نوت اینستاگرام چیست؟

احتمالاً شما هم به‌تازگی متوجه عبارت‌های کوتاهی در بالای دایرکت مسیج اینستاگرام شده‌اید. ۱۳ دسامبر، این پلتفرم از ارائه‌ی قابلیت جدیدی موسو‌م‌ به «Notes» در اینستاگرام خبر داد و آن را «روشی جدید برای اشتراک‌گذاری افکار» توصیف کرد.

نوت اینستاگرام چیست؟

احتمالاً شما هم به‌تازگی متوجه عبارت‌های کوتاهی در بالای دایرکت مسیج اینستاگرام شده‌اید. ۱۳ دسامبر، این پلتفرم از ارائه‌ی قابلیت جدیدی موسو‌م‌ به «Notes» در اینستاگرام خبر داد و آن را «روشی جدید برای اشتراک‌گذاری افکار» توصیف کرد.

قابلیت جدید اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تا ایده‌ها، افکار، اخبار و برنامه‌های خود را مستقیماً درمعرض دید دنبال‌کنندگانشان قرار دهند. در این مقاله، خواهیم گفت که Note اینستاگرام چیست و چگونه می‌توانید با استفاده از آن تعامل با دنبال‌کنندگان خود را بهبود دهید.

Notes اینستاگرام چیست؟

قابلیت Notes اینستاگرام عبارت‌ها یا یادداشت‌های کوتاهی هستند که در بالای دایرکت مسیج برای فالوورها یا دوستان نزدیک (Close friend نمایش داده می‌شوند. طول هر عبارت، حداکثر باید ۶۰ کاراکتر باشد و مانند استوری‌های اینستاگرام، پس از ۲۴ ساعت ناپدید خواهند شد.

ویژگی نوت اینستاگرام به سرویس‌های پیام‌رسان قدیمی ازجمله AIM و MSN Messenger شباهت دارد. اگر با این ویژگی آشنا نیستید، کافی است به صندوق ورودی خود سری بزنید تا یادداشت‌های افراد را مشاهده کنید.

این ابزار در جولای ۲۰۲۲ برای آزمایش دردسترس برخی از کاربران اینستاگرام و در دسامبر ۲۰۲۲ دردسترس تمام کاربران در سراسر جهان قرار گرفت؛ بنابراین، اگر در اینستاگرام خود به این قابلیت دسترسی ندارید، بهتر است اینستاگرام خود را بهجدیدترین نسخه به‌روزرسانی کنید.

چگونه در اینستاگرام Note بسازیم؟

برای ایجاد Note در اینستاگرام، مراحل زیر را پیش ببرید:

  • برنامه‌ی اینستاگرام را اجرا کنید و به دایرکت مسیج بروید.
  • در بالای صفحه روی علامت «+» که کنار تصویر پروفایلتان قرار دارد، ضربه بزنید.
Leave notes اینستاگرام
  • در کادر Share what's on your mind عبارت دلخواهتان را بنویسید.
  • اگر می‌خواهید تمام دنبال‌کنندگان شما عبارت مذکور را ببینند، گزینه‌ی Followers را برگزینید و اگر قصد دارید آن را فقط برای دوستانتان نمایش دهید، گزینه‌ی Close friends را انتخاب کنید.
  • در انتها، Share را لمس کنید تا با افراد انتخابی شما به اشتراک گذاشته شود.
کادر Notes

به‌محض انجام این کار، دیگران تا ۲۴ ساعت یادداشت شما را در نوار بالای دایرکت مسیج خود مشاهده خواهند کرد. همچنین، می‌توانید روی یادداشت‌های دنبال‌کنندگانتان کلیک کنید و پاسخی را در قسمت پیام بنویسید. پاسخ شما در صندوق ورودی آن‌ها نشان داده می‌شود.

نحوه‌‌ی غیرفعال‌کردن Notes اینستاگرام

اگر به استفاده از این ویژگی تمایلی ندارید و ترجیح می‌دهید یادداشت‌های دیگران را در دایرکت مسیج خود مشاهده نکنید، متأسفانه باید گفت اینستاگرام درحال‌حاضر راهکار مستقیمی برای غیرفعال‌سازی این قابلیت در‌اختیار کاربران قرار نداده است. بااین‌حال درست مانند استوری اینستاگرام، این امکان را دارید که از گزینه‌ی Mute Note استفاده کنید.

برای بی‌صدا‌کردن نوت شخصی در اینستاگرام، Note شخص مدنظر را به‌مدت چند ثانیه لمس و سپس گزینه‌ی Mute Note را انتخاب کنید. در آخر، برای تایید Mute را انتخاب کنید.

میوت کردن نوت اینستاگرام

برای Unmute‌کردن نوت اینستاگرام نیز، به پروفایل شخص مدنظر بروید و در بخش Following روی Mute ضربه بزنید. درنهایت، کلید روبه‌روی Note را غیرفعال کنید.

منبع: زومیت

ارسال نظر