بهترین نرم‌افزارها برای افرادی با تیپ A شخصیتی

 هر وقت کسی ادعا می‌کند که "دو نوع از افراد در دنیا وجود دارند" احتمالاً در اشتباه است. با این حال دو تیپ شخصیتی تیپ  A و تیپ B مطرح شده توسط دو دانشمند قلب‌شناسی به نام‌های میر فردمان (Meyer Friedman)  و روی روزن‌مان (Roy Rosenman)، می‌توانند راهی مؤثر در نگاه به دنیا باشند. افراد تیپ B بیش‌تر خونسرد و آرام بوده و کم‌تر به هیجان در می آیند و با این حال اغلب کم‌تر موفق هستند. افراد دارای شخصیت تیپ A سخت‌تر تلاش می کنند و بیش‌تر اهل رقابت هستند و از اتلاف وقت متنفرند.

بهترین نرم‌افزارها برای افرادی با تیپ A شخصیتی

کلیک- اگر از تلف کردن وقتتان نفرت دارید، پس داشتن یک گوشی هوشمند احتمالاً یک ایده وحشتناک است. این دستگاه‌های زیبا و کوچک به طرزی باورنکردنی می توانند ساعت‌ها از وقت شما را به هدر بدهند. حتی هرج‌ومرج مطلق اپ استور هم می‌تواند برای شخصیت‌های تیپ A ترسناک باشد. تمام آن نرم‌افزارها، بدون هیچ گونه منطق و دلیلی سازمان دهی شده‌ و توسط انبوهی از افراد با سلایق مختلف رتبه بندی شده است.

با این حال که دستگاه تلفن همراه شما می‌تواند موهبتی برای سامان‌دهی و دقیق کار کردن شما باشد. فقط باید مطمئن شوید که نرم‌افزارهای مناسب خود را نصب کنید. در این مقاله، ما نرم‌افزارهای ضروری را برای افراد تیپ A معرفی می‌کنیم.

optimized-otaw

  • ۱- Hate2Wait

مطالعه درونی که تئوری تیپ‌های شخصیتی نوع A و B را موجب شد، در اتاق انتظار مطب یک پزشک به وقوع پیوست. جایی که گروهی از بیماران از مدت زمانی که باید منتظر می‌ماندند تا نوبتشان شود کم‌تر احساس رضایت می‌کردند. "Hate2Wait" یک موهبت برای آن دسته از افرادی است که نمی‌توانند مدتی طولانی در صف انتظار بایستند. این نرم‌افزار که توسط یک گروه از برنامه‌نویسان هندی منتشر شده است، با رستوران‌هایی در ارتباط است و این امکان را به افراد می‌دهد تا مدت زمان انتظار را تخمین زده و بتوانند از راه دور و در زمان واقعی میز رزرو کنند. Hate2Wait مدت زمان واقعی را در مورد انتظار برای میز مورد نظرتان اطلاع رسانی می‌کند. بنابراین، اگر عده‌ای در حال کش دادن مدت زمان استفاده از آن موقعیت هستند، این نرم‌افزار به شما اطلاع داده و به شما فرصت انجام کارهای دیگر را پیش از رفتن به محل مورد نظر می‌دهد.

  • ۲- Glympse

یکی از سخت ترین مسائل در مورد یک فرد با تیپ A شخصیتی بودن این است که کارشان به سایر افراد وابسته باشد. ما از این که منتظر آدم‌های کند باشیم و وقتمان را تلف کنیم متنفریم. Glympse یک نرم‌افزار است که برخی از مشکلات را کاهش می‌دهد. نرم‌افزار ساده‌ای که به شما این امکان را می‌دهد تا موقعیت GPS خود را برای گروهی از دوستانتان منتشر کرده و آن‌ها هم متقابلاً این کار را انجام دهند. بنابراین شما می‌توانید ببینید اگر آن‌ها هنوز در محل کارشان هستند و نمی‌خواهند به زودی به شما بپیوندند. البته همان‌طور که مشخص است نیاز دارید تا دوستانتان را نیز مجاب کنید تا این نرم‌افزار را نصب کنند.

  • ۳- Unroll.me

اگر یک چیز وجود داشته باشد که افرادی با شخصیتی محرک و هدفمند از آن متنفر باشند، وجود اسپم یا هرزنامه است. هر چیزی که آن‌ها را از وظایفشان منحرف کرده و زمانی را برای پاک کردن نیاز داشته باشد، به عنوان یک دشمن تلقی می‌شود. شما می‌توانید به جای این که یکی یکی از شر هرزنامه‌ها خلاص شوید، unroll.me را بر روی آِیفون خود دانلود و نصب کرده و آن را به کانت‌های ایمیل خود پیوند دهید. این نرم‌افزار قادر خواهد بود تا صندوق دریافت شما را مرتب کرده و به طور خودکار تک تک روزنامه‌ها و پروموشن‌هایی را که دریافت می‌کنید فهرست بندی کند. به علاوه، با استفاده از آن می‌توانید زیرنویس‌های موجود را به یک ایمیل منتقل کنید تا اکانت تان همیشه مرتب و خالی باشد.

  • ۴- GasBuddy

صرفه جویی یکی از ویژگی‌های افراد تیپ A است و چه راهی بهتر از پس‌انداز کردن در زمان بنزین زدن است؟ GasBuddy یک نرم‌افزار محبوب است که قیمت‌های بنزین را در محله شما جمع‌آوری و مقایسه می‌کند و ارزان‌ترین و نزدیک‌ترین مرکز را به شما معرفی می‌کند. اطلاعات توسط کاربران وارد می‌شود و GasBuddy حدود صد دلار در هر هفته جایزه می‌دهد. هر چه بیش‌تر قیمت بنزین را گزارش کنید، احتمال برد خود را افزایش می‌دهید. پس شما را ترغیب می‌کند تا این کار را به صورت یک عادت درآورید. همچنین پس‌انداز چند سنت از هر لیتر بنزین، خود نوعی برد است.

  • ۵- Stridekick

رقابت یک بخش جدانشدنی از زندگی افراد تیپ A است. ما همواره خودمان را به مبارزه با افرادی از قشر مشابه خودمان قرار می‌دهیم و تلاش می‌کنیم تا بر آن‌ها پیروز شویم. اگر شما نیز از یک نرم‌افزار پیگیری فیتنس مانند Fitbit استفاده می‌کنید (که احتمالاً همین‌طور است)، چرا این امکان را با استفاده از Stridekick به مرحله بعد نمی‌برید؟ یک پلتفرم که به شما امکان می‌دهد تا هر روز عملکرد، میزان کالری سوزانده و سایر سنجه‌های فیتنس خود را با دوستانتان مقایسه کنید. همچنین می‌توانید برای خودتان و دیگران چالش‌هایی ایجاد کنید و با ریز شدن در اطلاعاتتان دریابید که در کدام بخش‌ها می‌توانید عملکردتان را بهبود بخشید.

  • ۶- FastCustomer

پشت خط تلفن ماندن مسئله دیگری است که افراد با تیپ A را آزار می‌دهد. خوشبختانه نرم‌افزاری برای بهبود این وضعیت وجود دارد. FastCustomer یک مرکز داده شامل بیش از ۲۵۰۰ شرکت مختلف را دارد. کافی است تا فقط به نرم‌افزار بگویید که نیاز دارید به کدام یک از مراکز زنگ بزنید، شماره خود را وارد کنید و سپس به سراغ کارهایتان بروید. نرم‌افزار این تماس را برای شما برقرار می‌کند و زمانی که آوای انتظار به پایان رسید و فردی در آن سوی خط حضور داشت که آماده حل مشکل شما باشد، به طور خودکار دوباره به شما زنگ می‌زند. دیگر نیازی نیست تا مدت‌ها دکمه تکرار تماس را بگیرید و یا منتظر بمانید تا آوای انتظاری که میلیون‌ها بار از اول تکرار می‌شود به پایان برسد.

  • ۷- Shoeboxed

پیگیری رسیدهای خرید و پرداخت از ویژگی‌های افراد دارای شخصیت تیپ A است. از یک سو، می‌خواهید همه چیز را برای امور مالیاتی نگه دارید اما از سوی دیگر حجم عظیمی از پوشه‌های پر از کاغذ غیر قابل ‌قبول و انتظار است. راه حل شما Shoeboxed است. نرم‌افزاری که به شما امکان گرفتن عکس‌ از رسید پرداختی را می‌دهد و آن را در یک فضای مجازی نگه داری و ذخیره سازی می کند. این نرم‌افزار از یک امکان تشخیص نوری (اپتیکال) متن استفاده می‌کند تا متن را اسکن کرده و گزارش‌های برآورد هزینه تان را نیز دسته ‌بندی می‌کند. این نرم‌افزار همچنین می‌تواند به حساب‌های بانکی شما نیز متصل شود و تاریخچه‌ای از تراکنش‌های آنجا را نیز در اختیار شما قرار دهد. اگر شما برای دوری مسیر نیز پولی به عنوان پرداخت حقوقی دریافت می‌کنید، این نرم افزار تاریخچه سفرهای شما را نیز ثبت و نگه داری می‌کند. Evernote نیز برای این نوع از طبقه بندی‌ها ابزار خوبی محسوب می‌شود.

compressed-lmcj

  • ۸- Battery Doctor

هیچ چیزی بدتر از آن نیست که شارژ گوشی تلفن همراهتان تمام شود، به خصوص وقتی از آن برای بیش تر کارهایی که انجام می‌دهید استفاده می‌کنید. Battery Doctor نرم افزاری تحت اندروید است که بدون شک عمیق ترین و با ارزش‌ترین نرم افزار بازار جهت بهره‌کشی از آخرین مقادیر شارژ باتری است. این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد که شارژ و مصرف حافظه دستگاهتان را برای تمامی برنامه‌های در حال اجرا بر روی سیستم بررسی کرده و به طور خودکار بعد از مدت زمان معینی آن‌ها را غیر فعال می‌کند. در هر زمانی می‌توانید مصرف باتری، فضای هارد درایو و بسیاری از سنجه‌های دیگر دستگاه خود را چک کنید تا بهینه‌ترین عملکرد و استفاده را از دستگاهتان داشته باشید.

  • ۹- Mint

مدیریت مالی یک مزیت واقعی و اصلی افرادی با تیپ شخصیتی نوع A است و ایده‌آل است اگر بتوانیم همه چیز را در یک جا داشته باشیم. Mint با فاصله زیادی بهترین نرم افزار مالی بازار است که به شما امکان می‌دهد تا به تمامی حساب‌های بانکی و کارت‌های اعتباری ‌تان متصل شده و آن‌ها را پایش کرده و کارهایتان را یادآوری می‌کند. البته هیچ فردی با شخصیت تیپ A نیازی به یادآوری این ندارد که زمان پرداخت قبوضش چه تاریخی است، با این حال استفاده از چنین مکانی هم ضرری ندارد. Mint به طور خودکار هزینه‌های شما را در طبقه بندی‌های از پیش تعیین شده دسته بندی می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا به ‌طور دقیق و موشکافانه کنترل نقدینگی ماه به ماه خود را در اختیار بگیرید. این نرم افزار همچنین امکانی را جهت پیگیری تغییرات مرتبط با امتیاز اعتبارتان را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد.

  • ۱۰- Beam Messenger

اگر شما یک فرد با تیپ شخصیتی نوع A هستید، منتظر ماندن برای دریافت پاسخ یک پیام برایتان طاقت‌فرسا است. تماشای نماد"…" در بالای نمایشگر که نشان دهنده این است که فرد مقابل مشغول تایپ کردن نوشته است، مثل این است که دارند یکی یکی دندان‌هایتان را می‌کشند. این دلیل آن است که چرا افراد تیپ A باید اصرار داشته باشند که تمامی ارتباطات به Beam Messenger منتقل و از طریق آن انجام شود. نرم افزار منحصر به فردی که نوشته‌های افراد را در زمانی که مشغول به تایپ کردن آن‌ها هستند به شما نشان می‌دهد.Beam Messenger به جای این که پیام را زمانی ارسال کند که نوشتن آن به پایان رسیده است، شما را در ارتباط دائمی با آن نگه می‌دارد بنابراین شما می‌توانید افراد را در میانه راه تایپ کردنشان متوقف کرده و از هدر رفتن زمان جلوگیری کنید.

ارسال نظر