۶ پیشنهاد که گوشی هوشمند شما را از داغ کردن نجات می دهد

با افزایش استفاده از گوشی های هوشمند معضلاتی از قبیل گرم شدن بیش از اندازه دستگاه، کاربران را دچار نگرانی در ادامه استفاده از گجت خود می کند. این مشکل که در حین شارژ شدن گوشی، بازی کردن و یا حتی گوش دادن به موزیک و دیدن فیلم پیش می آید دلایلی نرم افزاری و سخت افزاری قابل رفعی دارد که در این گزارش به آن می پردازیم.

۶ پیشنهاد که گوشی هوشمند شما را از داغ کردن نجات می دهد

کلیک - رشد استفاده از گوشی های هوشمند، تولید کنندگان را بر آن ساخته تا با تولید و طراحی گوشی های متفاوت (چه از لحاظ نرم افزاری و یا سخت افزار) بازار متفاوتی از محصولات را شکل دهند. کوچک و طریف تر شدن باتری های گوشی، تغییر آلیاژ استفاده شده در طراحی و ساخت این گوشی ها، که علاوه بر تغییرات ظاهری خصوصیات مثبت و منفی بسیاری را نیز بوجود آورده است.

یکی از معضلاتی که به جرات می توان گفت دست و پا گیر کاربران گوشی های هوشمند شده است؛ داغ شدن گوشی ها هنگام شارژ و یا کار کردن با آن است. این اتفاق که بیشتر در گوشی هایی مجهز به شارژ سریع روی می دهد، ادامه کار را برای کاربران گاها دشوار می کند. در اینجا به ۶ راهکار ساده برای خلاص شدن از این معضل می پردازیم.

۱- قاب های گوشی

با توجه به میزان گرم شدن داخلی گوشی های هوشمند، اولین نکته ای که به ذهن می رسد آلیاژ متفاوت به کار برده شده در قاب های گوشی هوشمند است. با برداشتن قاب می توانید میزان تولید گرمای گوشی را تا حد بسیاری کاهش دهید.

۲- نگهداری گوشی بر روی سطوح سخت

یکی از نکاتی که در کاهش دمای گوشی های هوشمند، مخصوصا در هنگام شارژگیری تاثیر دارد، انتخاب سطحی مناسب برای نگهداری گوشی هاست. برای مثال هرگز تخت خواب و یا مبلمان جای مناسبی برای قرار دادن گوشی هنگام شارژ نخواهد بود.

۳- شارژ گوشی در شب

بسیاری از ما ترجیح می دهیم در هنگام شب گوشی خود را شارژ کنیم چرا که علاوه بر عدم کاربرد گوشی در هنگام خواب این زمان را مناسب تر برای شارژ کامل گوشی ها می دانیم.

به اعتقاد کارشناسان این کار یکی از خطرناک ترین مواردیست که باعث خسارت دیدن گوشی در دراز مدت و یا به گرم شدن بیش از حد آن منجر می شود. نکته دیگری که در هنگام شب باید به یاد داشت، امکان انفجار در حین شارژ شدن بیش از حد است.

۴- اپلیکیشن های مزاحم

گوشی های هوشمند علاوه بر ذخیره اپلیکیشن ها و نرم افزار های کاربردی، گاها اپلیکیشن ها و یا بازی هایی را در خود جای می دهد که علاوه بر کاربردی نبودن گاها حجم بسیاری از گرافیک گوشی را به خود درگیر میکنند.

با حذف این اپلیکیشن ها از گوشی خود می توانید تا میزان بسیاری از آسیب های ناشی از گرمای بیش از حد را در گوشی های هوشمند تقلیل دهید.

۵- نور مستقیم خورشید

یکی از دلایل رایج در گرم شدن بیش از اندازه گوشی های هوشمند، نگهداری آن در مسیر مستقیم نور خورشید است که موجبات گرم شدن آزار دهنده گوشی ها را فراهم می کند. با عوض کردن محل نگهداری گوشی خود می توانید از این روند جلوگیری کنید.

۶- شارژرها و باتری ها تقلبی

برای همه ما پیش آمده که در شرایطی خاص از شارژر برندهای متفاوت برای شارژ گوشی هوشمند خود استفاده کرده ایم. این روند در صورت موقتی بودن مشکلی در گرمایش و یا باتری گوشی بوجود نمی آورد اما در دراز مدت علاوه بر تاثیرات منفی بر روی گوشی هوشمند باعث تولید گرمای بیش از اندازه این گوشی ها می شود.

کارشناسان معتقدند راه کارهای بسیاری اعم از نرم افزاری و یا سخت افزاری برای رفع مشکل تولید گرمای گوشی های هوشمند وجود دارند اما موارد نام برده شده کاربردی ترین آن ها را در بر گرفته است.

ارسال نظر