مزایا و معایب خرید محصولات تعمیر شده اپل

کمپانی اپل در وب‌سایت خود محصولاتی دارد که کاربران به هر دلیلی آن را پس از چند روز استفاده پس داده‌اند و کمپانی آن ها را بررسی کرده و مشکلات احتمالی در این محصولات را برطرف می کند و سپس این محصولات در وب‌سایت اپل به فروش می رسد.

مزایا و معایب خرید محصولات تعمیر شده اپل

کلیک -شاید شما نیز زیاد در رابطه با محصولات تعمیر شده اپل مثل آیفون، مک بوک و یا اپل واچ چیزی نشنیده باشید، اپل بعد از انتظار رسمی هر محصولی در وب‌سایت خود پس از چند روز محصولات تعمیر شده را نیز در سایت خود قرار می دهد.

اگر بخواهیم به صورت بسیار واضح و روشن محصولات تعمیر شده اپل را توضیح دهیم باید این گونه شروع کنیم که کمپانی اپل محصولاتی دارد که کاربران این محصولات را به هر دلیلی به کمپانی پس داده اند و بیشتر این محصولات از مشکلات فیزیکی برخوردار هستند تا مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، پس از بازگشت و مرجوع شدن این محصولات به کمپانی، کمپانی در بررسی هایی این محصولات را عیب یابی می کند و مشکلات را برطرف می کند و سپس محصول سالم را به بازار بر می‌گرداند و کاربران می توانند این محصولات را باقیمت کمتر تهیه کنند، بر روی این محصولات برچسب تعمیر شده، وجود دارد.

برخی اوقات افراد محصولات تعمیر شده را انتخاب می کنند تا پول خود را پس انداز کنند و صرفه جویی کنند اما باید دید که این خرید، خریدی عاقلانه و درست خواهد بود.

رشد خرید محصولات تعمیر شده

یکی از اصلی ترین و بدیهی ترین فواید خرید محصولات تعمیر شده در واقع پس انداز کردن پول است، اگر شما محدودیت مالی دارید بی شک خرید یک محصول تعمیر شده می تواند به حفظ بودجه شما بسیار کمک کند.

مزایا و معایب خرید محصولات تعمیر شده اپل

معمولاً پولی که برای خریدار در این میان پس انداز می شود چیزی حدود ۱۵ درصد است. کاربران می توانند آی مک ۲۱٫۵ اینچی سال ۲۰۱۷ را که به صورت تعمیر شده در وب سایت قرار دارد با قیمت ۸۸۹ دلار خریداری کنند و ۱۶۰ دلار را برای خود پس انداز کنند. این موضوع برای دانشجویان بسیار مورد توجه است و بی شک مورد استقبال آن ها قرار خواهد گرفت.

به عنوان مثال دیگری برای این تخفیف می توانیم به آی مک با صفحه نمایش Retina 5K اشاره کنیم. این صفحه نمایش با ۳۰۰ دلار تخفیف و با قیمت ۱۶۹۹ دلار به بازار عرضه شده است و کاربران می توانستند این محصول تعمیر شده را با قیمت ۳۰۰ دلار ارزان تر تهیه کنند.

آیفون، آیپد و اپل واچ نیز با حدود ۱۵ درصد تخفیف به فروش می رسند. به عنوان مثال، کاربران می توانند آیپد مینی ۲ را با ۲۹۹ دلار تخفیف خریداری کنند، آیپد مینی ۴ با ۳۱۹ دلار تخفیف در لیست محصولات تعمیر شده قرار دارد و آیپد پرو نیز با ۵۰۹ دلار تخفیف عرضه شده است. مدل هایی مانند آیپد ایر سال ۲۰۱۳ با وایرلس و ۱۲۸ گیگابایت حافظه با ۳۷ درصد تخفیف به بازار عرضه می شود. این قیمت ها و این تخفیف ها شرایط بسیار مناسبی است تا کاربران اپل از یک تخفیف بسیار خوب برای خرید محصولات بهره مند شوند.

مزایا و معایب خرید محصولات تعمیر شده اپل

در میان آیفون ها نیز، آیفون ۶S با ۴۹۹ دلار تخفیف در لیست تعمیر شده ها قرار دارد و اپل واچ نیز با ۲۲۹ دلار تخفیف به صورت تعمیر شده در وب‌سایت اپل به فروش می رسد.

اما از قیمت که بگذریم کیفیت این محصولات نیز بسیار مهم است، تمام محصولات تعمیر شده اپل با یک سال وارانتی به فروش می رسد و در این یک سال هر مشکل سخت افزاری را می توان به صورت رایگان حل کرد.

در واقع اپل اظهار دارد که کیفیت محصولات تعمیر شده با کیفیت یک محصول تازه تولید شده برابر است و کاربران محصولات تعمیر شده می توانند از تمام امکانات به صورت یکسان و بدون هیچ تبعیضی استفاده کنند.

نکات منفی خرید محصول تعمیر شده

در ابتدا باید به این نکته باز هم اشاره کنیم که اپل محصولات تعمیر شده خود را با یک سال وارانتی عرضه می کند، بسیاری از کمپانی ها محصولات تازه و جدید خود را با یک سال وارانتی عرضه می کنند، شاید این موضوع به این نکته اشاره دارد که اپل از عرضه محصولات تعمیر شده خود بسیار مطمئن است و دیگر ترسی برای ارائه ندادن وارانتی وجود ندارد.

مزایا و معایب خرید محصولات تعمیر شده اپل

یکی از معایب بسیار بزرگ خرید محصولات تعمیر شده این است که این محصولات اکثراً به روز نیستند، در حال حاضر در سال ۲۰۱۷ هستیم و بسیاری از محصولات تعمیر شده عرضه شده برای سال ۲۰۱۴ و یا ۲۰۱۵ هستند، اپل در حال بررسی این موضوع است ولی در کل باید به این موضوع اشاره کرد که تا کنون عرضه محصولات تعمیر شده مطابق با زمان روز نیست. یکی دیگر از مشکلات خرید محصولات تعمیر شده این است که سیستم عامل این دستگاه ها نیز به روز نیست و کاربران باید این نکته را در نظر داشته باشند که دستگاهی که با قیمت پایین تر خریداری می کنند در واقع برای ۳ الی ۴ سال پیش است و این موضوع نیز معایب خود را دارد. برخی از محصولات تعمیر شده با تخفیف بسیار مناسبی عرضه می شوند، به عنوان مثال آیپد ایر ۲۰۱۳ با ۴۷۹ دلار تخفیف به فروش می رسد و این تخفیف در اپل واچ تنها با ۴۰ دلار تخفیف عرضه می شود، پس کاربری که قصد خرید اپل واچ را دارد بهتر است جنس تعمیر شده را خریداری نکند.

امکان خرید محصولات تعمیر شده، امکان بسیار مناسبی است که برای کاربران اپل فراهم شده است و آن ها می توانند محصولات مورد نظر خود را با قیمت مناسب تر تهیه کنند ولی باید به این نکته نیز توجه داشته باشند در کنار ذخیره پول خود در واقع محصولی را خریداری می کنند که متعلق به ۳ الی ۴ سال پیش است و با تکنولوژی های روز هماهنگ نیست.

ارسال نظر