شهرهایی که دارای وضعیت قرمز یا نارنجی نباشند، مانعی ندارد.»

جهانی ادامه داد: «در حال حاضر نیز از تعداد شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی کاسته شده و از این رو درخواست برای مجوز تردد نیز کمتر می‌شود.»

او با اشاره به خرید و فروش مجوز تردد اظهار کرد: «جعل مجوز تردد اقدام بی‌اثری است و هیچ اثر مثبتی ندارد؛ بلکه فقط سبب پیگیری قضایی برای استفاده‌کننده از آن و نیز افراد جاعل خواهد شد. مجوزهای تردد گرچه از سوی فرمانداری‌ها صادر می‌شود، فرآیند ثبت آن‌ها هوشمند است. بنابراین اگر خودرویی مجوز تردد دریافت کند آن را نه از طریق یک برگه، بلکه از طریق اطلاعاتی که در سیستم ثبت شده بررسی خواهیم کرد.«

معاون پلیس راهور ناجا ادامه داد: «ترددهای بین‌شهری از سوی دوربین‌ها و سامانه‌های هوشمند پلیس راهنمایی و رانندگی کنترل می‌شود و وقتی پلاکی ثبت می‌شود، آن را از بانک اطلاعاتی مجوزها استعلام می‌کنیم. در واقع اصلاً نیازی به رؤیت کاغذ مجوز تردد از سوی مأموران ما وجود ندارد و ما به بانک اطلاعات الکترونیکی رجوع می‌کنیم.»

همچنین بخوانید: آموزش دریافت مجوز تردد بین استانی به صورت اینترنتی از سایت فرمانداری

جهانی با بیان اینکه خرید و فروش مجوز تردد جعلی کلاهی است که بر سر خریداران می‌رود، افزود: «با این وجود اگر پلیس متوجه فعالیت افراد در زمینه سودجویی و جعل یا داشتن مجوز جعلی تردد از سوی رانندگان شود، حتماً موضوع را به فرمانداری‌ها اطلاع خواهد داد و امکان پیگیری قضایی وجود دارد.»

ارسال نظر