آموزش تصویری افزایش حافظه گوشی از طریق Google Photos

پیشرفت گوشی های هوشمند و ارتقا امکانات آنها سبب شده تا کاربران استفاده بیشتری از گوشی خود داشته باشند و این به معنای افزایش حجم فایل های ذخیره شده و پر شدن سریع حافظه گوشی است. اما کمپانی محبوب گوگل برای حل این مشکل نرم افزار گوگل فوتو (Google Photos) را برای مدیریت عکس ها، ویدیو و فیلم های کاربران ارائه کرده است.

آموزش تصویری افزایش حافظه گوشی از طریق Google Photos

کلیک - با وجود اینکه فضای ذخیره‌سازی گوشی های هوشمند جدید نسبت به گذشته افزایش یافته، اما هنوز هم فضای ذخیره سازی کمی دارند. با توجه به اینکه کیفیت عکس ها و فیلم های گرفته شده توسط گوشی های هوشمند جدید بالا است، بنابراین حافظه ی این گوشی ها ظرف مدت کوتاهی پر خواهد شد. در چنین شرایطی است که Google Photos می تواند به شما کمک کند و فضای نامحدودی را برای ذخیره کردن عکس و فیلم در اختیارتان قرار دهد. نرم افزار گوگل فوتو یک نسخه پشتیبان از عکس ها و فیلم ها بر روی سرورهای گوگل تهیه می کند. بیشتر کاربران معتقدند که گوگل به منظور حفظ کردن فضای ذخیره سازی خود اول فایل های شما را با کیفیت بالا فشرده کرده و بعد یک نسخه پشتیبان از آن تهیه می کند. تفاوت این موضوع در Google Pixel این است که فضای نامحدود و رایگانی را به منظور ذخیره سازی عکس ها و فیلم ها در اختیارتان می گذارد و شما می توانید با کیفیت اصلی نسخه پشتیبان را تهیه کنید.

بر روی گزینه مشخص شده کلیک نمایید، سپس نرم افزار همه ی فایل هایی را که بر روی سرور گوگل ذخیره کردید را جستجو می کند. بسته به حجم فایل ها و سرعت گوشی این فرایند ممکن است به چند دقیقه زمان نیاز داشته باشد.

پس از اتمام جستجو، تعداد فایل ها همراه با گزینه های Remove (حذف) و CANCEL برای شما نمایش می دهد. در تصویری که برای آموزش در نظر گرفته شده تعداد فایل ها ۱۳۴ می باشد.

گزینه Remove را انتخاب کنید، سپس روند حذف فایل ها ظاهر می شود و هنگامی که عملیات به پایان رسید، پیامی به شما نشان داده خواهد شد که نشان می دهد که چه مقدار از فضای گوشی آزاد شده است.

ذخیره سازی انجام شده و فضای آزاد بیشتری در اختیار شما قرار گرفته است. این روشی ساده برای ذخیره سازی فایل ها و آزاد شدن حافظه ی ذخیره سازی گوشی هوشمندتان خواهد بود.

ارسال نظر