آموزش ساخت امضای دیجیتالی

شاید نام امضای دیجیتالی به گوشتان خورده‌باشد و کمی با مفهوم آن آشنا باشید ولی چگونه می توانید برای خودتان امضای دیجیتالی بسازید؟

آموزش ساخت امضای دیجیتالی

کلیک-امروزه حتی شکل کسب‌و کار در دنیا عوض شده‌است، روند سریع تکنولوژی باعث شده‌است که ابزارآلات پیشرفته‌ای برای تسریع این روند نیز به‌وجود بیاید. امروز قصد داریم آموزش امضای دیجیتالی که برای امضای قراردادهایی است که از طریق ایمیل روانه می‌شود را به شما آموزش دهیم.

آدرس یکی از بهترین سایتها برای ساخت امضای دیجیتالی که برای کاربران عادی هم رایگان است www.mylivesignature.com می‌باشد. به این آدرس بروید

سپس بر روی عبارت Start here کلیک کنید.با این‌کار شما به صفحه ساخت امضا یا فونت هدایت می‌شوید. در عکس زیر ۴ روش برای ساخت امضای دیجیتال وجود دارد.

digital signature 1

گزینه اول به شما اجازه می‌دهد، با استفاده از راهنمای از پیش ساخته شده یک امضا دیجیتال ایجاد کنید. گزینه دوم اجازه می‌دهد، به‌طور مستقیم امضا خود را روی صفحه ترسیم کنید. گزینه سوم اجازه می‌دهد یک تصویر اسکن شده از امضا خود را به صورت آنلاین مورد استفاده قرار دهید و گزینه چهارم اجازه می‌دهد از یک فونت شخصی که آن‌را طراحی می‌کنید، استفاده کنید. اگر روی اولین گزینه Using the signature creation wizard کلیک کنید به صفحه ساخت امضا دیجیتال وارد می‌شوید. در فیلد این صفحه باید نام واقعی، نام مستعار یا نام شرکت خود را تعیین کنید.در مرحله بعد باید نوع و گروه فونت خود را مشخص کنید. برای این منظور تعدادی دکمه در اختیارتان قرار دارند. هر یک از این دکمه‌ها به گروه خاصی از فونت‌ها اشاره دارند. با انتخاب هر یک از این دکمه‌ها به صفحه مربوط به فونت انتخاب شده وارد می‌شوید.

digital signature 2

در این مرحه فونت‌ها در اندازه‌های مختلفی در اختیارتان قرار دارد. انتخاب هر یک از این اندازه‌ها، در نهایت میزان بزرگی امضا شما را تعیین خواهد کرد.

digital signature 3

در گام بعد باید برای امضا خود رنگی را مشخص کنید. اگر در نظر دارید برای امضا خود یک رنگ پس‌زمینه تعیین کنید، از کادر background color استفاده کنید. در غیر این صورت، تیک گزینه Transparent را فعال کنید تا امضا شما هیچ‌گونه پس‌زمینه‌ای نداشته باشد. برای مشخص کردن رنگ امضا روی کادر click to change the text color که به رنگ مشکی نشان داده می‌شود، کلیک کنید تا پنجره انتخاب رنگ ظاهر شود. بعد از انتخاب رنگ‌های مورد نظر پیش‌نمایشی از موارد انتخاب شده به شما نشان داده می‌شود.

digital signature 4

ما در امضاهای خود یک شیب داریم در گام بعد باید برای امضا خود یک شیب مشخص کنید. درست به همان شکلی که در دنیای واقعی یک امضا هیچ‌گاه در یک خط صاف قرار نمی‌گیرد، در دنیای دیجیتال نیز همین قاعده حکم‌فرما است. از میان گزینه‌های فوق یکی را انتخاب کرده روی دکمه Next Step کلیک کنید.

digital signature 5

در آخرین صفحه کارهایی که انجام داده‌اید همراه با امضاء دیجیتالی که طراحی کرده‌اید به شما نشان داده می‌شود. با کلیک روی گزینه CLICK HERE TO DOWNLOAD YOUR SIGNATUR امکان‌ ذخیره‌ کردن امضا وجود دارد. همچنین می‌توانید امضا خود را با دوستان و اعضا خانواده خود در فیس‌بوک یا توییتر به اشتراک قرار دهید.

digital signature 6

همراه با امضا شما یک شماره شناسه منحصربفرد در اختیار شما قرار می‌گیرد که پیشنهاد می‌کنیم این شماره را در مکانی یادداشت کنید. با کلیک بر روی گزینه‌ سوم هم که می‌توانید اسکن امضای خود را بگیرید مراحل به همین سادگی است.اکنون شما صاحب یک امضای آنلاین یا دیجیتالی هستید.

ارسال نظر