چرا باید ویژگی شارژ سریع را در گوشی های سامسونگ غیرفعال کنیم؟

هر کسی دوست دارد از فناوری شارژ سریع استفاده کند، درست است؟ به همین دلیل است که این فناوری مورد استقبال همه واقع شده است. زیرا با استفاده از این فناوری می‌توانید در زمان خود صرفه جویی کنید.

چرا باید ویژگی شارژ سریع را در گوشی های سامسونگ غیرفعال کنیم؟

کلیک - تقریبا تمام شرکت‌های تولید کننده تراشه در حال حاضر از این فناوری در محصولات خود استفاده می‌کنند؛ اما هنوز هم ممکن است در برخی از موارد استفاده از فناوری شارژ سریع بهترین راه‌ حل نباشد.

خوشبختانه سامسونگ به این موضوع پی برده است که این فناوری باید در برخی از مواقع غیر فعال شود. در گوشی‌های سامسونگ که از اندروید Marshmallow 6.0 استفاده می‌کنند، مانند گلکسی اس ۷، اس ۷ اج، اس ۶ اج پلاس، اس ۶ و گلکسی نوت ۵، روشی برای غیر فعال کردن این فناوری وجود دارد.

قبل از اطلاع از نحوه غیر فعال کردن شارژ سریع، ابتدا باید دلیل این کار را بدانید. شاید این سوال برای شما هم مطرح شود که چرا باید حالت شارژ سریع را غیر فعال کنیم؟ چندین دلیل برای انجام این کار وجود دارد؛ اما مهم‌ترین دلیل تولید گرما و یا اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، گرمای بیش از حد است. فناوری شارژ سریع در مدت زمان کمی گوشی را شارژ می‌کند و این خود باعث ایجاد گرمای بسیار زیادی می‌شود. ممکن است زمانی که گوشی شما در کنار یک کولر در حال شارژ است، مشکل خاصی به وجود نیاید. اما ممکن است زمانی که گوشی شما در مکانی گرم در حال شارژ باشد، با مشکلی جدی مواجه شود.

با این وجود در پدهای شارژر گوشی‌های گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج، فن‌هایی تعبیه شده است که می‌تواند گرمای گوشی در حال شارژ را کاهش دهد. ممکن است صدای فن برای برخی از افراد آزار دهنده باشد و به همین دلیل حالت شارژ سریع گوشی‌های خود را غیر فعال می‌کنند.

حالا شما دلیل لزوم غیر فعال کردن این حالت در برخی از موارد را می‌دانید. اگر می‌خواهید از نحوه غیر فعال کردن این حالت مطلع شوبد، با ما همراه باشید. انجام این کار بسیار ساده است و شما می‌توانید تنها با انتخاب چند گزینه، این کار را انجام دهید. در این مطلب نحوه غیر فعال کردن این حالت بر روی گوشی گلکسی اس ۷ توضیح داده شده است.

ابتدا باید وارد بخش تنظیمات گوشی شوید.

۳۲۵x578xScreenshot_20160714-094931.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic

پس از ورود به بخش تنظیمات گزینه Battery را انتخاب کنید.

۳۲۵x578xScreenshot_20160714-094945.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic

پس از ورود به این بخش به پایین صفحه بروید. در این قسمت بسته مدل به گوشی شما باید یکی از دو گزینه "Fast cable charging" یا "Fast wireless charging" یا هر دو گزینه وجود داشته باشد. در این قسمت می‌توانید هر حالت را فعال یا غیر فعال کنید.

۳۲۵x578xScreenshot_20160714-094952.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic

جدا بودن این دو گزینه در گوشی سامسونگ خوب است و شما می‌توانید یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید. کاربر می‌تواند در هنگام شارژ با استفاده از کابل، حالت شارژ سریع را فعال کند و در هنگام شارژ بی سیم گوشی، آن را غیر فعال کند و یا عکس این کار را انجام دهد. شما می‌توانید که هر حالتی را که با آن راحت هستید، انتخاب کنید.

ارسال نظر