پنج راه مبتکرانه برای استفاده از آیفون های قدیمی

اگر شما هم گوشی جدید آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس را خریده اید و نمی دانید با آیفون ۶ خود چه کار کنید، در این مطلب پنج راه مبتکرانه را به شما پیشنهاد می کنیم تا بتوانید از آیفون قدیمی خود استفاده های دیگری بکنید.

پنج راه مبتکرانه برای استفاده از آیفون های قدیمی

۱- استفاده به عنوان کنترل

کلیک - از آیفون های قدیمی و گوشی های اندروید می توان به عنوان کنترل برای دستگاه های دیجیتال همچون تلویزیون استفاده کرد. تنها کاری که باید بکنید این است که گوشی تان را به وای فای منزل متصل کنید و نرم افزار مورد نیاز برای این کار را نصب کنید. نکته جالب در مورد این روش این است که این موبایل، کار تمام کنترل های شما را انجام میدهد و نیازی به داشتن چندین کنترل در منزل نیست. دارندگان گوشی های اندروید می توانند با استفاده از نرم افزار رایگان Peel گوشی خود را به کنترل تبدیل کنند اما دارندگان گوشی های آیفون باید نرم افزار Peel را به قیمت ۵۰ دلار خریداری کنند تا گوشی خود را به کنترل تبدیل کنند. پس از نصب نرم افزار فقط دو دقیقه طول می کشد تا تنظیمات آن را انجام دهید و شروع به کار کنید. کار با این نرم افزار به راحتی ارسال ایمیل است و خیلی پیچیده نیست.

۲- استفاده به عنوان ساعت زنگ دار

تقریبا همه افراد از ساعت های زنگ دار برای بیدار شدن استفاده می کنند. گوشی های اندروید و آیفون قسمتی به اسم Alarm دارند که از طریق آن می توانند گوشی خود را تنظیم کنند که راس یک ساعت معین هشدار دهد. این یک ویژگی خوب برای گوشی ها است، با استفاده از گوشی تان می توانید زمان را ببینید، سر ساعت بیدار شوید، از آب و هوا آگاه باشید و از برنامه های روزانه تان با خبر باشید. گوشی های اندروید دارای ویژگی خوبی به نام Voice Command هستند که با استفاده از آن می توانید بدون این که به گوشی تان دست بزنید، زمان هشدار دادن گوشی را تنظیم کنید. در گوشی های آیفون با پرداخت فقط ۲ دلار می توانید نرم افزار Wake را بخرید که دارای تنظیمات زیادی است و با توجه به زمان خواب، سنگینی خواب و . . . میزان صدای هشدار زنگ و تعداد دفعات تکرار زنگ را تعیین می کند. برای گوشی های اندروید هم نرم افزاری به اسم I Can't Wake Up وجود دارد که تا وقتی که به صورت کامل از خواب بیدار نشوید ساکت نمی شود.

۳- استفاده به عنوان دوربین دیجیتال

آیفون جدید شما دارای دوربین فوق العاده و خوبی است. اما اگر می خواهید یک دوربین دیجیتال هم در کنار آیفون خود داشته باشید، می توانید با خرید Olloclip به قیمت ۵۰ دلار، آیفون قدیمی خود را به یک دوربین دیجیتال قدرتمند تبدیل کنید. Olloclipتقریبا شبیه به لنز عمل می کند و در ابعاد و شکل های مختلفی وجود دارد که باعث افزایش کیفیت و زیبایی عکس ها می شود.

۴- استفاده به عنوان دوربین مدار بسته

با استفاده از نرم افزار رایگان Presence می توانید موبایل خود را به یک دوربین مدار بسته تبدیل کنید که قادر به ضبط خود کار حرکات است و به محض تکان خوردن چیزی سریع از آن فیلم برداری می کند که به شما حس امنیت می دهد. همچنین می توانید از نرم افزار هایی مثل Smokey برای اندروید و Cleverloop Smoky برای آیفون به منظرو تبیدل موبایل خود به دوربین مدار بسته استفاده کنید.

۵- استفاده به عنوان دوربین حرکتی

شما می توانید گوشی قدیمی خود را به نوعی دوربین به اسم Action Cam یا دوربین حرکتی تبدیل کنید که قادر خواهد بود در حال حرکت فیلم برداری و عکس برداری کند. به عنوان مثال می توانید آن را در قسمت جلو دوچرخه خود نصب کنید تا هنگامی که با دوچرخه تان حرکت می کنید، از مسیر رو به روی شما فیلم بگیرد.

ارسال نظر