حافظه آیفونتان پر شده است؟ این هفت مورد را اول پاک کنید

همواره کمبود  شارژ باتری و حافظه دستگاه باعث نارضایتی کاربران آیفون می شود. مشکل اولی به سادگی قابل جبران است ولی مشکل کمبود حافظه به سادگی قابل رفع نیست.

حافظه آیفونتان پر شده است؟ این هفت مورد را اول پاک کنید

کلیک- همانطور که اطلاع دارید کمپانی اپل هنوز گوشی هایی با حافظه ۱۶ گیگابایت به فروش می رساند و این موضوع مشکلات فراوانی برای کاربران ایجاد کرده است و آن ها همواره با کمبود حافظه رو به رو می شوند.

دخیره اطلاعات بر روی حافظه ابری یکی از راهکار های آزادسازی حافظه است ولی انجام این کار بدین معناست که دسترسی شما به فایل هایتان منوط به داشتن اینترنت است و علاوه بر آن برای داشتن این حافظه باید پول پرداخت کنید.

اما برای اینکه مقداری از حافظه را آزاد سازی کنید ما پیشنهاد هایی برای شما داریم.

  • عکس های بلا استفاده را پاک کنید

یکی از ساده ترین اقدامات برای آزاد سازی حافظه این است که تصاویری که کمتر از آنها استفاده می کنید را از روی گوشی خود پاک کنید. البته می توانید با گرفتن پشتیبان(بکاپ) مطمئن شوید که عکس هایتان هیچ گاه به طور دائم از بین نمی روند. با استفاده از سرویس Google Photos به سادگی می توانید از عکس های خود بکاپ بگیرید.

همچنین شما می توانید اسکرین شات ها،تصاویر اینستاگرام و سلفی هایتان را پاک کنید تا فضای بسیاری آزاد کنید.

https-_blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_126530_delete-duplicates-1

  • فایل های به تازگی پاک شده را نیز پاک کنید

بعد از به روز رسانی iOS 8 و نسخه های بعد از آن، با پاک کردن تصاویر و ویدئو ها، آنها به طور کامل پاک نمی شوند و تا ۳۰ روز قابلیت بازگردانی دارند. این ایده بسیار جالبی است ولی با این کار همیشه مقداری از حافظه اشغال باقی می ماند.برای اینکه این فایل ها را به طور کامل پاک کنید مراحل زیر را انجام دهید.

به آدرس روبرو بروید و فایل هایتان را برای همیشه پاک کنید. Photos > Albums > Recently Deleted

https-_blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_126702_delete-recently-deleted

  • پروژه های قدیمی ادیت فیلم را پاک کنید

iMovie نیز همانند بسیاری دیگر از نرم افزار های ویرایش فیلم هنگام ادیت ویدئو پروژه هایی را ایجاد می کنند. بعد از اتمام ویرایش ویدئو هایتان بهتر است پروژه ها را پاک کنید تا فضای اضافی اشغال نکنند.ویدئو هایی که دارای چندیدن کلیپ مختلف، صداهای مختلف و انواع افک گذاری می باشند فضای بیشتری اشغال می کنند.

  • ویدئو های با کیفیت ۴K را کنار بگذارید

اگر شما دستگاه آیفون ۶ و یا ۶Plus دارید گوشی شما قابلیت فیلمبرداری ۴K را دارد. این بدین معناست که وضوح ویدئو های ضبط شده ۴ برابر استاندارد ینی Full HD هستند که این امر باعث اشغال مقدار زیادی از حافظه می شود. این حالت به صورت پیشفرض غیر فعال است. کیفیت بالاتر فیلم برداری به معنای این است که فضای بیشتری نیز اشغال می کند.

برای جلوگیری از این کار فیلم های ۴K را به کامپیوتر خود انتقال دهید و سعی کنید کمتر با این حالت به ضبط ویدئو بپردازید.

https-_blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_126699_Screen_Shot_2016-06-24_at_1.07

  • موسیقی ها را از تلفنتان حذف کنید

امروزه بیشتر مردم از سرویس های پخش آنلاین موسیقی مانند اسپاتیفای و iMusic استفاده می کنند که فایل ها در این موارد بر روی حافظه ابری ذخیره می شود و فقط هنگامی که به اینترنت متصل هستید به آن ها دسترسی دارید. اما ممکن است چندین موزیک را دانلود کرده باشید تا در حالت آفلاین نیز در دسترس باشند. در این حالت ممکن است فضای زیادی از گوشی شما اشغال شود. پیشنهاد ما به شما این است که این فایل ها را از روی حافظه گوشی خود پاک کنید.

  • برنامه های ایمیل را کنترل کنید

بسیاری از ما نرم افزار های زیادی برای استفاده از ایمیل خود بر روی گوشی نصب کرده ایم. این نرم افزار ها تمام پوشه دریافتی(Inbox) ایمیل شما را دانلود و آنها را روی گوشی ذخیره می کنند که این کار فضای زیادی اشغال می کند.

برای حل این مشکل به شما توصیه می کنیم که تمامی ایمیل های خود را در یک نرم افزار (مانند Outlook ) وارد کنید و از نصب نرم افزار های متعدد خودداری کنید.

همچنین بررسی کنید که ایمیل هایتان در چندین برنامه وارد نشده باشند که در این صورت فضای زیادی اشغال می کنند.

https-_blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_126692_email-cleaning

  • از این ویدئو عجیب در iTunes استفاده کنید

نرم افزار ها بسیار پیچیده اند. Redditor eavesdroppingyou راهی پیدا کرده است که با اجاره یک فیلم در آی تونز شما می توانید مقداری از حافظه گوشی خود را آزاد کنید.

منابع مختلف از جمله کلن بک از شرکت Mashable این حقه را تایید کردند. در چندیدن مورد حافظه گوشی پس از اجاره چند فیلم از ۸۹۰ مگابایت به ۳٫۹ گیگابایت افزایش پیدا کرد.

اما با اجاره فیلم چه اتفاقاتی در گوشی شما می افتد که باعث آزاد سازی حافظه می شود؟

همانطور که می دانید نرم افزار های پیشفرض اپل اولویت اول هستند. احتمالا با اجاره این ویدئو ها آیفون شما کوکی ها و حافظه های موقت برنامه ها را پاک می کند تا مقداری فضا برای تماشای فیلم ایجاد کند

https-_blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_126687_itunes-rental-trick

  • در iOS 10 امکانات آزاد سازی حافظه وجود دارد

سیستم عامل جدید اپل ویژگی های جدیدی به گوشی های هوشمند این کمپانی بزرگ اضافه کرده است.

ویژگی هایی از قبیل Optimize Storage که با پاک کردن فایل های غیر ضروری فضای زیادی در اختیار کاربر قرار می دهد.

https _blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_126655_ios-10-optimize-storage

با استفاده از روش هایی که گفته شد شما می توانید مقدار زیادی از حافظه آیفون خود را آزاد کنید.

ارسال نظر