کدامیک را بخریم؟ گوشی های اندرویدی یا IOS؟

اندروید و iOS (سیستم عامل آیفون) دو سیستم عامل برتر گوشی های هوشمند هستند.هر دو سیستم عامل مجموعه ای از ویژگی ها و تجربه های مشابه را ارائه می کنند.تفاوت های بین سیستم عامل iOS و اندروید کاهش یافته است.

کدامیک را بخریم؟ گوشی های اندرویدی یا IOS؟

کلیک - این موضوع همیشه برای کسانی که به دنبال خرید گوشی هوشمند هستند این پرسش را ایجاد می کند که: گوشی اندروید بخرم یا گوشی آیفون؟

از نظر نرم افزار، سهولت در استفاده، ویژگی ها و عملکرد کدام یک بهتر است؟

پاسخ این است که فرقی نمی کند. هر دو به یک اندازه خوب هستند، اگرچه طرفداران سرسخت آیفون یا اندروید ممکن است چیزی غیر از این را به شما بگویند.

در ابتدا iOS بهتر بود. اگر به سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ بنگریم، سیستم عامل iOS ساده تر و زیباتر بود و این موضوع یکی از مزایای آیفون محسوب می شد.

در همین حال، اندروید برای کاربران امکان دست کاری و شخصی سازی بیشتری را فراهم می کرد، اما در فرم اولیه از نظر اکثر مصرف کنندگان به خوبی نرم افزار اپل نبود.

اما با عرضه نسخه ice cream اندروید در اکتبر ۲۰۱۱، گوگل توانست طرح و قابلیت استفاده اندروید را بهبود بخشد.

در سال ۲۰۱۴ اندروید از نظر نرم افزار از iOS پیشی گرفت، به طوری که برای مصرف کنندگان امکان دستیابی به ویژگی های متنوع را به واسطه طراحی زیبا و کاربردی خود فراهم می کرد.

اکنون در سال ۲۰۱۶، اندروید و iOS از نظر ویژگی ها و قابلیت ها کم و بیش مشابه هم هستند. هنوز هم برخی تفاوت های بنیادین بین این دو سیستم عامل وجود دارد اما آنها بیشتر مربوط اصول و ساختارهای کلی هستند و در واقع برای اکثر مصرف کنندگان اهمیت زیادی ندارد.

گوگل در چند سال اخیر اندروید را توسعه داده است، این شرکت در زمینه بهبود طراحی سیستم عامل موبایلی خود در موارد زیادی از اپل الهام گرفته است.

اگرچه اپل نیز ویژگی های زیادی را از اندروید قرض گرفته است، همانند این که تلاش کرده تا از نظر عملکرد خود را مشابه سیستم عامل اندروید کند.

بار دیگر با آماده شدن این دو شرکت برای عرضه نسخه های بعدی iOS و اندروید، ما شاهد نگرش های مشابهی در آنها هستیم.

چند هفته قبل وقتی اپل نسخه بتای iOS 10 را عرضه کرد، آن دارای تعدادی از ویژگی هایی بود که قبلاً در گوشی های اندرویدی در دسترس قرار داشت.

با این وجود، همان طور که گوگل در حال کار برای آماده کردن نسخه اندروید N برای عرضه در هفته های آتی است، تلاش می کند تا اندروید را تا حد امکان ساده تر کند و امیدوار است تا قابلیت هایی مانند Night Mode (حالت شب) که قبلاً بر روی آیفون در دسترس قرار داشت را به آن بیفزاید.

اگرچه طرفداران اندروید یا آیفون ممکن است نگران از دست رفتن منحصر به فرد بودن این ویژگی گوشی خود باشند، اما این یکدست و یک جور بودن خبر خوبی برای مصرف کنندگان این گوشی ها است.

شما چه گوشی Samsung Galaxy S7 و چه iPhone 6S را انتخاب کنید (هر دو دارای قیمت برابر هستند)، این شانس را خواهید داشت که تجربه بسیار خوبی را با این گوشی ها داشته باشید به این دلیل که هر دو گوشی مجموعه مشابهی از قابلیت ها و تجربه ها را ارائه می کنند.

ارسال نظر