لپ تاپ را بدون باتری روشن کنید

تصور کنید با یک لپ تاپ بدون باتری موسیقی گوش می کنید، فیلم تماشا می کنید و حتی بازی های سنگین اجرا می کنید! به نظرتان چنین موضوعی غیر ممکن است؟ با این ترفند جدید، این مسئله آن قدر ها هم غیر ممکن نیست!

لپ تاپ را بدون باتری روشن کنید

کلیک- شما می توانید تنها با یک ترفند ساده، لپ تاپ خود را بدون باتری روشن کنید و از آن استفاده کنید.

xthetrick-15-1473936959-jpg-pagespeed-ic-q_sffhpsf

به طور معمول لپ تاپ ها، چه ویندوز باشند و یا مک بوک، به گونه ای طراحی شده اند تا در هر دو حالت "با باتری" و آداپتور های A/C (جریان جایگزین) به عنوان یک منبع انرژی کار کنند. بنابراین یک لپ تاپ می تواند حتی در صورت خروج باتری از آن و یا سوختن باتری، هنوز هم قابل استفاده باشد و به طور موثری کار کند. از این رو، شما می توانید لپ تاپ خود را به برق A / C متصل کنید.

اما در همین حال مطمئن شوید که حتما از آداپتور برق اصلی که داخل جعبه لپ تاپ بوده، استفاده می کنید؛ چون اختلاف ولتاژ می تواند آسیب جدی به مادربرد لپ تاپ وارد کند.

پیشگیری و احتیاط

اجرای یک لپ تاپ بدون باتری ممکن است در نگاه اول جذاب باشد؛ از آن جا که می تواند کاربر را از صرف هزینه زیاد و خرید یک باتری جدید مصون بدارد، اما در همین حال باید چند نکته را قبل از استفاده از این ترفند در ذهن خود نگاه دارید.

x15-1473936522-alwaysuseaups-jpg-pagespeed-ic-ng0k17bixc

همیشه از یک UPS استفاده کنید

اگر شما در منطقه ای هستید که دارای مشکل نوسان بارهای الکتریکی با شدت بالا است، همیشه از یک UPS استفاده کنید. در این صورت، اولاً در صورت قطع برق فعالیت ها و کارهای شما روی لپ تاپ از بین نمی رود و ثانیا UPS به عنوان یک محافظ نوسان از لپ تاپ شما مراقبت می کند.

x15-1473936530-neverremovethepowercord-jpg-pagespeed-ic-3lazbnk5j

هرگز سیم برق را جدا نکنید

هرگز نباید سیم برق لپ تاپ را جدا کنید، چون ممکن است به قطعات لپ تاپ آسیب جدی وارد شود و همچنین لپ تاپ به صورت اجباری خاموش شود.

x15-1473936922-dontleavethechargingterminalexposed-jpg-pagespeed-ic-cweeu9vwu2

هرگز پورت شارژ را بدون محافظ رها نکنید

همیشه بهتر است تا یک لپ تاپ را با یک باتری روشن کنید و از آن استفاده کنید، چون استفاده از لپ تاپ بدون باتری و استفاده از آن با برق A/C، ترمینال های شارژ زیر لپ تاپ را در معرض خطر و آلودگی قرار می دهد.

وقتی لپ تاپ روشن است، به جایگاه تماسی باتری آن دست نزنید

لمس اسلات های باتری هنگامی که لپ تاپ روشن باشد، به قدری خطرناک است که می تواند آسیبی جدی برای کاربر به همراه داشته باشد.

ارسال نظر