چگونه آیفون ۷ را به Macbook pro وصل کنیم؟

با ارایه آیفون هفت و حذف جک ۳٫۵ در آن موجی از انتقادها و نظرات به سمت شرکت اپل روانه شد ، غافل از اینکه بزرگترین مشکل آیفون ۷ تنها نداشتن جک هدفون جهت گوش کردن موسیقی نمی باشد.

چگونه آیفون ۷ را به Macbook pro وصل کنیم؟

به گزارش کلیک، پس از حرف و حدیث های بسیار در محافل اینترنتی سرانجام شرکت اپل آخرین محصول خود بدون وجود جک هدفون رونمایی کرد. پس از گذشت هیجانات کاذب ابتدایی، خریداران متوجه شدند که جهت گوش دادن به موسیقی مجبور به خرید ایرپاد ۱۵۰دلاری که با رابط لایتنیگ(Lightening) کار می کند ، نیستند.

اما lمشکل اینجا بود که بعد از آن اپل از MC Book جدید خود رونمایی کرد که دارای خروجی هدفون ۳٫۵ و پورت USB-C بود.

macbook_pro_2016

اپل از این که دستگاه های ساخت این شرکت به وسیله سیستم عامل خود به طور بی سیم به راحتی با یکدیگر کار میکنند ، به خود می بالد. از McOs گرفته تا Ios همگی پیرو این موضوع هستند تا همین اواخر که شاهد محصول APPLE Watch بودیم.

به نظر می رسد اپل اهمیت زیادی به تطبیق محصولات خود با سایر رقبا نمی دهد و برای همین حس انحصار طلبی و خصوصی سازی است که محصولاتی مانند پورت لاتنینگ (Lightening) را به جای باقی پورت های عمومی برای خود برگزیده است.

اما در Macbook Pro شما برای استفاده از USB-C نیاز به یک دانگل جهت اتصال این ۲ پرچم دار شرکت اپل به یکدیگر خواهید بود و البته دیگر قادر به استفاده از ایرفون های لاتنینگ نیز نخواهید بود.

البته این امر خیلی غیرعادی است که اپل چرا برای استفاده ار USB-C رابط لاتنینگ خود را قربانی نمیکند و یا چرا از USB-C مانند USB های قدیمی برای شارژ تلفن همراه اپل استفاده نمی کند؟ یا اینکه وجود هدفون های لاتنینگ امری موقتی برای اتصال به سایر منابع می باشد؟؟؟ و سوالات بیشمار دیگر که هنوز بی جواب مانده اند.

iphone7_review_adam_13_desk-100683677-large

بعد از تمامی این گفته ها وصل کردن گوشی خود به Macbook جدید به نظر کار آسانی نمی آید ولی شما کماکان میتوانید از طریق WiFi به آیتونز خود وصل شوید و همچنین می توانید از طریق بلوتوث به وسیله Air drop اقدام به اشتراک گذاری و جابجایی عکس های خود نمایید. البته نقش دانگل ها (رابط) نباید نادیده گرفت.

رابط تبدیل lightening به jack 3.5 که در جعبه آیفون ۷ موجود می باشد به شما کمک میکند تا بتوانید از هدفون خود جهت ارتباط با Macbook Pro استفاده نمایید.

دانگل تبدیل USB-c به USB نوع اول هم جهت استفاده در مک بوک ها موجود است که با قیمت حدودی ۱۹ دلار قابل تهیه می باشد. (تصویر رابط در ادامه)

USB-C to USB

باید خاطرنشان کرد که تمامی این وسایل در کنار هم کارایی لازم را خواهند داشت ، امید است که این دوره زمانی عجیب برای اپل موقتی باشد تا سهولت استفاده از محصولات مانع موفقیت این برند بزرگ نشود.

ارسال نظر