شارژ گوشی خود را بین ۳۵ تا ۹۰ درصد نگه دارید

یکی از سوالاتی که دایما در مورد شارژ گوشی و لپ تاپ پرسیده می شود این است که میزان مناسب شارژ در گوشی و لپ تاپ چقدر باید باشد؟

شارژ گوشی خود را بین ۳۵ تا ۹۰ درصد نگه دارید

کلیک - جواب این است که میزان استاندارد شارژ باتری گوشی یا لپ تاپ شما باید بین ۳۵ تا ۹۰ درصد باشد البته این زمانی است که شما می خواهید باتری را به مدت بیش از چند روز بدون گوشی یا لپ تاپ نگه دارید یعنی زمانی که باتری قرار نیست کار کند. اما اشتباه بسیاری از اشخاص در این است که هنگام کار با باتری، باتری را تا ۹۰ درصد شارژ می کنند و از آن استفاده می کنند تا زمانی که به ۳۵ درصد برسد سپس دوباره شارژ می کنند، با این روند چرخه یا سیکل شارژ باتری شما زود به اتمام رسیده و باتری شما باطل می شود.
اگر می خواهید علت این کار را بدانید باید بگوییم که درون باتری مملو از بارهای الکتریکی یا الکترون می باشد، این الکترون ها هنگام حرکت، جریان انرژی آزاد می کنند که این انرژی ها جمع شده و نهایتا به صورت جریان الکتریکی به مدار الکترونیکی اعمال می شود.
بارهای الکتریکی داخل باتری هم همانند آب باید جاری باشند وگرنه باتری شما آسیب می بیند. شما وقتی همیشه باتری را روی ۱۰۰ درصد نگه دارید این اتفاق می افتد.پس نباید بگذارید میزان شارژ باتری شما بر روی ۱۰۰ درصد بماند ، باید هر ۳ روز یکبار به باتری اجازه دهید تا خالی شود و سپس باز اگر خواستید دوباره آن را شارژ نمایید. شما می توانید هر ۳ روز شارژ باتری خود را روی ۱۰۰ درصد نگه دارید و این چرخه را ادامه دهید.
از سوی دیگر اگر میزان شارژ باتری شما همیشه زیر ۲۰ درصد باقی بماند، بازهم بارهای الکتریکی داخل باتری انرژی لازم را دریافت نخواهند کرد که آزاد شوند. پس این اشتباه را هم نکنید. بهتر است هنگامی هم که می خواهید باتری را از گوشی یا لپ تاپ جدا کنید میزان شارژ بین ۳۰ تا ۵۰ درصد باشد و بعد اقدام به جدا کردن باتری از لپ تاپ کنید.
اکنون می دانید که نگه داشتن باتری به صورت کاملا پر و به صورت تقریبا خالی کار اشتباهی است. با انجام این نکات مهم شما می توانید از اینکه باتری گوشی یا لپ تاپ شما عمر بیشتری داشته باشد اطمینان یافته و از هزینه ی اضافی برای خرید مجدد باتری نجات یابید.

ارسال نظر