برقراری تماس WiFi در آیفون زمانی که سیگنال ضعیف است

اگر سیگنال موبایل شما ضعیف است از این خصوصیت iPhone استفاده کنید.

برقراری تماس WiFi در آیفون زمانی که سیگنال ضعیف است

یکی از ویژگی‌هایی که تا حدودی در iOS پنهان مانده است WiFi Calling نام دارد که اجازه می‌دهد از WiFi برای دریافت و ارسال تماس‌ها و پیام‌های متنی استفاده کنید.

به گزارش کلیک، WiFi Calling زمانی که iPhone شما از نظر سیگنال تلفن خارج از دسترس است مفید است. این ویژگی به صورت پیش‌فرض فعال نیست، بنابراین به تنظیمات آیفون خود بروید و آن را روشن کنید.

به تنظیمات آیفون بروید، گزینه WiFi Calling و حالا آن را روشن کنید. سپس از شما خواسته می‌شود که آدرس خود را وارد کنید. این سرویس اورژانسی کمک می‌کند که در مواقع اضطراری که از طریق سیگنال تلفن قابل دسترسی نیستید پدر دسترس قرار بگیرید.

wifi-calling-ios_2

بعد از چند دقیقه، WiFi Calling فعال می‌شود و شما می‌توانید از وای‌فای منزل نیز برای ارسال و دریافت پیام متنی و تماس کمک بگیرید. همچنین با استفاده از WiFi Calling می‌توانید از دیگر دستگاه‌های متصل به iCloud مانند رایانه اپل، آی‌پاد و مک تماس و پیام متنی ارسال و دریافت کنید. این دستگاه‌ها نیاز نیست که شبکه وای‌فای که iPhone متصل است وصل باشند.

تاکنون AT&T، Sprint، T-Mobile، MetroPCS و Vodafone US از تماس وای‌فای در ایالات متحده پشتیبانی می‌کنند. اپل لیست کاملی از ارائه‌دهندگان را در کشورهای مختلف که تماس وای‌فای را پشتیبانی می‌کنند منتشر کرده است.

منبع: techinsider

ارسال نظر