مشکلات رایج گوشی HTC 10 و روش های برطرف کردن آن ها

گوشی های جدید HTC 10 دارای ویژگی های خوب و جدیدی هستند، اما هر گوشی هوشمندی دارای عیب ها و مشکلاتی است که در این قسمت تعدادی از عیب ها و مشکلات گوشی HTC 10 به همراه راه حل برطرف کردن آن ها را برای تان آورده ایم.

مشکلات رایج گوشی HTC 10 و روش های برطرف کردن آن ها

گوشی HTC 10 به خاطر طراحی زیبا و امکانات خوبش جزء بهترین و محبوب ترین گوشی های ۲۰۱۶ قرار گرفته است. اما طبق معمول، هیچ موبایلی بدون باگ و اشکال نیست. پس از نقد و بررسی گوشی HTC 10 و نمره دهی به آن، نقص ها و اشکالات آن و راه حل های برطرف کردن آن ها را بررسی کرده ایم و در این قسمت به آن می پردازیم.

مشکل: رنگ پریدگی صفحه نمایش

بسیاری از کسانی که از گوشی های HTC 10 استفاده می کنند گفته اند که رنگ بخش هایی از صفحه نمایش گوشی شان از بین رفته و در برخی قسمت ها رنگ های اضافه ایجاد شده است و اگر از زاویه بقل به آن نگاه کنید بیشتر متوجه خواهید شد. بسیاری گفته اند که رنگ های ایجاد شده قرمز و صورتی است و برخی دیگر گفته اند که تکه رنگ های زرد بر روی صفحه نمایش گوشی شان ایجاد شده است.

راه حل: می توانید با استفاده از نرم افزار Screen Equalizer رنگ بندی گوشی خود را تنظیم کنید. اما اگر دنبال راه حل دائمی و بدون استفاده از نرم افزار هستید، می توانید به قسمت Setting> Display, gesture and buttons> Color profile بروید و تنظیمات آن جا را تغییر دهید. برخی می گویند که این مشکل به خاطر چسب بالای گوشی است که هنوز خشک نشده و این مشکل را ایجاد کرده است و خود به خود محو خواهد شد. اما اگر پس از مدتی این رنگ ها محو نشدند، بهتر است با نمایندگی گوشی خود تماس بگیرید و این مشکل را به آن ها بگویید تا آن را برای تان حل کنند.

مشکل: ضغیف بودن سیگنال LTE

تعریف LTE: این واژه مخفف Long Term Evolution است و به معنی استانداردی جهت انتقال داده های پرسرعت بی سیم تلفن همراه و ترمینال های داده ها است.

بسیاری از کاربران گوشی های HTC 10 گفته اند که سیگنال LTE آن ها ضعیف است و به سختی می توان به اینترنت متصل شد و حتی مصرف باطری موبایل آن ها را افزایش داده است.

راه حل: به بخش Setting> Mobile Data> Network Mode بروید و شبکه های LTE را جست و جو کنید و اگر مصرف باطری تان زیاد است و شما را اذیت می کند، حالت آن را بر روی HSPA یا ۳G بگذارید.

مشکل: خود به خودی صدا دادن گوشی

بسیاری از کاربران گفته اند گوشی HTC 10 آن ها خود به خود صدا می دهد و اگر گوشی را در نزدیکی گوش خود قرار دهید و یا در اطاق ساکت و آرامی به گوشی خود دقت کنید، خواهید فهمید که خود به خود صدای آرامی از آن بیرون می آید.

راه حل: می توان گفت که این مشکل برای بسیاری از افراد به حاطر تنظیمات روشنایی صفحه گوشی شان است و اگر میزان نور صفحه را بالای ۵۰ درصد ببرید دیگر صدایی نخواهید شنید و هرچه صفحه گوشی تان تاریک تر باشد صدای بیشتری دارد.

مشکل: خارج شدن کارت حافظه

بسیاری گزارش داده اند که کارت هافظه گوشی HTC 10 به صورت خود کار قطع می شود و امکان دسترسی به اطلاعات درون آن غیر ممکن می شود.

راه حل: پیشنهاد می کنیم که قبل از انجام هر کاری ابتدا کارت حافظه خود را در دستگاه دیگری امتحان کنید تا از سالم بودن آ اطمینان حاصل کنید. پس از اینکه مطمئن شدید که مشکل از کارت حافظه تان نیست، می توانید از طریق راه اندازی مجدد گوشی خود کارت حافظه تان را دوباره وصل کنید. البته این روش به صورت موقت است و هربار که کارت حافظه تان قطع شد باید این کار را انجام دهید. همچنین می توانید گوشی خود را خاموش کنید و کارت حافظه تان را در بیاورید و پس از چند ثانیه دوباره آن را در جای مخصوص خود بگذارید و گوشی تان را روشن کنید تا این مشکل حل شود. اما راه حل بهتری هم وجود دارد و آن فرمت کردن کارت حافظه تان از طریق گوشی تان است. برای این کار ابتدا اطلاعات داخل گوشی تان را به کامپیوتر تان منتقل کنید و یا از آن ها نسخه پشتیبانی نگه دارید. سپس به قسمت Setting> Storage بروید و کارت حافظه خود را پاک کنید.

مشکل: ضعیف بودن طول عمر باطری

گوشی HTC 10 دارای باطری قدرتمند ۳۰۰۰mah است و عملا باید مدت زیادی شارژ نگه دارد و طول عمر زیادی داشته باشد، اما بسیاری از کاربران گزارش داده اند که باطری گوشی آن ها خیلی سریع به شارژ مجدد نیاز پیدا می کند. اگر شما هم همچین عقیده ای دارید و فکر می کنید که باطری گوشی HTC 10 شما زود خالی می شود، می توانید یک سری کار ها انجام دهید که از سریع خالی شدن آن جلوگیری کنید.

راه حل: سعی کنید هنگامی که از بلوتوث و دیتا استفاده نمی کنید، آن ها را روشن نگه ندارید. سعی کنید روشنایی صفحه گوشی تان را تا جای ممکن پایین نگه دارید و زمان خاموش شدن آن را به حداقل برسانید، برای انجام این کار ها می توانید به بخش Setting> Display بروید. یکی دیگر از کار هایی که می توانید انجام بدهید این است که به قسمت Setting> Power بروید و گزینه های Power Save Mode و یا Extreme Power Saving Mode را انتخاب کنید.

مشکل: متصل نشدن به وای فای و افت سرعت آن

بسیاری از گوشی ها این مشکل را دارند. شما در ابتدا باید ببینید که آیا گوشی تان به شبکه خاصی وصل نمی شود و یا اینکه وصل می شود و سرعت آن پایین است و نوسان دارد.

راه حل: سعی کنید ابتدا گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید و امتحان کنید و ببینید که آیا مشکل تان حل شده است یا خیر. اگر باز هم به شبکه مورد نظرتان وصل نشدید، به قسمت Setting> Wi-Fi بروید و در آن جا انگشت خود را بر روی شبکه مورد نظر تان چند ثانیه نگه دارید و سپس گزینه Forget Network را بزنید و مجددا وای فای خود را خاموش کنید و پس از چند ثانیه روشن کنید و به شبکه مورد نظرتان وصل شوید. اگر با این کار هم مشکل تان حل نشد، می توانید از نرم افزار WiFi Analyzer استفاده کنید و کانالا اتصالی خود را تغییر دهید و یک کانال خلوت تر را انخاب کنید.

مشکل: هنگ کردن و کند شدن گوشی

ممکن است بعضی مواقع برای تان پیش بیاید که گوشی تان کند شود و یا کاملا از کار بیفتد. با انجام دادن کار های زیر می توانید این مشکل را برطرف کنید.

راه حل: دکمه پاور را چند لحظه نگه دارید و سپس گزینه Restart را انتخاب کنید. اگر این صفحه برای شما باز نشد، دکمه پاور و کم کردن صدا را همزمان فشار دهید تا گوشی تان مجددا راه اندازی شود. اگر همچنا مشکل پابرجا بود، گوشی خود را خاموش کنید و سپس کارت حافظه تان را در بیاورید و دوباره آن را سر جایش قرار دهید و گوشی تان را روشن کنید.

مشکل: کار نکردن دوربین و یا بی کیفیت و خراب شدن عکس ها

شاید نتوان گفت که دوربین گوشی HTC 10 در بین دوربین گوشی های هوشمند بهترین است، اما قطعا دوربین این گوشی هم حرفی برای گفتن دارد و قادر خواهد بود عکس های خوب و با کیفیتی بگیرید. بسیاری از کاربران با راه اندازی دوربین گوشی HTC 10 شان مشکل دارند و نمی توانند با آن عکس بگیرند و عکس هایی که می گیرند هم بی کیفیت و خراب است.

راه حل: اگر گوشی دوربین گوشی تان اجرا نشد، می توانید به بخش Setting> Apps بروید و گزینه Camera را پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید و گزینه Storage> Clear data را بزنید. همچنین شاید لازم باشد که به قسمت Setting> Storage بروید و گزینه Cached Data را بزنید. اگر نرم افزار جانبی را نصب کرده اید که از دوربین استفاده می کند، آن را پاک کنید و گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید و دوربین خود را امتحان کنید.

مشکل: بیش از حد داغ شدن گوشی

مشکل رایج تمام گوشی های هوشمند بیش از حد داغ شدن شان است و به خاطر فلزی بودن بدنه HTC 10 این مشکل بیشتر به چشم می خورد. به یاد داشته باشید که همه گوشی ها در چند روز ابتدایی خیلی سریع داغ می شوند، چون در روز های ابتدایی خیلی زیاد تر از حد معمول از گوشی تان استفاده می کنید و همچنین گوشی شما در حال دانلود نرم افزار ها در پس زمینه می باشد که باعث داغ شدن گوشی تان می شود. اما اگر پس از یک هفته گوشی HTC 10 تان همچنان داغ باقی ماند و بدون این که از آن خیلی کار بکشید، داغ می شد، پس می توان گفت که گوشی تان یک مشکل جدی دارد.

راه حل: در ابتدا با نگه داشتن دکمه Power سعی کنید گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید. همچنین می توانید گوشی خود را خاموش کنید و کارت حافظه تان را در بیاورید چون برخی مواقع کارت های حافظه مشکلاتی را به وجود می آورند. اگر مشکل تان حل نشد می توانید یک بار تنظیمات گوشی خود را به حالت کارخانه بازگردانید، برای این کار به بخش Setting> Backup and Reset> Factory data reset بروید و گزینه OK را انتخاب کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت بهتر است به نماینگی HTC اطراف خود بروید و مشکل را به آن ها بگویید.

مشکل: خراب شدن و کار نکردن برخی نرم افزار ها

برخی از کاربران گوشی HTC 10 می گویند که نرم افزار هایی که در گوشی شان نصب کرده اند به درستی کار نمی کند و در هنگام استفاده از آن ها مجبور می شوند آن ها را Force Stop کنند و مدت زمان کمی را می توانند از نرم افزار های خود استفاده کنند.

راه حل: در ابتدا سعی کنید نرم افزار های خود را به روز نگه دارید. برای این کار به بخش Setting> System update بروید و یا به بخش Play Store رفته و بر روی آیکون My Apps & Games کلیک کنید و گزینه Installed را بزنید و نرم افزار هایی که به به روز رسانی نیاز دارند را به روز کنید. همچنین می توانید نرم افزار هایی را که مشکل دراند، اصلاح کنید، برای این کار باید اطلاعات آن ها را پاک کنید و برای انجام این کار باید به Setting> Apps Manager بروید و گزینه app را انتخاب کنید و سپس به بخش Storage> Clear Data> ok بروید. اگر مشکل تان حل نشد، می توانید به نرم افزار خود را حذف کنید و مجددا آن را نصب کنید. برای انجام این کار به بخش Setting> App Manager بروید و گزینه app را انتخاب کنید و نرم افزاری را که می خواهید حذف کنید، انتخاب کنید و گزینه Uninstall > OK را بزنید

مشکل: در هنگام مکالمه طرف مقابل صدای مان را نمی شنود و به هنگام ضبط کردن صدا، صدای ضبط نمی شود

اگر در حال مکالمه هستید و صدای تان برای طرف مقابل تان نمی رود و یا برخی مواقع که قصد ضبط کردن صدایی را دارید و بعدا متوجه می شوید که هیچ صدایی را ضبط نکرده اید، پس میکروفون گوشی تان مشکل دارد و برای حل کردن آن چند راه حل وجود دارد.

راه حل:قبل از هر چیز ابتدا مطمعن شوید که چیزی داخل میکروفون گوشی تان نرفته باشد و سپس آن را تمیز کنید و اطمینان حاصل کنید که میکروفون گوشی تان توسط چیزی پوشانده نشده باشد. سعی کنید تماسی از طریق نرم افزار Skype برقرار کنید، اگر دیدید که صدای تان به طرف مقابل تان می رسد، می توان گفت که مشکل از اپراتور شما است. اگر به هنگام ضبط صدا مشکل دارید، می توانید از نرم افزار دیگری استفاده کنید و ببینید که آیا مشکل تان برطرف می شود یا خیر. اگر مشکل تان همچنان ادامه داشت می توانید به نمایندگی HTC مراجعه کنید و مشکل تان را با آن ها در میان بگذارید.

مشکل: مشکل اتصال گوشی های HTC 10 به کامپیوتر از طریق نرم افزار HTC Sync Manager

HTC Sync Manager یک نرم افزار رایگان برای کاپیوتر است که عمل انتقال اطلاعت از گوشی به کامپیوتر را راحت تر می کند. اما برخی از کاربران گوشی های HTC 10 گفته اند که گوشی شان به کامپیوتر متصل نمی شود و نمی توانند از نرم افزار HTC Sync Manager استفاده کنند. برای حل این مشکل می توانید کار های زیر را انجام دهید.

راه حل: راحت ترین کاری که می توانید بکنید این است که کابل USB خود را عوض کنید و با یک کابل سالم و جدید سعی کنید گوشی تان را به کامپیوتر تان متصل کنید. همچنین می توانید گوشی و کامپیوتر تان را مجددا راه اندازی کنید بلکه مشکل تان حل شود. اگر مشکل حل نشد بهتر است که از به روز بودن نرم افزار HTC Sync Manager مطمئن شوید. پس از این که از به روز بودن نرم افزار HTC Sync Manager مطمئن شدید، بهتر است که گوشی خود را متصل کنید و مطمئن باشید که گوشی تان را در حالت انتقال اطلاعات قرار داده اید. پس از این که گوشی تان را به کامپیوتر متصل کردید باید گزینه File Transfer را انتخاب کنید. اگر مشکل ادامه داشت، بهتر است که نرم افزار HTC Sync Manager را به صورت run as administer اجرا کنید.

مشکل: نچرخیدن خودکار صفحه نمایش

بسیاری از کاربران گفته اند که صفحه نمایش گوشی شان به صورت خودکار نمی چرخد و یا خیلی آرام می چرخد.

راه حل: طبق معمول، ابتدا گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید و ببینید که مشکل تان حل می شود یا نه. در صورت ادامه داشتن مشکل، بهتر است که به تنظیمات چرخش خودکار گوشی خود بروید. برای این کار باید به بخش Setting> Display> Gestures & Buttons> Auto rotate screen بروید و آن را غیر فعال کنید و پس از چند ثانیه مجددا فعال کنید.

مشکل: خاموش شدن خود به خودی گوشی

اگر گوشی شما خود به خود خاموش و یا ریستارت می شود، چندین کار برای برطرف کردن این مشکل می توانید انجام دهید. این اولین گوشی هوشمندی نیست که با این مشکل مواجه می شود، پس نگران نباشید و کار های زیر را انجام دهید.

راه حل: در ابتدا مطعن شوید که مشکل از صفحه نمایش گوشی تان نیست یعنی فکر نکنید که اگر صفحه گوشی تان خاموش شده به منزله خاموش شدن کل گوشی تان است. برای این کار بهتر است به بخش تنظیمات صفحه نمایش گوشی خود رفته و زمان خاموش شدن آن را افزایش دهید. هنگامی که باطری گوشی تان در حال اتمام است، گوشی خود به خود خاموش می شود و مانع از تمام شدن کامل باطری می شود. در برخی مواقع خاموش شدن خودکار گوشی به خاطر عملکرد برخی از نرم افزار ها است، در این صورت باید تمام آن ها را به روز کنید تا مشکل تان حل شود. اگر مشکل تان حل نشد، بهتر است که تمام نرم افزار های Task Manager و Battery Saver نصب شده در گوشی تان را حذف کنید. اگر گوشی تان داغ تر از حد معمول است، گوشی به صورت خودکار خاموش می شود تا دما را متعادل کند و مانع از داغی بیش از حد و آسیب رسیدن به گوشی شود. این نکته را در نظر داشته باشید که به صورت هم زمان از چندین نرم افزار استفاده نکنید و نرم افزار هایی را که استفاده نمی کنید، ببندید و یا کاملا از گوشی تان حذف کنید و اگر گوشی تان در حین شارژ شدن خاموش شد، سعی کنید شارژر خود را عوض کنید. اگر مشکل تان هنوز ادامه داشت، بهتر است گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید و یا به نمایندگی HTC مراجعه کنید و مشکل خود را به آن ها بگویید.

ارسال نظر