چگونه در سیستم عامل اندروید،تماس ها را ضبط کنیم؟

گاهی لازم می شود یک تماس تلفنی را ضبط کنیم تا بعدا بتوانیم به آن دوباره گوش کنیم، با استفاده از چه ابزاری در گوشی اندروید می توانیم سریع و آسان این کار را انجام بدهیم؟

چگونه در سیستم عامل اندروید،تماس ها را ضبط کنیم؟

کلیک- برخی اوقات ضبط و ذخیره ی تماس های تلفنی بسیار ضروری و پرکاربرد می شود به طور وقتی کسی به شما پشت تلفن آدرس یا شماره تلفنی را می گوید و شما دسترسی به دفترچه یادداشت ندارید یا در حال راه رفتن در خیابان هستید و یا حتی شاید داخل ماشین هستید، در این مواقع گزینه ی ضبط صدا بهترین راه حل به نظر می رسد.اما قبل از شروع آموزش نکات زیر را به یاد داشته باشید.

  • هیچگاه از این روش یا هر روش دیگر برای دست انداختن نهادهای انتظامی و امدادی مانند شماره های امدادی و ۱۱۸ استفاده نکنید چون به صورت قانونی با شما برخورد می شود و در قوانین همه کشور ها این کار یک جرم از نوع جرایم رایانه ای محسوب می شود.
  • ضبط و ثبت کردن تماس تلفنی در تلفن همراه بدون اجازه ی دو طرف تماس کاری بسیار غیر اخلاقی است. این امر در بعضی ایالت ها و یا بعضی کشور ها غیر قانونی می باشد. پس قبل از این که اقدام به انجام فرایند یاد شده کنید، از این نکته اطمینان حاصل کنید که در ایالت یا کشور دو طرف تماس هیچ محدودیت قانونی در این مورد وجود نداشته باشد. اگر محدودیت قانونی وجود داشت حتما باید طرف مقابل تماس را از ضبط شدن مطلع کنید. پس برای پیروی از این قانون نرم افزار یاد شده چاره ای اندیشیده است. شما می توانید بعضی از مخاطبان را در لیستی قرار دهید که تماس های تلفنی با آن ها ذخیره نشود. البته لازم به ذکر است که این خصیصه فقط در نسخه ی حرفه ای موجود است

در این مقاله ما نرم افزار Automatic Call Recorder را برای شما انتخاب کرده ایم. نمره ی این نرم افزار در استاندارد Google Play Store برابر با ۴٫۲ می باشد. همچنین پس از دانلود آن می توانید یک نسخه ی حرفه ای را با پرداخت چند دلار خریداری کنید. لازم به ذکر است که این اپلیکیشن در صورت عدم خرید نسخه ی حرفه ای نیز قابل استفاده می باشد.

ضبط خودکار تماس های تلفنی

در گام اول باید نرم افزار Automatic Call Recorder را دانلود نمایید. سپس آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید. بلافاصله پس از نصب آن، گزینه ی ضبط خودکار تماس ها برایتان فعال خواهد شد.

 record

برای امتحان کردن این گزینه می توانید یک تماس تلفنی برقرار کنید. به محض اینکه شخص مقابل تماس شما را پاسخ داد، دایره ی قرمز رنگی در بالای صفحه نمایش نمایش داده می شود که نمایان گر شروع فرایند ضبط می باشد.

record

شاید برایتان پیش آمده است که از شماره ای با شما تماس گرفته می شود که ناشناس است و شما نام آن را ذخیره نکرده اید. این نرم افزار به شما این شماره ها را گوشزد می کند. اگر یکی از این شماره ها برایتان آشنا بود می توانید ذخیره اش کنید. یکی دیگر از ویژگی های این اپلیکیشن قابلیت گذاشتن یادداشت روی صفحه ی تماس است. شما می توانید جزئیات تماس از قبیل زمان و تاریخ، میزان مکالمه و… را مشاهده کنید.

این کار ها شما را برای ضبط مکالمات مشکوک و مکالماتی که برای ارائه در محکمه ها استفاده می شود بسیار مناسب است و با این امکانات چیزی از قلم نمی افتد.

record

تصویر بالا مکانی را نشان می دهد که شما می توانید تماس های ذخیره شده را حذف و یا در پوشه ی صوتی تلفن همراه ذخیره کنید. این اپلیکیشن به شما این امکان را می دهد که همه ی تماس ها را طبق تاریخ و یا طرف تماس جستجو کنید.

record

برای دسترسی به گزینه های بیشتر کافی است روی گزینه ی Settings در فهرست اصلی کلیک کنید. در این گزینه، شما می توانید که فرمت (نوع) فایل صوتی را انتخاب کنید؛ WAV، AMR و یا ۳GPباشد.

record

همچنین لازم به ذکر است که تنوع زمینه نیز یکی دیگر از ویژگی های این اپلیکیشن می باشد که باعث زیبایی رابط کاربری آن می باشد.همچنین جالب توجه است که گزینه ی تغییر زبان ، این اپلیکیشن را از سایر نمونه های مشابه خود متمایز کرده است. این نمونه دارای ۴۰ زبان مختلف زنده ی دنیا است.

record

اما یکی از محدودیت های این نرم افزار محدودیت فضاست. به عبارتی دیگر ظرفیت فایل های صوتی ذخیره شده در این اپلیکیشن فقط ۴۰ عدد می باشد. این رقم قابل تغییر تا ۲۰۰ عدد می باشد. ولی خبر خوب این است که در نسخه ی حرفه ای آن می توان بیش از ۱۰۰۰ فایل صوتی را ذخیره کرد.

record

ارسال نظر