غیر فعال کردن نوتیفیکشن ها در اوبونتو با استفاده از ابزار NoNotifications

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که notification اپلیکیشن‌های اندرویدی را روی اوبونتو دریافت می‌کنید و می‌خواهید این notifications را روی اوبونتو غیرفعال کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این آموزش با ما همراه باشید.

غیر فعال کردن نوتیفیکشن ها در اوبونتو با استفاده از ابزار NoNotifications

کلیک- درست است که گرفتن notifications اپلیکیشن‌های تلفن همراه بر روی دسکتاپ یا کامپیوتر شخصی، در صرفه‌جویی زمان کمک می‌کند اما زمانی که کاربر مشغول انجام کارهای مهم است، این notificationها مزاحم هستند و باعث از بین رفتن تمرکز کاربر می‌شوند.

در این موقعیت‌ها چه باید کرد؟ اولین راهی که به ذهن هر فردی می‌رسد، قطع اتصال کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه به اینترنت است. اما این راه‌حل اولین و آخرین راه‌حل ممکن نیست! می‌توانید بدون قطع اتصال اینترنت در کامپیوتر یا تلفن همراهتان، به‌صورت موقت هم می‌توان notifications را غیرفعال کرد؛ اما چگونه؟ پیشنهاد ما استفاده از ابزار NoNotifications است.

این اندیکاتور یک ابزار ساده برای غیرفعال کردن notifications است که کار با آن ساده و آسان است.

برای دانلود و نصب این ابزار روی اوبونتو ،دستورات زیر را در ترمینال اوبونتو اجرا کنید:

sudo add-apt-repository ppa:vlijm / nonotifs

sudo apt-get update

sudo apt-get install nonotifs

به‌محض اجرای دستورات بالا و اجرای این ابزار از Unity Dash، آیکون خاکستری رنگ دایره شکلی بر روی پانل بالایی محیط دسکتاپ اوبونتو فعال خواهد شد.

nonotifications-unity-min

nonotifications-applet-min

برای غیر فعال کردن notifications مراحل زیر را دنبال کنید:

روی آیکون NoNotifications کلیک کنید تا منوی آبشاری که شامل گزینه‌های Don't disturb و Show notifications است، باز شود.

nonotifications-options-min

وقتی هیچ‌کدام از این گزینه‌ها فعال نباشند، notifications برای شما به نمایش در می‌آید و رنگ آیکون خاکستری رنگ است. اما اگر بر روی گزینه Don't disturb کلیک کنید، رنگ آیکون قرمز می‌شود و notifications برای شما نمایش داده نمی‌شوند.

nonotifications-dnd-min

برای فعال کردن نمایش notifications، بر روی گزینه Show notifications کلیک کنید. رنگ آیکون سبز می‌شود و شما notifications را دریافت خواهید کرد.

nonotifications-show-min

متأسفانه با این ابزار می‌توانید فقط تمام notifications برای تمام اپلیکیشن‌ها را غیرفعال و یا فعال کنید و هیچ راه‌حلی فعال و غیرفعال کردن notifications اپلیکیشن خاصی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد.

باوجود اینکه ابزار NoNotifications ابزار ابتدایی و ساده‌ای است، اما کار با آن ساده و راحت است. مهم‌تر اینکه به شما امکان کنترل دریافت notifications را می‌دهد. هرچند در مواردی که نیاز به دریافت notifications یک اپلیکیشن خاص و غیرفعال کردن بقیه notifications دارید هیچ کمکی به شما نمی‌کند. مسلماً این ابزار در ابتدای راه است و به روز رسانی‌ها و تغییراتی در آن باید انجام شود.

منبع: maketecheasier

ارسال نظر