معرفی پنج ویژگی مخفی جالب iOS 10

در این مطلب قصد داریم به معرفی پنج ویژگی مخفی iOS 10 که ممکن است برخی از کاربران از آن ها اطلاع نداشته باشند، بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با این ویژگی های مفید آشنا شوید.

معرفی پنج ویژگی مخفی جالب iOS 10

کلیک - همانطور که می دانید مدتی از عرضه iOS 10 می گذرد و حتما کاربران در این مدت با ویژگی های این نسخه از iOS آشنا شده اند. با وجود اینکه قبلا شما را با برخی از ویژگی های iOS 10 آشنا کردیم؛ اما در این مطلب قصد داریم شما را با پنج ویژگی مخفی iOS 10 آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

جستجوی سربرگ ها در مرورگر سافاری

csqcsymwtvfqscbqrgha

در نسخه جدید مرورگر سافاری در iOS 10، امکان باز کردن سربرگ های مختلف به صورت نامحدود فراهم شده است. البته یکی از معایب این ویژگی جدید مرورگر سافاری، سردرگمی کاربر در هنگام وب گردی است و گاهی مواقع باعث می شود کاربر نتواند مرورگر مورد نظر خود را پیدا کند. اپل با ایجاد امکان جستجوی سربرگ ها در نسخه جدید مرورگر سافاری این مشکل را حل کرده است.

برای استفاده از این ویژگی ابتدا آیفون یا آیپد خود را به صورت افقی در دست بگیرید (این ویژگی در حالت عمودی عمل نمی کند) و سپس گزینه tabs را که در قسمت راست بالای صفحه قرار دارد، انتخاب کنید. پس از آن یک کادر برای جستجوی سربرگ مورد نظر در قسمت چپ بالای صفحه نمایش داده می شود.

عبارت مورد نظر خود را در این کادر تایپ کنید، سپس مرورگر سربرگ های مرتبط با عبارت مورد نظر را نمایش می دهد. یکی از معایب این ویژگی جستجو این است که سربرگ های مورد نظر تنها در صورت جستجوی عناوین آن ها توسط کاربر، نمایش داده می شوند و در صورتی که کاربر محتوای صفحات وب را جستجو کند، هیچ نتیجه ای دریافت نمی کند.

استفاده از گوشی آیفون به عنوان ذره بین

۲

این ویژگی هم یکی از ویژگی های جدید iOS 10 است. کاربرانی که مشکل بینایی دارند، می توانند از دوربین گوشی آیفون خود برای بزرگنمایی متون و اشیا استفاده کنند.

برای استفاده از این ویژگی ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید، سپس سربرگ General را انتخاب کنید، پس از آن گزینه Accesbility را انتخاب کنید و در پایان گزینه Magnifier را فعال کنید. تنظیمات مربوط به تنظیم خودکار میزان روشنایی یا Auto-Brightness که در زیر این گزینه وجود دارد، می تواند وضوح بزرگنمایی تصویر را در برخی از موارد تقویت کند.

پس از فعال کردن گزینه Magnifier در تنظیمات، برای استفاده از ذره بین تنها کافی است سه بار روی دکمه هوم گوشی ضربه بزنید. پس از انجام این کار و باز کردن دوربین گوشی، یک نوار لغزان در بالای دکمه شاتر نمایش داده می شود و کاربر به وسیله آن می تواند میزان بزرگنمایی تصویر را مشخص کند (روی آن زوم کند). کاربران می توانند از فلش دوربین نیز برای نور بیشتر استفاده کنند. همچنین کاربران می توانند از آیکون قفل نیز برای ثابت کردن فوکوس تصویر و مشاهده بهتر تصاویر استفاده کنند.

استفاده از ظاهر جدید برای کورنومتر گوشی

۳

اپلیکیشن Clock (ساعت) در iOS 10 نه تنها از قابلیت ایجاد الگویی برای خواب مناسب کاربر برخوردار است، بلکه امکان تغییر ظاهر کورنومتر نیز در این اپلیکیشن وجود دارد.

برای تغییر ظاهر کورنومتر ابتدا اپلیکیشن Clock را باز کنید. سپس قسمت کورنومتر را انتخاب کنید و پس از آن انگشت خود را روی صفحه نمایش به سمت چپ بکشید (سوایپ کردن) (این کار را می توانید قبل یا بعد از استفاده از تایمر گوشی انجام دهید) تا ظاهر جدید نمایش داده شود. ظاهر جدید کورنومتر کمی زیباتر است و نسبت به ظاهر قبلی دارای بخش های بیشتری است.

تغییر اولویت اپلیکیشن ها برای دانلود

۴

گاهی اوقات کاربر تمایل دارد برخی از اپلیکیشن ها زودتر دانلود شوند؛ اما ممکن است اپلیکیشن های دیگر مانند فایل های مرتبط با آپدیت ها برای دانلود در اولویت قرار داشته باشند. در iOS 10 این امکان برای کاربران فراهم شده است که اولویت فایل ها برای دانلود را تغییر دهند. لازم به ذکر است گوشی کاربر برای استفاده از این ویژگی باید به فناوری لمس سه بعدی مجهز باشد. کاربران با استفاده از این روش می توانند اپلیکیشن های خود را به صورت سازمان یافته تری به روز رسانی کنند.

برای انجام این کار ابتدا صفحه ای را که اپلیکیشن ها در آن در حال دانلود شدن هستند، باز کنید. پس از آن انگشت خود را چند ثانیه بر روی آیکون اپلیکیشنی که می خواهید زودتر دانلود شود نگه دارید و سپس گزینه Prioritise Download را انتخاب کنید تا اپلیکیشن مورد نظر در ابتدای صف دانلود قرار گیرد و همچنین می توانید دانلود تمام اپلیکیشن هایی را که به صورت همزمان در حال دانلود است، متوقف کنید.

امکان انجام این کار در نسخه های قبلی iOS نیز وجود دارد؛ اما کاربران باید در صفحه به روز رسانی اپلیکیشن های مختلف در اپلیکیشن اپ استور، دانلود هر یک از اپلیکیشن ها را به صورت جداگانه متوقف کنند.

انتخاب بهترین روش برای برقراری ارتباط با مخاطبان

۵

در iOS 10 در بخش مخاطبان نیز تغییرات خوبی صورت گرفته است که باعث شده است کاربران راحت تر بتوانند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. برای تنظیم روش ارتباطی پیش فرض هر یک از بخش های ارتباطی (تماس ها، پیام، تماس تصویری و ایمیل)، کافی است آیکون آبی مربوط به هر یک از بخش ها را انتخاب کنید و آن را برای چند ثانیه نگه دارید.

لازم به ذکر است که ممکن است با انجام این کار، گوشی پیامی را به فردی ارسال کند و یا با فردی تماس بگیرد؛ بنابراین کاربر باید برای لغو پیام یا تماس آماده باشد. در iOS 10 روش انتخاب شده به عنوان روش پیش فرض انتخاب می شود.

لازم به ذکر است در صورتی که مخاطبی در قسمت favorite قرار داشته باشد، امکان تغییر روش پیش فرض ارتباط با او وجود ندارد.

مخاطبانی که در لیست favorite قرار دارند، افرادی هستند که Siri هنگام درخواست کاربر برای تماس با افراد خاصی، با آن ها تماس برقرار می کند.

ارسال نظر