معرفی سریع ترین روش برای خالی کردن حجم فضای اشغال شده در آیفون

اگر شما هم با مشکل پرشدن فضای ذخیره سازی بر روی آیفون و یا آیپد خود روبرو هستید می توانید با این راهکار سریع و ساده آن را برطرف کنید.

معرفی سریع ترین روش برای خالی کردن حجم فضای اشغال شده در آیفون

کلیک- پرشدن فضای ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی دستگاه یکی از مشکلاتی است که کاربران آیفون و یا آیپد با آن روبرو هستند. این مشکل در دستگاه های که ۱۶ گیگابایت حافظه دارند، بیشتر دیده شده است. شما اکنون می توانید با روشی که در ذیل به آن پرداخته ایم بسیار سریع و ساده آن را برطرف کنید بدون این که داده‌ی قابل مشاهده‌ای از روی دستگاه حذف شود و یا نیاز به جیل‌بریک دستگاه باشد و مهم تر از همه تا چند گیگابایت از فضای دستگاه را در چند ثانیه دوباره به دست آورید.

۱- بررسی فضای خالی دستگاه

برای این کار به Settings > General > Storage & iCloud Usage مراجعه نمایید اگر دارای نسخه‌های قدیمی‌تر iOS هستید بایستی به Settings > General > Usage مراجعه کنید.در قسمت Storage و در مقابل Available می‌توانید فضای خالی دستگاه را مشاهده کنید.

iphone Storage

۲-اجرای اپلیکیشن iTunes Store

بعد از اینکه اپلیکیشن iTunes Store را اجرا کردید.به تب Movies بروید.اکنون باید فیلمی را بیابید که اولاً قابلیت Rent یا اجاره آن فعال باشد و همچنین حجم فیلم از حجم خالی دستگاه شما بیش‌تر باشد. پیشنهاد ما به به شما فیلم‌های War and Peace و Cleopatra هستند. برای دسترسی به این فیلم‌ها می‌توانید از طریق Search در iTunes Store عمل کنید.

سپس کافی است پس از ورود به صفحه‌ی فیلم، دکمه‌ی Rent را لمس کنید در این دکمه مبلغ اجاره هم درج شده است. بعد از آن دکمه‌ی Rent HD Movie را لمس کنید یا هر دکمه‌ای که دکمه‌ی Rent به آن تبدیل می‌شود. نگران کسر مبلغ از حساب اپل خود نیز نباشید، چرا که به دلیل بالاتر بودن حجم فیلم از حجم خالی دستگاه شما، به مراحل بعدی نخواهیم رفت.چند لحظه صبر کنید تا پیغام Cannot Download مبنی بر پر بودن فضای ذخیره‌سازی دستگاه را ببینید.

iphone Storage

حالا اگر به صفحه‌ی Storage & iCloud Usage در Settings سری بزنید خواهید دید که فضای خالی دستگاه بیش‌تر از قبل شده است. اما کار شما لزوما با همین روش پایان نمی پذیرد . بعد از این مرحله کافی است مجدد همین مراحل را طی کنید تا در هر بار انجام آن فضای بیش‌تری از دستگاه خالی شود، تا این که دیگر این کار موجب خالی شدن فضا نشود.

iphone storage

شیوه ی کار در این روش بدین صورت است که در طی این فرآیند، فایل‌های موقت غیرضروری ذخیره‌شده در دستگاه حذف می‌شوند و این موضوع موجب آزاد شدن فضای ذخیره‌سازی خواهد شد.حالا شما فضای آزاد شده ی زیادی با این روش خواهید داشت.

ارسال نظر