جلوگیری از انفجار گلکسی نوت ۷ با کوتاه کردن طول عمر باتری

شرکت سامسونگ طی بیانه ای patch  جدیدی را ارائه داد تا بتواند از این طریق از ادامه حوادث پیش آمده جلوگیری کند.

جلوگیری از انفجار گلکسی نوت ۷ با کوتاه کردن طول عمر باتری

به گزارش کلیک، مطمئنا شما هم تاکنون درباره انفجارهای گوشی گلکسی نوت ۷ شرکت سامسونگ اخبار و گزارش های زیادی شنیده اید. در این اخبار گفته شده بود که زمانی که کاربران اقدام به شارژ گردن گوشی خود می کردند ناگهان گوشی به شکل باور نکردنی منفجر می شد. به همین دلیل شرکت سامسونگ شروع به جمع آوری تمام گوشی های گلکسی نوت خود از بازار کرد و از تمامی مشتریان خود بابت اتفاقات اخیر عذرخواهی نمود. اما این چاره کار نبود.

به گزارش خبرگزاری AP در کره جنوبی، شرکت سامسونگ یک آپدیت نرم افزاری برای تمام کسانی که این مدل از گوشی سامسونگ را خریداری کرده اند، ارائه داده است و از آن ها خواسته تا در صوتی که فعلا برای گوشی آن ها مشکلی پیش نیامده و قصد تحویل دادن گوشی را به شرکت ندارد، حتما این به روز رسانی را بر روی تلفن همراه خود نصب کنند. در حقیقت این آپدیت جدید باعث خواهد شد تا شارژ گوشی از ۶۰ درصد تجاوز نکند و از انفجار گوشی جلوگیری شود. البته باید در نظر داشت که با این عمل طول عمر باطری نیز کم می شود.

همانطور که گفته شد این patch نرم افزاری برای آن دسته از مشتریانی است که قصد ندارد که فعلا یا در کل گوشی خود را با مدل دیگری از گوشی های سامسونگ تعویض کنند. (پیش تر شرکت سامسونگ اعلام کرد که تمام کسانی که این مدل گوشی را خریداری کرده اند می توانند آن را به شرکت سامسونگ تحویل داده و گوشی دیگری را به دلخواه خود انتخاب نمایند.) متاسفانه بی توجهی خریداران در جمع آوری گوشی های این شرکت یکی از مشکلات بزرگ است. زیرا مردم تصور می کنند که انفجار گوشی برای آن ها اتفاق نخواهد افتاد. بنابراین نگران تعویض گوشی های خود نیستند.

نظر برخی از رسانه ها در ایالات متحده این بود که سامسونگ بهتر بود از راه دور دستگاه های نوت ۷ را در لیست سیاه قرار می داد. اما به نظر می رسد این patch نرم افزاری در حال حاضر بهترین گزینه باشد.

البته هنوز به طور کامل مشخص نیست که این patch نرم افزاری اختیاری است یا اجباری. هم چنین به طور رسمی اعلام نشده که آیا قرار است این patch به طور سراسری منتشر شود یا فقط در دسترس مصرف کنندگان کشور کره جنوبی قرار گیرد.

طبق آمار بدست آمده این مشکل در ۲٫۵ میلیون دستگاه نوت ۷ وجود دارد. طبق گزارشات رسمی اعلام شده، تاکنون ۷۰ دستگاه در ایالات متحده منفجر شده است که همین امر منجر به یک فراخوان رسمی برای پس گرفتن گوشی نوت از طرف شرکت سامسونگ شد. علاوه بر این FAA از ورود هرگونه گوشی نوت ۷ به داخل هواپیما جلوگیری می کند و آن را ممنوع اعلام کرد.

ارسال نظر