محمد اسلامی رییس جدید انرژی اتمی امروز شروع به کار کرد

محمد اسلامی رئیس جدید سازمان انرژی اتمی و وزیر راه و شهرسازی سابق، از صبح امروز (دوشنبه ۸ شهریور) با حضور در محل این سازمان، آغاز به کار کرد.

محمد اسلامی رییس جدید انرژی اتمی امروز شروع به کار کرد

استقبال ريیس پیشین سازمان انرژی اتمی از محمد اسلامی

اسلامی در بدو ورود به سازمان، مورد استقبال علی اکبر صالحی، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی قرار گرفت. صالحی در این جلسه گفت: «وقتی اسم شما مطرح شد من یک آرامشی گرفتم و گفتم سازمان در دست یک انسان فرهیخته، متدین و کاردان قرار می‌گیرد.»

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: «جایگاه و اهمیت این سازمان از یک وزارتخانه نیز بالاتر است.»

محمد اسلامی در حاشیه اولین حضور خود در این سازمان در گفتگو با صداوسیما ضمن خداقوت به علی اکبر صالحی رئیس پیشین این سازمان،گفت: صالحی از شخصیت‌های علمی و فرهیخته کشور است و جز سرمایه‌های ملی محسوب می‌شود.

اولویت‌های سازمان انرژی اتمی در دولت رئیسی

محمد اسلامی در خصوص اولویت‌های این سازمان در دولت سیزدهم، افزود: سازمان انرژی اتمی از بخش‌های بسیار راهبردی کشور است و تاثیر مهمی برای قدرت سازی ملی دارد و مردم ما برای اینکه قله‌های رفیع پیشرفت را تسخیر کنند نیازمند فعالیت بیش از پیش سازمان‌های موثر و تاثیر گذار که محرک توسعه فناوری همانند سازمان انرزی اتمی هستند.

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: ما با راهبرد توسعه و تعالی و تحول گرایی در راستای رفع موانعی که در سر راه پیشرفت کشور حاصل شده است و رفع تله‌هایی که بیگانگان برای پیشرفت این کشور ایجاد کردند، هستیم.

اسلامی گفت: به یاری خداوند و تلاش بی وقفه نیروهای دانشمند و ارزشمند به ویژه جوانان شاغل در این سازمان حتما می‌توانیم موفق شویم.

لازم به ذکر است، محمد اسلامی روز گذشته (یکشنبه) با حکم حجت الاسلام رئیسی، به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب شد.

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید:

حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران تهدید جدید نفتالی بنت

ایران اسرائیل را تهدید کرد

منبع: مهر

ارسال نظر