وام 30 میلیونی با بازپرداخت 2 درصد

بنا بر اعلام معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به هر شخصی که در کارگاه فعالیت می‌کند تا سقف ۳۰ میلیون تومان با باز پرداخت ۲ درصد وام داده می‌شود.

وام 30 میلیونی با بازپرداخت 2 درصد

محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، در مورد اعطای وام به جوانان نیازمند گفت: بحث اشتغال، تسهیلات و وام‌هایی که پرداخت می‌شود، در اختیار وزارت کار است.

وی بیان کرد: «وظیفه‌ وزارت ورزش و جوانان، سیاست گذاری است و سیاست ابلاغ می‌کند و گزارش عملکرد از دستگاه‌ها را می‌گیرد، اما برای اینکه اثبات کنیم اشتغال و تسهیلات باعث رونق می‌شود، وزارت ورزش و جوانان از سال ۱۳۹۷ از طریق صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت با مبلغ بسیار جزئی حدود ۱۳۳ میلیارد تومان در کل کشور در حوزه ایجاد اشتغال ورود کرده است.»

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مطرح کرد: «وزارت ورزش و جوانان با مبلغ ۱۳۳ میلیارد، ۷ هزار شغل ایجاد کرده است و فراخوان طرح به تمام استان‌ها داده شده و جوانان به ادارات کل ورزش و جوانان مراجعه می‌کنند. طرح‌ها در صندوق کارآفرینی امید از ۱۰۰ میلیون تومان تا ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برخوردار بوده که در طرح‌های ویژه پرداخت شده با بازپرداخت ۴ درصد است.»

وی ادامه داد: «در بانک رسالت فرآیند اعطای وام به کارگاه ها و مشاغل متفاوت بوده و بر اساس چرخه‌ کامل تولید است. یعنی مواد اولیه را خود بانک رسالت می‌دهد و خریدار کالا خود بانک است، اما گروه کالایی و مشاغلی که تعریف می‌کند محدود است.»

تندگویان ادامه داد: «به هر فردی که در کارگاه فعالیت می‌کند تا ۳۰ میلیون تومان تسهیلات داده می‌شود و باز پرداخت آن ۲ درصد است، لذا حتما باید فعالیت به صورت کارگاهی باشد.»

همچنین بخوانید: وام قرض الحسنه الکترونیکی تا ۵۰ میلیون به جوانان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر