متهم جعل عناوین دفتر رهبری و وزارت اطلاعات دستگیر شد!

دستگیری جاعل عناوین دفتر مقام رهبری و وزارت اطلاعات در تهران، وی را از ادامه کلاهبرداری در زمینه فروش مسکن و خودرو و در قالب کارشناس عتیقه و زیرخاکی بازداشت. 

متهم جعل عناوین دفتر رهبری و وزارت اطلاعات دستگیر شد!

با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج)، فردی به نام «رضا همتی حاجی‌پور» که متهم به جعل عناوین دفتر مقام معظم رهبری و وزارت اطلاعات بود، مورد رصد اطلاعاتی قرار گرفت و پس از شناسایی در استان تهران با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر شد و از تداوم فعالیت مجرمانه‌اش ممانعت به عمل آمد.

نامبرده با منتسب نمودن خود به عنوان «نماینده دفتر مقام معظم رهبری و وزارت اطلاعات»، در قالب کارشناس عتیقه، زیرخاکی، دفینه و پیش فروش مسکن و خودرو، به بهانه این‌که سود حاصله از این راه صرف تولید ملی، مسکن محرومین و واگذاری خودرو و امورات دیگر خواهد شد، اقدام به اغفال و کلاهبرداری از افراد مختلف و مالکان زمین می‌نموده است.

برابر اعترافات و مستندات پرونده، متهم با سوء‌استفاده از اسناد، مکاتبات، پیامک و نرم‌افزارهای جعلی از طریق سرشاخه‌های مختلف در سراسر کشور، بیش از ۱۰۰۰ نفر را فریب داده و مبالغ زیادی از مالباختگان و فریب‌خوردگان کلاهبرداری کرده است. بر همین اساس پس از دستگیری، حساب‌های بانکی نامبرده مسدود و جهت رسیدگی پرونده، تحویل مرجع قضایی شد.

وزارت اطلاعات با هر گونه جعل و سوءاستفاده از عناوین نهادهای حاکمیتی و امنیتی، بدون اغماض برخورد خواهد کرد و به اطلاع ملّت شریف و عزیز ایران می‌رساند، در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با ستاد خبری ۱۱۳ وزارت اطلاعات در میان بگذارند.

بیشتر بدانید: وزیر اطلاعات دولت رئیسی کیست؟ | بیوگرافی و سوابق سید اسماعیل خطیب

منبع: مهر

ارسال نظر