برای نصب ویندوز ۱۰ می توانید از شماره سریال های ویندوز ۷ و ۸ استفاده کنید

به تازگی خبرهایی منتشر شده است که بیانگر این است که کاربران می توانند در هنگام نصب ویندوز ۱۰ از شماره سریال های استفاده نشده ویندوز ۷ و نسخه های مختلف ویندوز ۸ نیز استفاده کنند.

برای نصب ویندوز ۱۰ می توانید از شماره سریال های ویندوز ۷ و ۸ استفاده کنید

به گزارش کلیک ، کاربران هم می توانند ویندوز ۱۰ را بر روی کامپیوترهایی که این ویندوز قبلا بر روی آن نصب شده است، از نو نصب و فعال کنند و هم می توانند با استفاده از سریال های ویندوزهای ۷ و نسخه های مختلف ویندوز ۸، در هنگام نصب این ویندوز بر روی کامپیوترهایی که قبلا ویندوز ۱۰ بر روی آن ها نصب نشده است، استفاده کنند.

فردی گزارش کرده است که پس از تاریخ ۲۹ جولای (۸ مرداد) توانسته است با استفاده از سریال اصلی ویندوز ۷ که قبلا استفاده نشده است، ویندوز ۱۰ را نصب کند. فردی دیگر هم گزارش کرده است که توانسته است با استفاده از یک سریال اصلی که قبلا داشته است؛ این کار را انجام دهد.

با وجود اینکه برخی از افراد قبلا نیز اعلام کرده بودند که دسترسی کاربران ویندوز ۷ و نسخه های مختلف ویندوز ۸ به ویندوز ۱۰ محدود نشده است و این کاربران می توانند از با استفاده از فناوری assistive مایکروسافت به ویندوز ۱۰ دسترسی داشته است؛ اما موضوع استفاده از سریال های ویندوز ۷ و ۸ برای فعال کردن ویندوز ۱۰ کمی متفاوت است.

خبرنگاری از مایکروسافت پرسید که چرا ارتقای رایگان نسخه های دیگر ویندوز به ویندوز ۱۰ هنوز به پایان نرسیده است و سخنگوی مایکروسافت با تاکید بر اینکه دیگر امکان ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰ وجود ندارد، اذعان کرد: "کاربرانی که برای نخستین بار ویندوز ۱۰ را نصب کرده اند، برای استفاده از آن، نیازمند یک شماره سریال هستند و کاربرانی هم که قبلا ویندوز ۱۰ را نصب کرده اند، پس از نصب مجدد آن برای فعال کردن ویندوز نیازمند استفاده از یک مجوز دیجیتالی هستند."

اما واقعیت چیز دیگری است، کاربرانی که هنوز اقدام به نصب ویندوز ۱۰ نکرده اند، می توانند در هنگام نصب این ویندوز از سریال های ویندوز ۷ و نسخه های مختلف ویندوز ۸ استفاده کنند.

همچنین این خبرنگار از مایکروسافت پرسیده است که کاربران از چه زمانی دیگر نمی توانند این کار را انجام دهند؛ اما سخنگوی مایکروسافت از پاسخ به این سوال خودداری کرده است.

سیاست مایکروسافت درباره این موضوع مشخص نیست. شاید اتمام دوره ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰ کمی زمانبر باشد و مایکروسافت می خواهد این کار را به صورت تدریجی انجام دهند. مقامات رسمی مایکروسافت نیز به موضوع اشاره کرده اند.

در پایان باید گفت مشخص نیست که چه زمانی مایکروسافت به ارتقای سایر نسخه های ویندوز به ویندوز ۱۰ پایان می دهد؛ اما چیزی که مشخص است این است که می توانید در هنگام نصب این نسخه از شماره سریال های ویندوز ۷ و نسخه های مختلف ویندوز ۸ استفاده کنید و توصیه ما این است که اگر هنوز ویندوز ۱۰ را نصب نکرده اید و قصد انجام این کار را دارید، عجله کنید.

ارسال نظر