چگونه ناحیه کشوری را در اپل آی دی تغییر دهیم؟

اگر یکی از گوشی های اپل را دارید حتما به اپل آی دی برخورده اید، در توضیح اپل آی دی باید بگوییم که این آی دی مختص یک ناحیه از یک کشور و یا یک منطقه است. هدف اپل آی دی کنترل توزیع جغرافیایی اپلیکیشن هاست. اما چگونه می توانیم آن را تغییر دهیم؟

چگونه ناحیه کشوری را در اپل آی دی تغییر دهیم؟

کلیک - با وجود اپل آی دی، سامانه اپ استور در دستگاه های iOS و مکینتاش می تواند تشخیص دهد که اپل آیدی بر روی کدام کشور تعریف شده است و شما را به آن هدایت می کند. این آی دی برای اپلیکیشن ها کاربرد دارد و مصلا بازی پوکمون گو ابتدا تنها در اپ استور مختص آمریکا عرضه شد. به همین علت کاربرانی که خارج از آمریکا بودند می بایست یک اپل آیدی جدید برای فروشگاه آمریکا بسازند تا بتوانند آن را دانلود کنند.

خب تا اینجای کار این موضوع مشکلی ندارد و به خوبی کار می کند البته اگر مشکلی با داشتن چندین اپل آیدی در گوشی تان داشته باشید. اگر می خواهید که ناحیه کشوری تان را در اپل آیدی تغییر دهید و اکانت جدید نسازید، راه بسیار ساده ای برای این کار وجود دارد. البته در نظر داشته باشید که این کار به یک کارت اعتباری یا بانکی احتباج دارد که در کشوری که می خواهید به آن تغییر کنید به درستی کار کند.

apple id

برای این کار مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

۱- اپ استور خود را باز کنید و به پایین صفحه و بخش "Featured" بروید. اگر وارد فروشگاه نشدید، یا وارد کاربری خود بشوید. اگر وارده شده اید، بر روی اپل آیدی خودتان زده و سپس گزینه "View Apple ID" را انتخاب کنید. این صفحه با کمی تاخیر بالا می آیدو بر روی صفحه "Account"، گزینه "Country/Region" را انتخاب کنید. در صفحه بعدی، بر روی "Change Country or Region" بزنید.

change apple id

۲- لیستی از تمام نواحی موجود بالا می آید. کشور یا منطقه ای که مد نظرتان است را انتخاب کنید و بر روی کلیدNext بزنید. سپس از شما خواسته می شود تا شرایط و ظوابط مربوطه به آن کشور و اپ استور مخصوص به آن را بپذیرید. پس از چندین بار پذیرفتن به صفحه نهایی می رسید که از شما می خواهد شرایط پرداختتان را به روز رسانی کنید.

change apple id 2

۳- اینجا به کارت اعتباری تان نیاز دارید، آدرس دقیق پرداخت و شماره کارت اعتباری تان را وارد کنید و بر روی Next بزنید.

change apple id 3

کار را خاتمه یافته بدانید، به این موضوع توجه داشته باشید که اگر کارت اعتباری ندارید متاسفانه نمی توانید از این روش یا هر روشی دیگر که مربوط به تغییر ناحیه یا کشور می شود استفاده کنید.

البته اگر کارت اعتباری ای که در آن ناحیه به خصوص کار می کند را در دست ندارید تنها نمی توانید اپلیکیشن خرید یا خرید های درون بازی انجام دهید. اگر می خواهید اپلیکیشن های رایگان دانلود کنید بهتر است اپل آیدی جدیدی برای کشوری که در آن زندگی می کنید بسازید.

ارسال نظر