چگونه از تماس ها و پیام های ناخواسته جلوگیری کنیم؟

برای همه ما این موقعیت پیش آمده که زمان و یا علاقه ای برای پاسخ دادن به یکی از مخاطبین را نداشته ایم. این مسئله زمانی بحرانی تر خواهد شد که با انتشار آدرس ایمیل خود در صفحات اجتماعی و یا به اشتراک گذاشتن شماره تماس میزان این مزاحمت های ناخواسته روز به روز بیشتر می شود.

چگونه از تماس ها و پیام های ناخواسته جلوگیری کنیم؟

کلیک - با افزایش کاربرد شبکه های اجتماعی، و درخواست این شبکه ها از مخاطبین در به اشتراک گذاری شماره تماس و یا ایمیل در هنگام ثبت نام، میزان تماس ها و یا پیام های ناخواسته نیز افزایش یافته است. اما این روند تا حدی پیش رفته است که در بسیاری موارد کاربران را مجبور به یافتن راهی برای خلاص شدن از این مزاحمت ها کرده است. برای این نوع از کاربران راه های بسیاری وجود دارد که در این گزارش به معرفی برخی پرداخته ایم.

اسپم و تماس های اتوماتیک

از معمول ترین ایمیل های و تماس های ناخواسته اسپم ها و یا تماس گیرنده های اتومات می باشند. در این گونه تماس ها که گاها در ساعت های ناخواسته و در اوج ترافیک کاری کاربر روی می دهند، تبلیغات یک محصول و یا در برخی موارد مضمونی برای کلاهبرداری را در بر گرفته اند. در این گونه تماس ها نخست با لحنی مودبانه از تماس گیرنده درخواست کنید تا نام و شماره شما را از لیست مخاطبان ارسال پیام و یا تماس حذف کنند. در غیر این صورت با تماس با شرکت های مخابراتی می توانید راه حلی برای مسدود کردن این تماس ها بیابید.

این روش بسیار ساده و البته ارزان تر از ارسال پیامک های تبلبغاتی ارزیابی شده است. در ابتدا از کاربران خواسته می شود تا هیچگونه اطلاعاتی را در اختیار ایمیل های معروف به اسپم و یا تماس هایی از این قبیل قرار ندهند.

چک کردن نرم افزارها و اپلیکیشن های کاربردی بر روی گوشی

هنگامی که گوشی تلفن همراه شما زنگ می خورد و شما اسمی را بر روی گوشی خود نمی بینید و یا ایمیل شما از مطالب اسپم پر شده است، نخستین سوالی که در ذهن شما باید شکل بگیرد این است که شماره و یا آدرس ایمیل شما چگونه در اختیار این افراد قرار گرفته است. رسیدن به پاسخ آسان است، کافیست کمی فکر کنید و یا اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی خود را چک کنید. سری به شبکه های اجتماعی که در آن عضو هستید نیز می تواند در پاسخ به شک شما موثر باشد.

برای جلوگیری بهتر از سو استفاده های احتمالی نکات زیر را همیشه در خاطر داشته باشید:

هرگز بدون اطمینان از اعتبار اپلیکیشن ها اقدام به نصب و ثبت نام نکنید.

هرگز در هنگام عضویت در شبکه های اجتماعی بدون مطالعه علامت موافق را نزنید.

شماره تماس خود را به هیچ وجه به صورت عمومی بر روی صفحه های اجتماعی قرار ندهید.

آدرس ایمیل خود را برای پیشگیری از سو استفاده و مزاحمت همیشه به صورت شخصی نگه دارید.

ارسال نظر