چگونه بدون وارد کردن رمز عبور وارد سیستم عامل ویندوز شویم؟

معمولاً کاربران سیستم عامل های مختلف از جمله سیستم عامل ویندوز برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود که روی سیستم دارند رمز عبور برای ورود به سیستم عامل قرار داده اند. در این مطلب قصد داریم تا نحوه ورود به سیستم عامل ویندوز بدون وارد کردن رمز عبور را آموزش دهیم.

چگونه بدون وارد کردن رمز عبور وارد سیستم عامل ویندوز شویم؟

کلیک- مسلماً این موضوع که برای هر بار ورود به سیستم عامل کاربر مجبور به وارد کردن رمز عبور است برای بسیاری از کاربران خسته کننده و کسالت آور است. از طرفی هر بار که کاربر بخواهد رمز عبور خود را در محل مخصوص ورود رمز تایپ کند باید نهایت دقت خود را به خرج دهد که رمز عبور را اشتباه وارد نکند. بنابراین اگر کاربری برای ورود به سیستم عامل عجله داشته باشد در این صورت با مشکل مواجه خواهد شد. حتی در مواقعی پی سی روی حالت Sleep قرار گرفته باشد نیز کاربر مجبور است برای وارد شدن به سیستم عامل دوباره رمز عبور وارد کند. بنابر این با هر بار خروج از سیستم عامل کاربر مجبور است برای ورود به سیستم عامل رمز عبور را تایپ کند.

البته توجه به این نکته مهم است که هدف اصلی قرار دادن رمز عبور برای ورود به سیستم عامل حفاظت از اطلاعات مهم و شخصی کاربر است. برای مثال اگر در یک دفتر کار چند نفر کارمند کار می کنند مسلماً بهترین کار برای حفاظت اطلاعات شخصی کاربران یا اطلاعات محرمانه قرار دادن رمز عبور برای ورود به سیستم عامل است. اما معمولاً کاربرانی که در خانه یا در محل کار خود تنها هستند نیازی به قرار دادن رمز عبور برای ورود به سیستم عامل پی سی ندارند و می توانند از سیستم عامل بدون رمز عبور استفاده کنند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا روش وارد شدن به سیستم عامل بدون وارد کردن رمز عبور را توضیح دهیم.

لازم به توضیح است که کاربران نسخه های ۷، ۱/۸ و ۱۰ سیستم عامل ویندوز می توانند از این روش برای ورود به سیستم عامل بدون وارد کردن رمز عبور استفاده کنند.

در اولین مرحله ابتدا پنجره Command prompt را باز کنید. کاربران ویندوز ۷ می توانند با استفاده از منوی Start و سپس تایپ cmd در بخش جستجو وارد این پنجره بشوند. کاربران ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰ برای باز کردن پنجره Command Prompt لازم است که ابتدا روی دکمه start کلیک راست کرده و گزینه مربوط به command Prompt را انتخاب کنند. بعد از باز شدن پنجره Command Prompt دستور netplwiz را تایپ کنید.

تصویر داخل متن 1

ابزاری مربوط به این دستور در واقع همان User Accounts Control Panel است که بعد از اجرای این دستور بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد. در صورتی که بر روی دستگاه شما بیش از یک حساب کاربری ساخته شده باشد، حساب کاربری که می خواهید از طریق آن به صورت خودکار وارد سیستم عامل شوید را انتخاب کرده و سپس گزینه user must enter a user name and password to use this computer را غیر فعال کنید( علامت تیک بالای این گزینه را بر دارید). سپس روی گزینه OK کلیک کنید تا تغییرات انجام شده اعمال شود.

تصویر داخل متن 2

بعد از انتخاب گزینه OK پنجره ای روی صفحه نمایش داده می شود که کاربر باید نام کاربری و رمز عبور حسابی را که قبلا انتخاب کرده بود تا از طریق آن به سیستم عامل وارد شود را در محل های خود وارد کنید.

تصویر داخل متن 3

بعد از انجام این مراحل دستگاه را روشن و خاموش کنید. وقتی دستگاه روشن شد مشاهده می کنید که به راحتی می توانید بدون وارد کردن رمز عبور وارد سیستم عامل شده و صفحه آغازین سیستم عامل را مشاهده کنید.

اگر دوباره خواستید برای عبور به سیستم عامل رمز عبور وارد کنید به راحتی می توانید با تایپ دستور netplwiz وارد بخش مربوط به تنظیم نام کاربری و رمز عبور شوید و نام کاربری و رمز عبور مورد نظر را ساخته و یا فعال نمایید.

ارسال نظر