چگونه Taskbar را در ویندوز ۱۰ به‌صورت خودکار مخفی کنیم؟

نوار وظیفه یا Taskbar ویندوز ۱۰، از قابلیت‌های بسیار خوبی برخوردار است و دسترسی سریع به برنامه ها را امکان پذیر کرده است، ولی اگر در یک صفحه نمایش شلوغ قصد داشته باشیم این نوار وظیفه را مخفی کنیم، چه باید کرد؟

چگونه Taskbar را در ویندوز ۱۰ به‌صورت خودکار مخفی کنیم؟

کلیک -نوار وظیفه در ویندوز ۱۰ ، یکی از بهترین نوار های وظیفه است که در آن قابلیت دسترسی سریع به برنامه ها برای کاربر فراهم است. اما اگر کاربر صفحه نمایش شلوغی داشته باشد و قصد داشته باشد تا نوار وظیفه را از روی صفحه‌نمایش حذف کند و یا به عبارتی آن را مخفی کند باید از چه طریقی این کار را انجام دهد؟ خبر خوب این است که شما در ویندوز ۱۰ می توانید نوار وظیفه یا Taskbar خود را به صورت اتوماتیک مخفی کنید و هر گاه که به آن نیاز داشتید، از آن استفاده کنید.

برای انجام این کار کافی است پس از روشن کردن سیستم خود از Start به قسمت تنظیمات یا Setting در سمت چپ صفحه نمایش بروید:

چگونه نوار وظیفه را در ویندوز 10 به‌صورت خودکار مخفی کنیم؟

از پنجره تنظیمات گزینه Personalization را انتخاب کنید:

چگونه نوار وظیفه را در ویندوز 10 به‌صورت خودکار مخفی کنیم؟

در Personalization گزینه Taskbar را انتخاب کنید:

چگونه نوار وظیفه را در ویندوز 10 به‌صورت خودکار مخفی کنیم؟

در این قسمت در سمت راست شما می توانید حالت های مختلف نمایش نوار وظیفه را مشاهده کنید، یکی از این حالت ها Automatically hide the taskbar in desktop mode است. اگر شما از ویندوز ۱۰ بر روی PC خود با ماوس و کیبورد استفاده می کنید، این گزینه ای است که شما حتماً باید آن را بررسی کنید. اگر شما از ویندوز ۱۰ بر روی دستگاه های دیگر مانند Microsoft Surface و یا هر دستگاه لمسی دیگر مثل تبلت های ویندوز دار استفاده می کنید لازم است تا از گزینه Automatically hide the taskbar in tablet mode استفاده کنید.

فعال و غیر فعال کردن این گزینه باعث می شود تا نوار وظیفه شما در قسمت پایین مخفی شود و هرگاه که بخواهید از آن استفاده کنید کافی است تا ماوس خود را به سمت آن ببرید و یا آن قسمت را لمس کنید. حالا دیگر شما صفحه نمایشی با جای بیشتر و خلوت تر دارید و می توانید به راحتی از هر پنجره ای بر روی صفحه نمایش استفاده کنید.

چگونه نوار وظیفه را در ویندوز 10 به‌صورت خودکار مخفی کنیم؟

حالا اگر بخواهید که نوار وظیفه را از این حالت در بیاورید کافی است که از منو و مسیر زیر استفاده کنید:

Settings > Personalization > Taskbar

در این قسمت کافی است از گزینه های On و Off استفاده کنید.

در ورژن های قدیمی تر ویندوز ۱۰ نیز این قابلیت وجود دارد که شما بتوانید نوار وظیفه را مخفی کنید ولی از روش های دیگری می توان در ورژن های قدیمی تر استفاده کرد.

ارسال نظر