آیا پوشاندن دوربین و میکروفون لپ تاپ کار درستی است؟

اخیرا در خبر ها تصویری از مارک زاکربرگ، موسس فیسبوک منتشر شده است که نشان می دهد او دوربین و میکروفون لپ تاپ خود را با چیزی پوشانده است. این خبر بحث های زیادی را در بین مردم بر انگیخته است که آیا این اقدام واقعا ضروری است و یا ناشی از ترسی بیش از حد و بی مورد است.

آیا پوشاندن دوربین و میکروفون لپ تاپ کار درستی است؟

کلیک - ما این سوال را از تعدادی از نویسندگان پرسیده ایم؛ آیا پوشاندن دوربین و میکروفون لپ تاپ کار درستی است؟

عقیده کلی

طبق تحقیقات ما مشخص شد که بسیاری از افراد فکر می کنند؛ پوشاندن دوربین و میکروفون لپ تاپ کار بسیار درستی است. یکی از نویسندگان سایت maketecheasier به نام Derrik معتقد است که از دسترس خارج کردن میکروفون و دوربین لپ تاپ کاری درست است. او ماژول لینوکس دوربین لپ تاپ خود را غیر فعال کرده است و هر زمان نیز که به دوربین نیاز داشته باشد، از یک دوربین USB استفاده می کند.

Writers-Opinion-Laptop-Tape-Tape

یکی دیگر از نویسندگان با نام Mahesh معتقد است این که شما از دزدیده شدن اطلاعات خصوصیات توسط جاسوسان جلوگیری کنید فکر بسیار خوبی است. البته او می گوید مردم باید این کار را واقعا به خاطر حفظ امنیت خودشان انجام دهند، نه صرفا به خاطر این که فردی مثل زاکربرگ چنین کاری انجام داده است. پس از انتشار عکس لپ تاپ زاکربرگ تعداد زیادی از سایت ها دست به تولید مطالبی جهت آموزش چگونگی انجام این کار با ذکر جزییات آن زده اند و همه را به انجام آن تشویق می کنند.

Trevor از دیگر نویسندگان این سایت معتقد است؛ همواره فردی با هوش تر از او وجود دارد که ممکن است اقدام به دزدیدن اطلاعات شخصی کند و آن را به دیگران ارسال نماید. او پیشنهاد می کند حتی اگر شما از طرفداران مارک زاکربرگ نیستید بازهم این کار را انجام دهید. وی انجام این کار را با قفل کردن در خانه و یا عدم نوشتن رمز کارت بانکی روی آن مقایسه می کند.

Writers-Opinion-Laptop-Tape-Keyboard

Charnita می گوید چنین اقدامی اگر باعث اطمینان خاطر بیشتر شما می شود، بسیار خوب است ولی اگر صرفا به خاطر گرایش زودگذر و جو این روز ها این کار را انجام می دهید برای شما سودی نخواهد داشت. او به ندرت از رایانه ای استفاده می کند که میکروفون یا دوربین داشته باشد و بنابر این زیاد از بابت آن نگران نیست. او فکر می کند اگر چه ممکن است این امر برای فردی مثل زاکربرگ بسیار مهم باشد، ولی برای او اهمیت چندانی ندارد. او به شوخی می گوید: اگر شخصی سعی کند تمام طول روز را به محتوای صفحه نمایش من خیره شود، در پایان چیزی جز خستگی و کسالت کسب نمی کند!

در واقع حرف Charnita کاملا درست است. فردی که استفاده کاملا معمولی از یک رایانه و لپ تاپ دارد و در مکانی خصوصی از آن استفاده نمی کند اصلا لازم نیست در مورد چنین موضوعی نگران باشد چرا که جز مکالمات معمولی روزانه و تصاویر معمولی چیزی در کنار لپ تاپ وجود ندارد.

نظر شما چیست؟

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا شما میکروفون و دوربین لپ تاپ خود را قبلا پوشانده اید؟ آیا می خواهید این کار را انجام دهید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر