چگونه گزینه Developer را در سیستم عامل اندروید فعال کنیم ( ترفند کاربردی برای گوشی های پیکسل، گلکسی S7 و غیره)

خیلی از کاربران تا به حال با گزینه developer در سیستم عامل اندروید مواجه شده اند. در بسیاری از موارد هنگامی که کاربر بخواهد تغییرات و یا تنظیمات پیچیده ای را انجام دهد نا گزیر با گزینه Developer مواجه می شود. در این مقاله قصذ ذاریم تا نحوه فعال کردن این گزینه را آموزش دهیم.

چگونه گزینه Developer را در سیستم عامل اندروید فعال کنیم ( ترفند کاربردی برای گوشی های پیکسل، گلکسی S7 و غیره)

کلیک- بسیاری از کاربران هنگامی که برای انجام تنظیماتی در سیستم عامل اندروید آموزشی را مطالعه می کنند متوجه این نکته می شوند که برخی از کارها را باید با استفاده از گزینه Developer انجام دهند. اما وقتی در گوشی خود به دنبال گزینه Developer می گردند موفق به یافتن چنین گزینه ای نمی شوند. این امر اتفاقی نیست. گوگل یعنی طراح سیستم عامل اندروید برگه مربوط به گزینه Developer را در تنظیمات خود مخفی کرده است. دلیل مخفی بودن این گزینه در واقع این است که دست کاری اشتباه Developer باعث می شود که عملکرد سیستم عامل به هم بریزد و دچار مشکل شود و به همین دلیل این گزینه تنها برای کاربرانی فعال می شود که اشراف کامل به سیستم عامل اندروید داشته باشند.

سیستم عامل اندروید بر خلاف سیستم عامل iOS که مخصوص دستگاه های تولید شرکت اپل است، به صورت باز یا همان Open Ecosystem در اختیار کاربران قرار داده شده است. یعنی کاربران می توانند این سیستم عامل را مطابق با سلیقه خود دست کاری کنند و قابلیت هایی به آن اضافه یا کم کنند. اما نکته مهم این است که هر کاربری که بخواهد با این گزینه مخفی کار کند و یا آن را دستکاری کند نه تنها باید تمام جوانب کار را رعایت کند بلکه در صورتی که نسبت به تغییر گزینه ای شک داشت، هرگز و به هیچ وجه گزینه را تغییر ندهد. اما سوالی که این جا مطرح می شود این است که چرا کاربری نیاز به تغییر در سیستم عامل خود با استفاده از گزینه Developer دارد.

برای پاسخ به این سوال باید دلایل استفاده از این گزینه را یادآور شویم:

اولین و مهم ترین دلیل برای استفاده از گزینه Developer این است که با فرض اینکه کاربر توسعه دهنده اپلیکیشن باشد و بخواهد اپلیکیشنی را که طراحی کرده است روی سیستم عامل اندروید نیاز به استفاده از این گزینه دارد. یا مثلا اگر کاربری بخواهد حالت رنگی دستگاه خود را تغییر دهد نیاز به استفاده از این گزینه دارد. نمونه دیگر از کاربردهای این گزینه مشاهده کارآیی گوشی در نمایش فریم های یک فیلم است.

برای فعال کردن این گزینه در گوشی های گلکسی S7، پیکسل، ال جی G5 و V10 و اچ تی سی ۱۰ و سایر گوشی ها مراحل زیر را باید طی کرد:

  • مراجعه به منوی تنظیمات یا Setting
  • یافتن گزینه About Phone
  • یافتن برگه مروبط به Build number
  • روی گزینه Build Number چند بار ضربه زده تا پیامی با مضمون اینکه برای باز کردن گزینه Developer نیاز به چند ضربه دیگر است ظاهر شود.
  • بعد از اینکه چند ضربه دیگر زده شد با استفاده ازفلش برگشت به عقب به مرحله قبل بر گشته یعنی برگه مربوط به تنطیمات. درست در بالای گزینه About Phone گزینه Developer ظاهر می شود که فعال است.
  • با کلیک بر روی این گزینه می توان به برگه مربوط به Developer وارد شد و در صورت نیاز از آن استفاده کرد.
ارسال نظر