آیا Vampire Power واقعا پرهزینه است؟

آیا نام Vampire Power یا نیروی خون آشام را تا به حال شنیده اید، این اصطلاح به میزان انرژی که یک دستگاه در حالت Standby مصرف می کند اطلاق می شود، و در زمانی رخ می دهد که از آن ها هیچ استفاده ای نمی کنید. اما خود شارژر ها وقتی به برق هستند چقدر انرژی مصرف می کنند؟

آیا Vampire Power واقعا پرهزینه است؟

کلیک- تا حالا برایتان این سوال پیش آمده است که تبلت، تلفن همراه یا لپ تاپ تان چقدر انرژی مصرف می کند؟ و آیا باید شارژر ها را پس از شارژ کامل از برق کشید؟ در این مطلب می خواهیم تا میزان برقی را که شارژر ها مصرف می کنندرا اندازه بگیریم. و ببینیم آیا به صرفه است تا بگذاریم همینگونه در پریز برق بمانند؟

شما می توانید برای تست کردن مقدار انرژی مصرفی شارژر های رایج، از یک کیت محاسبه کننده مصرف انرژی الکتریسته استفاده کنید که در صورتی که یک جستجو در مورد آنها بکنید می توانید انواع و اقسام آن ها را بیابید. با استفاده از این دستگاه ها که Electricity Usage Meters نامیده می شوند، می توانید میزان مصرف دستگاه هایتان را بدون کوچکترین حل مسئله و ضرب و تقسیمی به دست آورید.

Electricity Usage Meters
باید بدانید که این بهترین راه برای مقایسه میزان انرژی مصرف شده و تئوری است که می تواند با این افزایش قیمت چاره ساز باشد و بلکه بتوانید نقاط نشتی برق را نیز شناسایی کنید. بگذریم، به مسئله شیرین شارژر ها می رسیم

یک شارژر چقدر مصرف خون آشامانه دارد؟

گفته می شد وقتی از شارژری استفاده نمی کنید آن را از برق خارج کنید، چرا چون باز جریان برق در آن است،در آزمایشی که انجام شد هر چیزی چک شد؛ شارژر آیفون، آیپد، مک بوک، اندروید، نیتندو و …
اگر به تصویر پایین نگاهی بیندازید متوجه می شوید مقدار مصرف برق ۰٫۰Wیا صفر وات می باشد. اما آیا واقعا صفر است؟
اگر دستگاه مصرف سنج را به یکی از پریز ها متصل کنیم و شارژر ها را هم به همان پریز آیا تغییری حاصل می شود؟ خیر، حتی با خروج و ورود چند شارژر بی کار دیگر نیز تغییری حاصل نشد.
اما وقتی یک شارژر آیفون ۶، آیپد ایر، مک بوک ایر (۲۰۱۳)، سرفیس پرو ۲، کروم بوک سامسونگ و یک شارژر نکسوس ۷ را وارد کردیم، ۰٫۳ وات را بالاخره نشان داد.

Electricity Usage Meters
اگر بخواهیم میزان هزینه ی آن را تقریبا حساب کنیم، ۲۴ ساعت روز، ۷ روز هفته، و همینطور ۳۶۵ روز سال، تمامی این شارژر ها را بدون استفاده به برق متصل کنید، اگر مشترک پر مصرف برق باشید، ۷۶۲ تومان ، و اگر کم مصرف باشید حدود ۱۰۳ ٫ ۹۴ تومان برایتان هزینه به همراه خواهد داشت

بعد از بررسی و مشاهده حساب شد که با از برق خارج کردن شارژر در طول یک سال می توانید حدود ۱۰۰- ۱۰۰۰ تومان سود کنید، اما بهتر نیست به جای این کار از سیستم ها و روش های بهتری برای نگهداری بیشتر انرژی استفاده نمایید؟ روشنایی، پنجره های دوجداره، مصرف رایانه و … می تواند به حد بسیار چشمگیری در کاهش مخارج تان ناجی باشند.
البته این را هم در نظر داشته باشید که این شارژر ها متعلق به سال ۲۰۱۲ و بعد هستند و اگر از سیستم هایی استفاده می کنید که برای دهه ۹۰ و شاید هم قدیمی تر هستند، ممکن است مصرف بسیار بیشتری داشته باشند. اما باز هم این مقدار مصرف ومپایر تاثیر بسزایی در قبض برق شما نخواهد داشت.

ارسال نظر