آموزش برطرف کردن مشکلات اندروید ۷ در گلکسی S6 و S6 edge

در این مطلب قصد داریم به بررسی مشکلات گوشی های گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج، پس از ارتقا دادن آن ها به اندروید ۷ بپردازیم و روش هایی نیز برای طرف کردن این مشکلات بیان کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش برطرف کردن مشکلات اندروید ۷ در گلکسی S6 و S6 edge

کلیک - بالاخره پس از ماه ها انتظار، اندروید ۷ نوقا برای گوشی های گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج در برخی از کشورهای اروپایی عرضه شد. کاربران اپراتور Vodafone در کشورهای انگلیس، ایتالیا، رومانی، هلند و کاربران اپراتور Swisscom در کشور سوئیس هم اکنون می توانند این نسخه از اندروید را بر روی گوشی های گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج خود نصب کنند؛ اما کاربران سایر اپراتورها و گوشی های Unlocked همچنان باید منتظر بمانند.

کاربران این دو گوشی می توانند این آپدیت را از طریق روش آپدیت OTA دریافت کنند، در جدیدترین نسخه اندروید عرضه برای این دو گوشی، امکان استفاده از ویژگی هایی همچون تقسیم شدن صفحه نمایش به دو قسمت وجود دارد. در ضمن حالتی تحت عنوان Doze برای مدیریت مصرف باتری نیز در این نسخه از اندروید برای دو گوشی گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج ایجاد شده است؛ اما با وجود اینکه سامسونگ این نسخه از اندروید را برای این دو گوشی به دقت مورد آزمایش و بررسی قرار داده است، باز هم مشکلاتی در رابطه با آن وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها و ارائه راه حل هایی برای برطرف کردن آن ها می پردازیم.

وجود لگ و پرش هنگام استفاده از دکمه هوم

ممکن است کاربران این دو گوشی پس از نصب اندروید ۷ بر روی گوشی های خود، گاهی اوقات متوجه لگ شوند؛ به عنوان مثال زمانی که کاربران می خواهند با استفاده از دکمه هوم، از اپلیکیشن های در حال اجرا خارج شوند و به صفحه اصلی باز گردند، متوجه لگ می شوند.

راه حل : در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، بهتر است کمی صبر کنید و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، گوشی را ریست کنید. اندروید ۷، آپدیت بزرگی است و تطابق آن با کدهای جدید، مدت زمان اندکی طول می کشد؛ اما زمانی که مشکل حالت Doze و سایر بخش های اندروید ۷ برطرف شد، کاربران دیگر نباید شاهد وجود لگ باشند.

راه حل دوم: پاک کردن حافظه کش

اگر مشکل وجود لگ، دو سه روز پس از نصب اندروید ۷ و همچنین ریست های مکرر گوشی، برطرف نشد، می توانید روش پاک کردن حافظه کش گوشی را نیز امتحان کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا گوشی خود را خاموش کنید.
  • آن را در حالت recovery راه اندازی کنید. برای انجام این کار دکمه پاور، هوم و دکمه زیاد کردن صدا را با هم بزنید و آن ها را تا زمانی که چیزی بر روی صفحه نمایش، نمایش داده شود، نگه دارید. پس از گذشت مدت کوتاهی وارد حالت recovery می شوید.
  • با استفاده از دکمه های تنظیم صدا روی گزینه wipe cache بروید و با استفاده از دکمه پاور آن را انتخاب کنید و در صفحه بعد آن را تایید کنید.
  • سپس با انتخاب گزینه "reboot system now" گوشی خود را ریست کنید.

Force close شدن اپلیکیشن ها

ممکن است پس از آپدیت این دو گوشی به جدیدترین نسخه اندروید، با مشکل Force close شدن برخی از اپلیکیشن ها و متوقف شدن فعالیت آن ها مواجه شوید که بسیار آزار دهنده است. برای برطرف کردن این مشکل نیز می توانید از راه حل های مطرح شده برای مشکل اول استفاده کنید.

ممکن است اپلیکیشن هایی که دارای این مشکل هستند، به permission های مورد نیاز خود دسترسی نداشته باشند. برای اینکه ببینید اپلیکیشن هایی که Force Close می شوند دارای این مشکل هستند یا نه، می توانید مسیر Settings > Apps > Tap on the app name > Permissions را دنبال کنید و تمام Permission هایی را که اپلیکیشن ها به آن ها نیاز دارند، فعال کنید.

  1. مشاهده خطا در هنگام به روز رسانی اندروید ۷

ممکن است در هنگام ارتقای سیستم عامل گوشی خود به اندروید ۷، با صفحه No command مواجه شوید که در آن خطای An error has occurred while updating the device software مشاهده می شود. این مشکل، مشکل عجیبی است اما راه حل ساده ای دارد و به سادگی می توان آن را برطرف کرد. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که فریمور اندروید ۷ را پس از پاک کردن فایل hidden.img، دوباره نصب کنید.

راه حل: به دلیل اینکه در حال فلش کردن فریمور بوده اید، باید فایل .tab را که در سربرگ AP نرم افزار Odin وجود دارد، انتخاب کنید و آن را کپی پیست کنید تا یک فایل کپی از آن ایجاد شود.

پس از انجام این کار، نام فایل کپی .tar را به no-hidden.tar تغییر دهید. در صورتی که عبارت md5 در ادامه نام فایل وجود دارد، آن را حذف کنید؛ زیرا فقط به افزونه .tar نیاز داریم. پس از آن فایل no-hidden.tar را به همراه فایل hidden.img داخل آن، با استفاده از نرم افزار ۷ zip که باید آن را بر روی کامپیوتر نصب کنید، باز کنید. سپس پنجره ۷-zip را ببندید و فایل no-hidden.tar به صورت خودکار ذخیره می شود و حالا دیگر این فایل فاقد hidden.img است.

در آخر نیز فایل tar file, no-hidden.tar را برای نصب موفقیت آمیز فریمور، با استفاده از نرم افزار Odin که بر روی کامپیوتر نصب شده است، فلش کنید.

ارسال نظر