سه روش اتصال گوشی به اتومبیل برای پخش موزیک درون گوشی

ما همیشه بهترین موسیقی‌هایمان را در گوشی موبایل ذخیره می‌کنیم، برای اکثر ما این اتفاق افتاده‌است که می‌خواهیم موسیقی موردعلاقه داخل گوشی موبایلمان را با صدایی رسا و بلند در اتومبیل بشنویم، ولی این اغلب امکان‌پذیر نیست،خب برای حل این مشکل چه باید کرد؟می‌خواهید با روش‌های اتصال گوشی به دستگاه پخش اتومبیل آشنا شوید؟

سه روش اتصال گوشی به اتومبیل برای پخش موزیک درون گوشی

کلیک- اگر شما هم خواهان شنیدن موسیقی‌های موبایلتان در اتومبیل هستید می‌توانید با روش‌های مختلف گوشی موبایل خود را به دستگاه ضبط خودرو متصل کنید ما در اینجا شما را با تک‌تک این روش‌ها و نحوه ی اتصال آنها آشنا می‌کنیم.

کابل AUX

یکی از این روش‌ها استفاده از کابل AUX است، AUX مخفف کلمه Auxilary، به معنای کمکی است. این کابل در دو طرف خودش جک ۳٫۵ میلی‌متری دارد و می‌توان یک‌طرف آن را به گوشی موبایل، تبلت یا هر دستگاه الکترونیکی دیگری که دارای درگاه ۳٫۵ میلی‌متری است وصل کرد و طرف دیگر آن را به اسپیکر یا استریوی خانگی متصل کرد. از کابل صوتی برای پخش صدا به بلندگو استفاده می‌کنند. یعنی اگر موسیقی موردعلاقه‌تان داخل گوشی موبایل باشد و رادیوپخش ماشین دارای درگاه ۳٫۵ میلی‌متری باشد، می‌توان به‌راحتی توسط این کابل موسیقی را از باند ماشین گوش کرد.
طول کابل آن ۱۰۰ سانتی‌متر است و برای دستگاه‌های الکترونیکی است که دارای درگاه ۳٫۵ میلی‌متری هستند، مناسب است.برای اتصال گوشی به ضبط ماشین و شنیدن ترانه های داخل گوشی روی اسپیکرهای ماشین فقط کافی است که یک سر کابل AUX را به جک هدفون گوشی و سردیگر کابل AUX رو به ضبط ماشین بزنید. ضبط ماشین را بر روی حالت AUX بگذارید یا حالت Mode ضبط را عوض کنید. حالا می‌توانید هر آهنگی که در گوشی موبایل دارید اجرا کنید.

اتصال گوشی به ضبط ماشین از طریق بلوتوث

الان دیگر بسیاری از خودروها با رادیوپخش بلوتوث دار به بازار ارائه می‌شوند. اتصال گوشی به رادیوپخش ماشین ساده تر از چیزی ‌است که فکر می‌کنید،این کار مانند آن است که دو گوشی را از طریق بلوتوث با هم جفت یا pair کنید.در اینجا هم همان عمل را انجام بدهید. بلوتوث رادیوپخش خودرو را پیدا کرده و روشن کنید. بعد بلوتوث گوشی را هم روشن کنید و اگر در حالت invisible است آن را به حالت visible تغییر دهید. سپس بلوتوث خودرو در در داخل گوشی خود اسکن کنید تا بلوتوث دستگاه پخش خودرو را بیابد. بلوتوت محصولات ایران خودرو معمولا با نام IKCO ذخیره شده اند. دیگر بلوتوث ها یافته شده اند ضربه ای بزنید تا با هم سینک شده و به آهنگ دلخواهتان گوش دهید.

با این آپشن م حتی مکالمات تلفنی را هم می‌توانید از طریق رادیوپخش انجام دهید این کار مانند مثل هدست بلوتوث عمل می‌کند.

اتصال گوشی به رادیوپخش ماشین با اف‌ام ترانسمیتر

اساس کار اف‌ام ترنسمیتر به این صورت است که برروی نمایشگر اف‌ام ترنسمیتر یک موج رادیویی نمایش داده می‌شود، حالا شما باید رادیو را برروی موج اف ام و آن عددی بگذارید که اف‌ام ترنسمیتر نشون میدهد، اف ام پلیرهای موجود در بازار مخصوص اتصال فلش مموری و یا کارت حافظه مایکرو اس دی هستند و راهی برای اتصال گوشی به اف ام پلیرهای معمولی وجود ندارد. شما برای اینکه از طریق جا فندکی بتوانید گوشی موبایل را به ضبط ماشین متصل کنید می توانید یک FM Transmitter بخرید که از طریق موج اف ام بتوانید صدای گوشی را برروی اسپیکر های اتومبیل‌تان بشنوید. البته این روش را زیاد توصیه نمی کنیم چون این روش برای برخی از گوشی ها پاسخگو نیست، از سویی دیگر به علت وجود امواج مختلف رادیویی و اختلال در آنها، صدای پخش شده دارای مقداری نویز می‌شود و باید آنتن اتومبیل را از خودرو دور بیندازید تا درست کار کند.. حالا گوشی را باید یا از طریق کابل AUX و یا از طریق بلوتوث به اف‌ام ترنسمیتر متصل کنید.

با این سه روش شما می‌توانید از موسیقی دلخواه خود در فضای اتومبیل‌تان لذت ببرید.

ارسال نظر