۳ شکایت علیه حسن روحانی رییس جمهور سابق به قوه قضاییه

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: این کمیسیون سه شکایت از حسن روحانی رئیس جمهور سابق به قوه قضائیه ارجاع داده است.

۳ شکایت علیه حسن روحانی رییس جمهور سابق به قوه قضاییه

نصرالله پژمان‌فر نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، درباره ورود این کمیسیون به بحث ترک فعل مسئولان، گفت: در کمیسیون پرونده‌های متعددی در این زمینه تشکیل شده که برخی از آنها به دستگاه قضا برای رسیدگی بیشتر ارجاع شده و برخی نیز در حال تکمیل شدن است.

نماینده مشهد در مجلس با بیان اینکه تاکنون دو پرونده درباره این موضوع از سوی کمیسیون به قوه قضائیه ارسال شده است، ادامه داد:

  • اولین پرونده درباره موضوع بورس
  • دومین پرونده درباره مداخلات ارزی از سوی برخی افراد در دولت گذشته و به ویژه آقای روحانی رئیس‌جمهور سابق بود.
  • و پرونده دیگری در کمیسیون در خصوص بحث مسکن و ترک‌ فعل‌هایی که از سوی مسئولان دولت گذشته رخ داده تشکیل شده که در روزهای آینده با اتمام کارهای کارشناسی بر روی این پرونده آن را به قوه قضائیه ارجاع خواهیم داد.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه در این پرونده‌ها کمیسیون از رئیس جمهور سابق شکایت کرده و پرونده‌ها به دادستان کل ارسال شده است، اظهار داشت: در پرونده مسکن کل سیاست‌های که در این حوزه قرار به اجرا بوده را بررسی کرده‌ایم و از رئیس‌جمهور سابق (حسن روحانی) به دلیل ترک فعل‌هایی که داشته شکایت کرده‌ایم.

پژمان‌فر عنوان کرد: قطعاً پرداختن به ترک فعل مسئولین می‌تواند تبعات مثبتی در جامعه داشته باشد، لذا ورود قوه قضائیه به مبحث ترک فعل مسئولین امری بسیار مطلوب است.

پیشنهاد مطالعه: رئیس جدید بانک مرکزی کیست؟ | بیوگرافی و سوابق علی صالح آبادی

منبع: افق

ارسال نظر