آموزش انتقال فایل بدون آپلود کردن و تنها با یک مرورگر

شما برای اشتراک فایل های خود از چه روشی استفاده می کنید؟ اگر انتقال فایل موضوعی است که مانند خیلی از کاربران با آن زیاد سرو کار دارید ادامه مطلب را بخوانید چون قصد داریم از روشی برای انتقال فایل صحبت کنیم که برایتان متفاوت، جالب و البته کاربردی خواهد بود.

آموزش انتقال فایل بدون آپلود کردن و تنها با یک مرورگر

کلیک - در این روزها که انتقال فایل همه گیر شده است. به گونه ای که می توان گفت تقریبا روزانه اکثر کاربران با آن درگیر هستند، موضوع روش های انتقال و نکات مربوط به آن موضوع و مسئله پر مخاطبی است.

جدا از نوع فایلی که به اشتراک گذاشته شده می شود حتما بارها این کار را انجام داده اید. احتمالا بیشترین انتقال شما از طریق سرویس هایی انجام شده است که به انتقال فایل می پردازند و با یک سرور میانی کار می کنند.

به صورت که فایل را از شما می گیرند و در سرور میانی آپلود می کنند. سپس در مرحله بعدی لینک دانلود را به شما ارائه می دهند تا برای مخاطب خود ارسال کنید.

البته این روش مزایای زیادی دارد که از جمله آن ها می توان عدم نیاز به حضور شما برای دانلود فایل، اشاره کرد. حتی فرد مقابل می تواند هر وقت که تمایل داشت فایل مورد نظر را دانلود کند و لازم نیست که در لحظه اقدام نماید. البته باید اشاره کرد که بعضی سرویس ها مدت زمان محدود برای انقضای فایل مورد نظر در نظر می گیرند. این نمونه انتقال ها را به صورت P2P می شناسند.

از جمله روش های انتقال فایل Take A File است. Take A File ابزاری است که به شما اجازه می دهد محتویات خود را بین دو سیستم از طریق مرورگر انتقال دهید. همه چیز در واقع از طریق یک مرورگر اتفاق می افتد. گفتنی است که ابزار Take A File از سرویس های P2P محسوب می شود.

برای استفاده از این سرویس، روی لینک انتهای این متن کلیک کنید. با باز کردن این سایت دکمه ای را می بینید که روی آن نوشته شده: Drag and drop a file to start'

با کلیک بر این گزینه فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید تا فرآیند آپلود شروع شود. البته می توانید با کشیدن فایل مورد نظر و انداختن آن بر روی این دکمه، خیلی جذابتر فایل را به سامانه معرفی کنید.

روش انتقال فایل

برای استفاده از این ابزار لازم نیست همه فایل ها را در یک فولدر جمع آوری کنید. کافی است در زمان انتخاب فایل ها، دکمه کنترل را بگیرید و یکی یکی همه فایل ها را انتخاب کنید و در نهایت همه را با هم به این سرویس P2P معرفی کنید.

در آخر، سامانه به شما یک لینک می دهد که می توانید آن را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید. دقت کنید که Take A File هرگز برای شما فایلی را در سروری آپلود نمی کند.

نکته جالب این است که زمانی که کاربر و مخاطب شما در سیستم خود شروع به باز کردن لینک و فولدر ها کرد، عملیات انتقال فایل انجام می شود.

توجه کنید که تا وقتی مخاطب شما به طور کامل فایل را دریافت نکند، باید مرورگر شما باز باشد تا عملیات به طور کامل انجام شود.

انتقال فایل

شما می توانید تعداد زیادی از مخاطبین خود را انتخاب و لینک را برای ان ها ارسال کنید. هر چه که فایل ها بزرگتر باشد، زمان انتقال بیشتر طول می کشد. اما خبر خوب اینکه برای انتقال فایل اصلا برنامه محدودیت خاصی در نظر نمی گیرد.

به نظر می رسد که این روش بتواند تا صرفه جویی زیادی در وقت شما بکند. چون نیازی نیست زمان زیادی را صرف آپلود کنید. البته باید مدتی را منتظر باشید تا فرد مورد نظر آن را دانلود کند. در هر صورت این یک روش جالب و متفاوت برای انتقال فایل است که شما می توانید تنها با یک مرورگر و کمی حوصله از ان استفاده کنید.

ارسال نظر