چگونه کیبورد گوگل را در گوشی بزرگتر کنیم؟

اگر از کاربرانی هستید که دلتان می خواهد کیبورد گوشی تان بزرگ تر باشد پیشنهاد می کنیم اپلیکیشن کیبورد گوگل را نصب کنید و با انجام تنظیمات ساده ای که در این مطلب آورده شده است کیبورد گوشی خود را شخصی سازی کنید.

چگونه کیبورد گوگل را در گوشی بزرگتر کنیم؟

کلیک- با اینکه کیبوردهای زیادی در بازار وجود دارند تا همراه تایپ ها و اپلیکیشن های نوشتاری کاربران اندروید باشند اما اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم باید بگوییم اپلیکیشن کیبورد گوگل از همه اپلیکیشن های موجود بهتر است.

این اپلیکیشن قابلیت های متعددی دارد که به شما کمک می کند بهترین تجربه کاربری را با آن داشته باشید. بعضی کاربران فکر می کنند که اگر کیبورد گوشی شان بزرگ تر باشد می توانند سرعت عمل بیشتری داشته باشند. باید بدانید اپلیکیشن کیبورد گوگل دارای چنین تنظیماتی است. شما می توانید با انجام عملیات ساده ای نظم بهتری به این اپلیکیشن دهید. مثلا می توانید ارتفاع این اپ را در ۵ حالت مختلف تنظیم کنید.

برای این کار باید در ابتدا وارد بخش setting شوید. کیبورد خود را باز کنید و به دکمه سمت چپ اسپیس بار دقت کنید. روی این دکمه یک ضربه طولانی بزنید تا منو برایتان نمایش داده شود.

روش تنظیم کردن ارتفاع اپلیکیشن کیبورد گوگل

از این جا باید گزینه Google Keyboard settings را انتخاب کنید.

روش تنظیم کردن ارتفاع اپلیکیشن کیبورد گوگل

در میان زیر منوهایی که پیش رو دارید روی Preferences ضربه بزنید.

روش تنظیم کردن ارتفاع اپلیکیشن کیبورد گوگل

در این جا همه امکاناتی که برای تغییر این اپ در اختیارتان قرار گرفته است را می بینید. در میان تمام گزینه ها به دنبال Keyboard height باشید.

روش تنظیم کردن ارتفاع اپلیکیشن کیبورد گوگل

وقتی این گزینه را لمس کنید، ۵ حالت مختلف به شما نمایش داده می شود که عبارت اند از:

- Short

- Mid-short

- Normal

- Mid-tall

- Tall

اگر برای اولین بار است که این آیتم ها را تست می کنید کافی است که هر ۵ نمونه را تنظیم کنید تا تغییرات را عملا مشاهده کنید. البته این تنظیمات به صورت پیوسته انجام می شود و حالت انتخابی ندارد. اگر به تصویر زیر دقت کنید این موضوع برایتان واضح می شود.

روش تنظیم کردن ارتفاع اپلیکیشن کیبورد گوگل

هر قدر ارتفاع کیبورد بیشتر باشد شما با فضای کمتری از متن روبرو می شوید. به هر حال تصمیم با شماست که حالت مورد نظر را انتخاب کنید. در میان این تنظیمات اگر گزینه tall را انتخاب کنید، کیبورد شما به حداکثر ارتفاع خود می رسد اما small دقیقا برعکس این موضوع است.

روش تنظیم کردن ارتفاع اپلیکیشن کیبورد گوگل

در صورتی که احساس می کنید در هنگام نوشتن، غلط های املایی تان خیلی زیاد است با این کار می توانید درصد خطای خود را کم کنید. البته تجربه ثابت کرده است که هر چه این کیبورد کوتاه تر باشد سرعت عمل بالاتر می رودو بنابراین با در نظر گرفتن شرایط و اولویت های خود می توانید با استفاده از بخش تنظیمات، کیبورد گوگل خود را کاملا شخصی سازی کنید.

ارسال نظر