آزمایش قابلیت گروه بندی صفحات در گوگل کروم

قابلیت گروه بندی صفحات در جستجوی گوگل کروم (Journeys) که در قسمت History می‌توانید آن را پیدا کنید، به کاربر کمک می‌کند صفحه ای که در آن قرار دارند را با نتایج جست و جوی دیگر مقایسه کند.

آزمایش قابلیت گروه بندی صفحات در گوگل کروم

قابلیت Journeys در گوگل کروم چیست؟

قابلیت Journeys برای کاربران گوگل کروم راه‌های بیشتری را برای پیگیری آنچه در جست و جویش هستند، فراهم می‌کند. این ابزار به صورت اتوماتیک صفحات و اطلاعات مربوط به همان موضوع را گردآوری می‌کند و این ویژگی، کاربر را از نگاه کردن به تاریخچه جست و جوی وب یا ایجاد یک پوشه بوک‌مارکها با همه سایتهای نشان شده خلاص می‌کند.

کروم همچنین پیشنهادهای جست و جو برای پشتیبانی از تحقیقات کاربر فراهم خواهد کرد.

این گروه‌ها در سیستم کاربر ذخیره می‌شوند و با حساب گوگل کاربر همگام سازی نمی‌شوند؛ بنابراین کاربر نمی‌تواند در دستگاههای مختلف به آنها دسترسی داشته باشد. با این حال در آینده ممکن است این وضعیت تغییر کند.

کاربران می‌توانند هر زمان که بخواهند این قابلیت را غیرفعال کرده و تاریخچه مرور وب مربوط به آن را پاک کنند.

اگر به مدت چند هفته در حال برنامه ریزی یک سفر یا تلاش برای پیدا کردن خودرویی که می‌خواهید خریداری کنید هستید، قابلیت Journeys مفید خواهد بود.

در حال حاضر این قابلیت تنها در Chrome Canary برای دسکتاپ موجود است. کاربران می‌توانند این قابلیت را با مراجعه به بخش تاریخچه (History) پیدا کنند.

بزودی قابلیت پنل کناری برای جستجو در گوگل

بعلاوه گوگل در حال آزمایش یک پنل کناری برای جست و جو است. هنگامی که پس از جست و جو برای موضوعی روی لینکی کلیک می‌کنید، یک آیکن جی کنار نوار آدرس کروم نمایان خواهد شد. اگر روی آن کلیک کنید، نتایج دیگری را برای آن جست و جو در یک پنل کناری خواهید دید. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد صفحه ای که در آن است را با نتایج دیگر مقایسه کند بدون این که نیاز به باز کردن تب های متعدد (Tab) یا سر زدن به صفحات متعدد باشد.

این قابلیت فعلا در کانال کروم OS Dev با جست و جوی گوگل آزمایش می‌شود. اگر گوگل این ابزار را به صورت گسترده عرضه کند، قصد دارد پنل کناری را به پلتفرمهای متعددی آورده و پشتیبانی برای موتورهای جست و جوی پیش فرض دیگر را اضافه کند.

بر اساس گزارش انگجت، این موارد تنها به روزرسانی هایی نیستند که گوگل برای کروم در آینده نزدیک تدارک دیده است. گوگل لنز (Google Lens) هم در ماههای آینده به این مرورگر می‌آید.

بیشتر بدانید: قابلیت جدید جستجوی ترکیبی از تصاویر و متن در گوگل

منبع: ایسنا

ارسال نظر