یافتن نسبت طلایی در عکاسی تنها با یک کارت

با ساخته شدن یک کارت کوچک شفاف، ازاین‌ پس می‌توان به‌راحتی نسبت طلایی را در تصاویر موردنظر در عکاسی پیدا کرد.

یافتن نسبت طلایی در عکاسی تنها با یک کارت

به گزارش کلیک، ترکیب‌بندی(کامپوزیشن) یک مساله مهم در هر تصویر است و به تعیین مد، جریان و تمرکز کمک می‌کند و بسیار زیاد بر روی آنچه بیننده در تصویر می‌بیند، تاثیر گذار است. قوانین و ابزارهای بسیاری هستند که به بهبود ترکیب‌بندی در تصویر کمک می‌کنند. قانون یک‌سوم یکی از معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین و پرکاربردترین این ابزارها است. یکی دیگر از این موارد نسبت طلایی است که بر پایه ریاضی بناشده و روش آن در اپلیکیشن‌های مختلف عکاسی تفاوت دارد و برخی از آنان بسیار پیچیده هستند.

البته تمام این موارد مربوط به قبل از ساخته‌شدن کارت جیبی "نسبت طلایی یاب" است. این کارت شفاف به‌قدری کوچک است که به‌راحتی در کیف پول یا جیب کوله‌پشتی جا می‌گیرد و همراه داشتن آن بسیار راحت است. می‌خواهید یک ترکیب‌بندی خوب برای عکاسی از صحنه موردنظر پیدا کنید؟ کارت را از جی بتان بیرون آورده و با آن اطراف را نگاه کنید.

GoldenSectionFinder-pkg

Areaware شرکت سازنده این کارت در توصیف این محصول می‌گوید "بخش طلایی نسبت بین ابعاد طبیعی و شکل‌های هندسی است. ازلحاظ تاریخی هنرمندان، طراحان و معماران از آن برای تعیین زیبایی ازلحاظ تئوری و نه بصری استفاده می‌کردند. از کارت نسبت طلایی یاب برای تعیین تناسب در محیط اطرافتان استفاده کنید."

این کارت یک ابزار ساده و قابل‌حمل است که می‌توانید هرزمانی از آن برای یافتن ترکیب مناسب از آن استفاده کنید. بخش سخت این کارت مخصوصا در عکاسی این است که نمی‌توانید از طریق لنز به آن نگاه کنید. بااین‌حال شاید بتوانید آن را روی LCD عقب دوربین قرار دهید.

ارسال نظر