رمز و راز نویسندگی و کسب درآمد

افراد در هر جامعه ای قابلیت های منحصر به فردی دارند که می توانند با تمرکز بر روی این قابلیت های منحصر به فرد به در آمد بهتری دست یابند. یکی از این قابلیت ها، توانایی نویسندگی در افراد است. افراد زیادی در دنیا وجود دارند که نویسندگان قابلی هستند و شاید خودشان هم ندانند که همین قابلیت نویسندگی می تواند به آن ها برای درآمد بیشتر کمک کند.

رمز و راز نویسندگی و کسب درآمد

کلیک- حتماً تا به حال داستان نویسنده فقیری را شنیده اید که ۸۰ ساعت در هفته کار می کرد اما باز هم قادر نبود حداقل در آمد لازم برای گذران زندگی را کسب کند. شاید این تصویر مرسومی باشد که عموم مردم در مردم نویسندگان در ذهن خود دارند. اما باید گفت که این تصویر حقیقت ندارد. روش های بی شماری وجود دارد که نویسندگان می توانند از طریق آن ها کسب درآمد کنند، حتی بالاترین در آمدها را داشته باشند. همه نویسندگان فقیر نیستند و از طرفی همه نویسندگان رمان های تخیلی که میلیون ها نسخه از آن در دنیا به فروش می رسد نمی نویسند. فقط به موضوعاتی فکر کندی که روزانه آن ها را می خوانید. مثلاً اخبار، مطالب مربوط به وب لاگ ها و وب سایت ها همان موضوعاتی هستند که روزانه خوانده می شوند و به نظر مطالب ساده و عادی می رسند. یکی دیگر از مواردی که شاید روزانه هر فرد بخواند تبلیغات است یا مثلاً روش های بسته بندی محصولات در یک کارخانه. به هر حال نویسنده ای هم باید باشد که در مورد این مطالب به نظر پیش پا افتاده و ساده مطلب بنویسد.

اولین قدم برای اینکه نویسنده موفقی بشوید این است که تمام راه هایی که می توانید با استفاده از آن ها نویسندگی را تبدیل به یک شغل پر درآمد کنید را بشناسید. در این مطلب قرار است ۵ نمونه از این روش ها را با هم بررسی کرده و در مورد آن ها صحبت کنیم.

  • کپی برداری یا نوشتن برای فروش:

تصویر داخل متن

نوشته هایی که شما در وب لاگ ها یا منابع خبری می خوانید از جمله متن هایی هستند که به عنوان متن های کپی برداری یا متن های برای فروش محصولات نوشته می شوند. نویسندگان این نوع متن ها را به سفارش صاحبان صنعت و تولید کنندگان تهیه می کنند. نویسندگان این نوع متن ها برای پر رنگ تر کردن و نمایش مزایای محصولاتی که در مورد آن ها متن می نویسند آموزش های لازم را دیده اند. از طرفی این نوع نویسندگان در مورد SEO یا همان بهینه سازی متن برای جستجوی بهتر آموزش های لازم را دیده و اطلاعات لازم را دارند. این نویسندگان از تجارب خود در زمینه SEO برای بالا تر بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو استفاده می کنند. زمینه کاری این نوع نویسندگان بسیار متنوع و زیاد است زیر هر روزه تعداد افرادی که به این نویسندگان برای معرفی محصولات خود نیاز دارند افزایش می یابد. بسیاری از تولید کنندگان نمی دانند که چگونه باید محصولات خود را به مشتریان معرفی کنند و از این نویسندگان برای نوشتن متن هایی که محصولاتشان را به نحو احسن به مشتریان خود معرفی می کنند کمک می گیرند. کار این نویسندگان به نحوی ساده و آسان است و فقط باید مهارت های لازم برای پر رنگ تر کردن مزایای محصولاتی که درباره آن می نویسند، دارا باشند.

  • نویسنده بی نام

بسیاری از نویسندگانی که در مورد محصولات شرکت های مختلف و یا حتی کتاب می نویسند تمایلی به فاش کردن نام خود ندارند. این نویسندگان به نویسندگان بی نام مشهورند. بسیاری از نویسندگان هستند که از این راه در آمد کسب می کنند. میزان پرداختی به این نویسندگان متفاوت است. اگر تمایل دارید تا نویسندگی به این روش را تجربه کنید باید به دنبال مشتری هایی بگردید که به دنبال نویسندگانی هستند که برای آن ها متونی با سبک خاص و ثابت بنویسند.

  • نویسنده بلاگ ها:

راه های زیادی وجود دارد که نویسندگان بلاگ ها می توانند از آن ها برای کسب در آمد از راه نویسندگی استفاده کنند. اینکه بلاگ شخصی داشته باشید و برای آن مطلب بنویسید، شاید کار جالب و سرگرم کننده ای باشد اما برای کسب در آمد باید از تبلیغات درون سایت و بلاگ تان کمک بگیرید. اگر از آن دسته نویسندگانی هستید که تمایل به نوشتن متن برای افراد دیگر دارید، می توانید به عنوان نویسنده فریلنسر کار کنید. بلاگ های زیادی هستند که نیاز به نویسنده برای تولید محتوا دارند. بسیاری از این بلاگ ها برای تولید هر محتوا مبلغی را به نویسنده پرداخت می کنند.

  • نویسندگان مسابقات:

بلاگ های زیادی در اینترنت وجود دارند که کارشان طراحی و برگزاری مسابقات نویسندگی است. نویسندگان مطالب خود را در این بلاگ ها منتشر می کنند و در مسابقه شرکت می کنند. البته در برخی از موارد نویسندگان برای ورود به این مسابقات باید مبلغی را پرداخت کنند. اگر از آن دسته نویسندگانی هستید که داستان های زیادی در ذهن خود پرورش داده اید و می توانید در مورد آن ها بنویسید می توانید حداقل برای یک بار شانس خود را امتحان کنید. شاید برنده جایزه بسیار بزرگی بشوید.

  • نویسنده مجلات:

مجلات معمولاً به صورت روزانه و یا حداقل هفتگی اشعار، داستان های کوتاه واقعی، نمایشنامه ها و گاهی داستان های تخیلی را از نویسندگان آن ها برای چاپ در مجله خریداری می کنند. برای اینکه بدانید آیا مجله مورد علاقه تان تمایلی به خریدن داستان ها یا نوشته های شما دارد، بهتر است از طریق وب سایت آن مجله اقدام کنید. یعنی متن کوتاه یا بخشی از یک نوشته خود را برای آن ها ارسال کنید. اگر این مجله از داستان یا نوشته شما خوشش بیاید حتماً اقدام به خریداری آن خواهد کرد. و یا شاید شما را به عنوان نویسنده ثابت مطالب آن مجله استخدام کند. معمولاً در وب سایت بسیاری از مجلات روش های همکاری با آن مجله و روش های ارسال مطلب برای آن مجله وجود دارد که با مطالعه آن ها می توانید روش های همکاری با ان مجله را متوجه شوید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که استفاده از حرفه نویسندگی به عنوان شغل در آمد زا نیز به صرف زمان و کمی حوصله دارد. هرگز به گفته آن دسته از افرادی که عقیده دارند از راه نویسندگی نمی توان کسب در آمد کرد توجه نکنید. تنها راهی که می توان از طریق آن نویسندگی را تبدیل به یک شغل در آمد زا کرد همان طور که گفته شد صبر و حوصله است. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید علاقه تان است. اینکه دوست دارید چه سبک نوشته ای بنویسید و چگونه از این حرفه استفاده کنید بسته به نظر و علاقه خودتان است.

ارسال نظر