چگونه لپتاپ گم شده را پیدا کنیم؟

اگر لپتاپ خود را گم کردید یا به سرقت رفت، برای بدست آوردن دوباره آن چه راه حلی وجود دارد؟ قبل از هر کاری باید خطر را پیش از وقوع به حداقل برسانید. 

چگونه لپتاپ گم شده را پیدا کنیم؟

کلیک- بهترین کار این است که قبل از وقوع خطر موارد حفاظتی را رعایت کنیم. امروزه اینترنت در همه جنبه های زندگی دیجیتال نفوذ کرده است. ولی در دنیای دیجیتال همیشه احتمال اشتباه وجود دارد. دلیلش این است که همیشه نمی دانیم با یک تهدید امنیتی روبرو خواهیم شد. به عنوان مثال، ممکن است زمانی که با یک لینک مواجه شویم که با کنجکاوی می خواهیم آن را باز کنیم، با یک لینک فیشینگ روبرو شویم.

نکته کلیدی این است که این حالات را پیش بینی کنید و از قبل برای آن ها برنامه ریزی داشته باشید.

خب، اجازه بدهید در مورد یک تهدید امنیتی در IT صحبت کنیم: لپتاپ به سرقت رفته!

حفاظت از لپتاپ به سرقت رفته، به سادگی قرار دادن آن در یک مکان امن نیست. البته برخی نکات امنیتی برای محافظت از لپتاپ قبل از دزدیده شدن آن وجود دارد، اما وقتی لپتاپ شما به سرقت رفته است، چگونه از آن محافظت کنید؟

برخی اقدامات اساسی دفاعی برای حافظت از لپتاپ شما زمانی که به سرقت رفته است وجود دارد. برای مثال شما باید حساب کاربری کاربر و ادمین را با رمز های عبور قوی محافظت کنید.

در صورتی که یک هکر بی رحم موفق به حدس زدن رمز عبور لپتاپ شد، شما هم باید با ورود خودکار، اپلیکیشن ها را غیر فعال کنید. این روش می تواند دست کم از ورود خودکار هکر به لپتاپ جلوگیری کند.

admin-locked-1

در این میان، شرکت ها نیز با رمزنگاری هارد دیسک لپتاپ ها و آموزش کارکنان برای مراقبت از دستگاه ها به مبارزه با هک شدن لپتاپ به سرقت رفته می پردازند.

همچنین برخی شرکت ها نیز با فعال سازی نرم افزار ردیابی دستگاه ها تلاش می کنند که آن را پیدا کنند. مطمئنا راه حل هایی نیز وجود دارد که به کاربر خانگی اجازه نصب نرم افزار هایی برای ردیابی از راه دور دستگاه ها بدهد. خوشبختانه برای کاربران خانگی، همه کامپیوتر های اپل و ویندوز ۱۰ نیز این امکان فراهم است که دستگاه های خود را ردیابی کنند.

چگونه دستگاه مک گم شده یا به سرقت رفته را پیدا کنید؟

در کامپیوتر مک خود به قسمت System Preferences بروید.

در این قسمت، گزینه Find My Mac را فعال کنید.

elcapitan-system-preferences-icloud-crop

در لپتاپ شما چیزی اتفاق می افتد. می توانید به سادگی به حساب iCloud خود وارد شوید و کامپیوتر را قفل کنید، همه محتوای لپتاپ را حذف کنید و یا آن را بر روی نقشه پیدا کنید.

elcapitan-macbook-pro-icloud-find-my-device-hero

برخی از ویژگی های آن مانند قفل کردن و پاک کردن اطلاعات مک، حتی زمانی که کامپیوتر خاموش است نیز فعال است.

چگونه کامپیوتر ویندوز ۱۰ گم شده یا به سرقت رفته را پیدا کنید؟

اگر بروزرسانی نوامبر ۲۰۱۵ ویندوز ۱۰ را دریافت کرده باشید، می توانید با ما همراه شوید:

به منو شروع بروید.

بر روی setting کلیک کنید.

به قسمت Update & security و پس از آن Find My Device را مشاهده می کنید.

این گزینه را فعال کنید.

find-my-device

این ویژگی ویندوز بیشتر در مورد مکان دستگاه گم شده است. تا زمانی که کامپیوتر روشن باشد و در عین حال به اینترنت نیز متصل باشد، می توانید مکان دستگاه را ردیابی کنید.

find-my-device-map

هرگز نخواهیم دانست که چه اتفاقاتی برای ما می افتد، بهتر است قبل از بروز اتفاق در مقابل خطرات احتمالی خود را ایمن کنیم. مخصوصا امروزه در دنیای دیجیتال خیلی مهم است که امنیت دستگاه دیجیتال خود را تقویت کنید. این کار فقط با فعال کردن یک گزینه " یافتن دستگاه من" ممکن است.

ارسال نظر