حذف کردن اشیای اضافه موجود در تصاویر با فتوشاپ

اگر دوست دارید اشیای اضافی موجود در تصاویر خود را با استفاده از نرم افزار فتوشاپ به راحتی حذف کنید، این آموزش را دنبال نمایید.

حذف کردن اشیای اضافه موجود در تصاویر با فتوشاپ

کلیک - در این آموزش تصویری خواهید آموخت که چگونه اشیا مورد نظر خود را در تصاویر حذف کنید، به گونه ای که هیچ اثری از آن ها نمانده و گویا هیچ وقت در آن محل وجود نداشته اند. برای این کار از ساده ترین ابزار های فتوشاپ استفاده خواهیم کرد. بنابر این اگر خود را جزو کاربران حرفه ای این نرم افزار محبوب نمی دانید، این بهترین آموزشی است که شما را با نحوه انجام این کار آشنا می کند.

ما قصد داریم پرنده موجود در تصویر زیر به همراه سایه آن را از عکس محو کنیم.

remove-object0

برای انجام این کار ابتدا از نوار ابزار سمت چپ، ابزار Lasso Tool را انتخاب کرده و با کلیک کردن و نگه داشتن، دور تا دور پرنده را خط کشی نمایید تا به حالت انتخاب در آید. اگر نتوانستید این کار را درست انجام دهید و خط کشی به درستی انجام نشد، کافیست یک بار بیرون از محوطه انتخاب شده یک بار کلیک کرده و سپس دوباره عملیات انتخاب پرنده را تکرار کنید.

remove-object1

اکنون از منو فتوشاپ گزینه Edit و بعد Fill را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده گزینه Content-Aware را بر گزینید. همچنین در بخش Options گزینه Color Adaption را نیز با تیک زدن فعال کنید تا بخش انتخاب شده با محیط اطرافش هم شکل شود. سپس روی OK کلیک کنید.

remove-object2

همانطور که می بینید فتوشاپ دست به جادو شده و پرنده را از روی تصویر حذف می کند.

remove-object3

حال برای حذف سایه نیز، با ابزار Lasso Tool دور آن را انتخاب کنید. این بار به جای مراجعه به منو، ما از کلید های میانبر Shift+F5 استفاده می کنیم تا پنجره Fill باز شود. بعد، اقدامات ذکر شده در مرحله قبل را تکرار کرده و روی OK کلیک می کنیم.

remove-object4

همانطور که مشاهده کردید ما با استفاده از قابلیت Fill فتوشاپ و گزینه Content-Aware به راحتی اشیای ناخواسته موجود در تصویر را حذف کردیم. شما هم می توانید از این ابزار در تصاویر خود استفاده کنید.

remove-object5

ارسال نظر