۷ اشتباه خطرناک در شارژ باتری آیفون

درست مثل افراد مسن، iPhone های قدیمی تا مدت زمانی دوام می آورند – و قسمتی از این مسأله به دلیل چرایی و چگونگی شارژ کردن آن گوشی هاست.

۷ اشتباه خطرناک در شارژ باتری آیفون

کلیک - شما می گویید شارژ شدن گوشی من کند است. شما می پرسید چه چیزی می تواند باعث بروز مشکل شده باشد. همانطور که مشخص است، برخی از عادات ما که به نظر زیان آور می باشند، آرام آرام، بی سر و صدا و به طرز مهلکی با باطری های لیتیوم - یونی گران قیمت صدمه می زنند.

شما گوشی خود را ۱۰۰ درصد شارژ می کنید
اگر هنگامی که شارژ باطری شما به زیر ۹۰ درصد می رسد کف دستتان شروع به عرق کردن می کند، باید آن را خنک کنید.
حفظ شارژ کامل کارامدترین راه برای قوی نگه داشتن باطری گوشی تان نیست. در حقیقت، کارشناسان می گویند شارژ باطری موبایل خود را در طول روز بین ۳۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید.
این بهترین میزان شارژ برای گوشی است و در این حالت بطرز کارامدتری به کار خود ادامه خواهد داد. بنابراین سعی کنید در کل طول شب آن را در شارژ قرار ندهید و در عوض در طول روز به مدت کوتاه تر و به دفعات گوشی خود را شارژ کنید.

شما در حال از بین بردن گوشی خود هستید
وقتی شارژ باطری های لیتیوم یونی کم می شود فرار می شوند، بنابراین باید قبل از اینکه اعلان شارژ باطری کم است به شما نمایش داده شود آن را شارژ کنید. هر تخلیه شارژ کامل کم کم باعث از بین رفتن گوشی شما خواهد شد. کارشناسان Apple و دیگر کارشناسان اظهار می کنند هر یک تا دو ماه یکبار اجازه دهید شارژ باطری گوشی تان کامل تمام شود تا میزان باطری تان تنظیم (کالیبره) شود.

شما اجازه می دهید گوشی تان بیش از حد داغ شود
بسیار خب، این مسأله فقط مخصوص شارژ کردن نیست. اما مسأله بسیار مهمی است. احتمالاً به شما اخطار داده شده که گوشی تان پس از قرار گرفتن در معرض خورشید بطرز ناراحت کننده ای کند می شود. این بدلیل آن است که باطری های iPhone خیلی زیاد از دماهای مفرط نفرت دارند، و باید در گرما یا سرما کار سخت تر کار کنند. طبق اظهارات شرکت Apple، حیطه دمایی مناسب برای iPhone ها (و همچنین iPad ها، iPod ها، و ساعت های Apple) بین ۳۲ و ۹۵ درجه است. خط پایین: گوشی شما اساساً یک بچه کامپیوتر کوچک است که باید دائم آن را گرم و سرد کنید.

شما خیلی زیاد از شارژر بی سیم خود استفاده می کنید
وقتی بیرون از منزل یا محل کار خود هستید و تا رسیدن به خانه به اندکی شارژ نیاز دارید، جعبه باطری پشتیبان mophie شما برایتان نعمت بزرگی است. اما هم باطری شما و هم جعبه پشتیبان در عرض شارژ کردن از خود گرما ساطع می کنند، که می تواند در دراز مدت به دستگاه شما آسیب وارد کند. برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشیتان، از منبع برق قابل حملی استفاده کنید که به گوشی تان متصل نمی شود.

در حین شارژ کردن گوشی تان جعبه خود را روشن می گذارید
اگر احساس می کنید گوشی تلفنتان در حین وصل بودن به شارژر خیلی داغ شده است، ممکن است جعبه fancy schmancy شما باشد که در محیط گرمی گیر افتاده است که در حین شارژ شدن تولید می شود. بنابراین کاری برای گوش خود انجام دهید و آن را از شارژ در بیاورید.

شما گوشی پشتیبان خود را بدون شارژ نگه می دارید
اگر زمانی که ۶S جدیدتان بطرز غیر قابل اجتنابی در توالت افتاده، به گوشی های قدیمی خود به عنوان گوشی پشتیبان متوسل شده اید، مطمئن شوید که آن را در مکان خنکی نگه داری کرده اند، و حداقل ۵۰ درصد شارژ دارد. طبق اظهارات Apple، اگر باطری گوشی خود را کاملاً تخلیه کرده و آن را نگه دارید گوشی شما در حالتی قرار می گیرد که با عنوان حالت تخلیه عمیق شناخته شده است، که جدای از اینکه مثل یک کابوس شبانه می ماند، باعث می شود قابلیت نگه داشتن شارژ گوشی تان در آینده کاهش یابد. برعکس آن نیز صادق است، یعنی اگر به مدت طولانی آن را با شارژ کامل نگهداری کنید، باعث می شوید گوشی تان چند قابلیت خود را از دست بدهد.

از شارژر نامناسب استفاده می کنید
شارژی که شرکت Apple آن را برای شما تهیه دیده می تواند گوشی شما را تا رسیدن به شارژ ۱۰۰ درصد شارژ کند، اما آن شارژهای ارزان قیمتی که با کابل USB به گوشی شما وصل می شوند و غیرمجازند اینگونه نیستند، و می توانند با شارژ بیش از حد باطری به آن لطمه وارد کنند. به علاوه، می دانید که، این باطری ها می توانند شما را بکشند.
• SHAREON FACEBOOK
• PIN IT

ارسال نظر