آموزش از بین بردن جوش و لک های صورت با فتوشاپ

اگر دوست دارید یک تصویر کامل و بدون عیب و نقص از چهره خود داشته باشید ولی با نرم افزار فتوشاپ چندان آشنا نیستید، این آموزش به بهترین شکل شما را راهنمایی می کند.

آموزش از بین بردن جوش و لک های صورت با فتوشاپ

کلیک - این روز ها قرار دادن تصاویر شخصی بر روی پروفایل شبکه های اجتماعی به امری رایج و عادی تبدیل شده است. اما ثبت یک عکس بدون نقص از چهره کار چندان آسانی نیست و حتی پس از انجام این کار نیز موارد ناخوشایند دیگری وجود خواهد داشت. ممکن است روی صورت شما لک، جوش، جای زخم، چروک و موارد دیگری وجود داشته باشد که دوست نداشته باشید سایرین آن ها را ببینند. در اینجا ما به شما آموزش می دهیم که به ساده ترین شکل ممکن با استفاده از نرم افزار جادویی فتوشاپ موارد ناخوشایند روی پوست چهره را حذف کرده و عکسی زیبا از خود داشته باشید.

برای انجام این کار ما از تصویر نمونه زیر و ساده ترین ابزار های فتوشاپ استفاده خواهیم کرد.

retouching-1

پس از باز کردن تصویر در نرم افزار فتوشاپ، ابزار Spot Healing Brush Tool را انتخاب می کنیم. برای دسترسی به این ابزار باید روی آیکونی که شبیه به چسب زخم است کلیک راست کرده تا بتوانید آن را مشاهده و انتخاب کنید.

retouching-2

اکنون با توجه به اندازه محل لکه، سایز قلم را تغییر دهید. جهت انجام این کار باید از منوی بالای فتوشاپ در سمت چپ روی آیکون دایره شکل کلیک کرده و در کادر باز شده مقدار Size را تغییر دهید.

retouching-3

در مرحله بعد کافیست با استفاده از ابزار Spot Healing Brush Tool یک به یک روی لک ها و جوش های صورت کلیک کنید تا محو شوند. سایز قلم را مرتبا با توجه به اندازه لکه ها تغییر دهید تا به نتیجه بهتری برسید. برای محو کردن جای چروک یا زخم های کشیده نیز باید ابتدا روی گوشه ای از آن کلیک نموده و تا پایان آن را بکشید و انتخاب کنید تا محو شوند.

retouching-4

نتیجه کار تا اینجا چیزی شبیه تصویر زیر است. هر چند تغییرات اعمال شده تا همین جا نیز قابل قبول است، ولی برای یکنواخت تر و زیباتر کردن آن می توان مراحل زیر را انجام داد.

retouching-5

با استفاده از ابزار Elliptical Marquee Tool یا همان ابزار انتخاب به صورت دایره ای، ناحیه صورت را به شکل زیر به حالت انتخاب در آورید.

retouching-6

سپس از منوی بالایی فتوشاپ گزینه Filter و سپس Blur را انتخاب نمایید. از کادر Blur گزینه Surface Blur را انتخاب کرده و در پنجره باز شده مقدار Radius را روی ۵ و Threshold را روی ۱۵ قرار دهید. سپس روی OK کلیک کنید.

retouching-7

در نهایت با استفاده از ابزار History Brush Tool روی نواحی به غیر از پوست صورت مثل چشم ها، لب ها، ابرو ها، مو و... کلیک کرده و بکشید تا به حالت طبیعی خود برگردند، در نتیجه تصویر خروجی طبیعی تر به نظر می رسد.

retouching-8

کار تمام است. نتیجه نهایی کار به صورت زیر است.

retouching-9

در این آموزش آموختید چگونه با استفاده از ساده ترین ابزار های فتوشاپ نواقص موجود در عکس چهره را از بین ببرید و تصویری زیبا تر پیدا کنید. به این عمل روتوش گفته می شود. اگر مایلید با چگونگی حذف اشیای زائد در تصاویر خود آشنا شوید، این آموزش را مطالعه کنید.

کلیک آماده پاسخگویی به سوالات شما در ارتباط با این آموزش است. تجربه ها و سوالات خود را برای ما ارسال کنید.

ارسال نظر