چرا باید گوشی اندروید مان را روت کنیم؟

با روت کردن گوشی اندروید تان اجازه دسترسی به فایل های سیستمی اندروید و ایجاد تغییرات در آن ها را خواهید داشت. گوشی روت شده اندرویدی خیلی حرفه ای تر به شما کار می دهد و امکانات کاربردی بیشتری را در اختیارتان می گذارد.

چرا باید گوشی اندروید مان را روت کنیم؟

کلیک- گوشی های اندروید به امکانات و قابلیت های زیادی مجهز هستند. اما کی و چطور؟ تنها زمانی که گوشی اندرویدی خود را روت کنید. با روت کردن کلی امکانات جالب و کاربردی به گوشی اندروید تان اضافه می شود. با این کار می توانید به فایل های سیستمی گوشی دسترسی پیدا کرده و آنها را تغییر دهید. تنها بعد از روت کردن گوشی اندروید تان است که متوجه می شوید چقدر حرفه ای تر می توانید از آن استفاده کنید. برای اینکه از مزایا و دلایل روت کردن گوشی اندروید مطلع شوید با ما باشید.

۴ دلیل اصلی برای روت کردن گوشی اندرویدی به قرار زیر است:

۱) نصب اپلیکیشن ها

اصلی ترین دلیلی که باید برای روت کردن گوشی اندرویدی گفت نصب اپلیکیشن هایی است که فقط روی گوشی های روت شده نصب می شوند.

دلیل روت کردن گوشی

نمونه ای از این اپلیکیشن ها در زیر آورده شده است:

DroidWall

Dual Mount SD Widget

Hexamob Recovery Pro

Keyboard Manager

LEDs Hack

Rot Call Blocker

Samba Filesharing

Titanium Backup

۲) رهایی از برنامه های بلوت ویر ( Bloatware )

شما هم حتما به برنامه هایی روی گوشی خود مواجه شده اید که فضای زیادی را اشغال کرده اند ، در صورتی که کارایی کمی برای شما دارند. به این برنامه ها، برنامه های Bloatware گفته می شود. مثل برنامه های جانبی که توسط کارخانه سازنده روی گوشی تان نصب شده. با روت کردن از شر این برنامه های فضا گیر برای همیشه خلاص می شوید. البته بعضی از این برنامه مفید هستند. اما می توانید به جای آن ها از برنامه های مشابه استفاده کنید که نه تنها فضای کمتری می گیرند بلکه کارایی بهتری نیز دارند .

دلایل روت کردن گوشی

۳) بهبود تهیه نسخه پشتیبان (Backup)

اگر تجربه جستجوی برنامه ای برای بک آپ گیری از فایل ها و اطلاعات خود را داشته باشید، می دانید که برای استفاده از اکثر این برنامه ها نیاز هست که گوشی شما روت شده باشد. با روت کردن گوشی می توانید از همه فایل ها و اطلاعات موجود در گوشی خود بک آپ بگیرید .

دلایل روت کردن گوشی

۴) نصب کاستوم رام

در حال حاضر تعداد زیادی کاستوم رام برای آندروید در ورژن های مختلف در بازار وجود دارد. البته کاستوم رام های رسمی مسلما ریسک کمتری دارند. چون در این کاستوم رام ها اطمینان حاصل می شود که باگ امنیتی در آن حل شده و از نظر امنیت مشکلی برای گوشی تان نداشته باشند. عملیات کاستوم رام نیز مثل سایر عملیات های اساسی نیازمند روت کردن گوشی است. شما برای اینکه بتوانید روی گوشی خود کاستوم رام نصب کنید، باید گوشی خود را روت کرده باشید.

دلایل روت کردن گوشی

ارسال نظر