نحوه اضافه کردن سطل بازیافت به دستگاه های اندروید

همه ما در هنگام استفاده از گوشی اندروید خود تجربه حذف تصادفی فایل هایی را داشته ایم که برای ما بسیار ارزشمند بوده اند، اما راهی برای بازیابی آن پیدا نکردیم. ما در این مطلب، قصد داریم شما را با نرم افزار Dumpster که فایل های پاک شده را بازیابی می کند آشنا کنیم.

نحوه اضافه کردن سطل بازیافت به دستگاه های اندروید

کلیک - سطل بازیافت یا همان (recycling bin) در کامپیوترهای ما چیزی است که همیشه به دنبال آن هستیم چرا که همانند نوعی پشتیبان گیری عمل می کند و ما را قادر می سازد به فایل های پاک شده خود دسترسی پیدا کنیم. شکی نیست که وجود آن در کامپیوتر های ما بسیار مفید است، اما در مورد دستگاه های اندروید چطور؟ متاسفانه، گوشی های هوشمند به طور خودکار سطل بازیافت ندارند و اگر شما اطلاعاتی را حذف کنید، شانس برگرداندن آن را نخواهید داشت. با خواندن مطلب زیر در می یابید که چگونه می توانید سطل بازیافت به دستگاه اندروید خود اضافه کنید.

اگرچه نرم افزار هایی موجودند که می توانند به شما کمک کنند فایل های از دست رفته بر روی دستگاه های اندروید خود را بازیابی کنید، اما تعداد بسیار کمی از آنها آنطور که باید کار نمی کنند. تا الان اگر آهنگ و یا فایلی را پاک می کردید، عملا آن را از دست داده بودید اما با Dumpster، شانس دیگری برای برگرداندن آنچه به طور تصادفی حذف کرده اید را دارید. پس از نصب این نرم افزار بر روی دستگاه اندروید خود می توانید فایل هایی که به طور تصادفی پاک شده اند را بازیابی کنید.

چگونه از Dumpster استفاده کنیم

این نرم افزار بسیار ساده و کاربر پسند است. اگر شما زیاد با فناوری کنار نمی آیید و یا تازه با دنیای اندروید آشنا شده اید، از استفاده این نرم افزار لذت خواهید برد. Dumpster تمام فایل های حذف شده شما را ذخیره می کند و این فایل ها تا زمانی که شما بخواهید در Dumpster، ذخیره خواهند ماند.

نرم افزار Dumpster

قبل از اینکه شروع به پاک کردن کنید، باید به منوی کشویی در گوشه بالا سمت چپ نرم افزار بروید و بر روی settings کلیک کنید.

منوی کشویی Dumpster

سپس به "Protect Settings" بروید، این گزینه به شما اجازه می دهد نوع فایل هایی که می خواهید در Dumpster ذخیره بمانند را مدیریت کنید. شما می توانید هر کدام از این گزینه ها را انتخاب کنبد: Video، Audio، Documents، Other files، Apps و Protect Apps Updates.

بخش تنظیمات و حفاظت Dumpster

مشخص کردن فایل ها در Dumpster

در Settings شما همچنین می توانید Dumpster را تنظیم کنید به این صورت که به طور خودکار فایل های ذخیره شده در نرم افزار هر هفته، هر ماه، و یا هر سه ماه پاک شوند.

حذف اتوماتیک نرم افزار Dumpster

Dumpster همچنین اجازه می دهد از فایل های پاک شده خود در cloud پشتیان گیری کنید، صفحه قفل (lock screen) برای محتوای که حذف کرده اید اضافه کنید و همچنین تبلیغات را حذف کنید (remove ads). اگر تمایل به فعال‌سازی بخش حذف تبلیغات را دارید، باید مبلغ ۲٫۶۷ دلار برای نسخه Premium که در ماه ۲٫۶۷ و در سال ۲۶٫۷۰ دلار است را پرداخت کنید.

قابلیت های بیشتر Dumpster

مشخص کردن نوع فایلی که Dumpster ذخیره می کند

آیا می خواهید تصاویر خود را پاک کنید اما فایل های صوتی را تا مدت طولانی تری نگه دارید؟ Dumpster به شما گزینه ای ارائه می دهد که می توانید تنها یک نوع خاص از فایل ها را حذف و یا همه فایل ها را با هم پاک کنید. این گزینه برای تعیین حذف یا نگه داشتن فایل های خاص ویژگی عالی را برای شما به ارمغان آورده است، چرا که می تواند آنچه مطمئن هستید دیگر به آن نیاز نخواهید داشت را پاک و موارد دیگر را نگه دارید.

مشخص کردن ذخیره خودکار فایل های حذف شده در نرم افزار Dumpster

قبل از اعتماد به نرم افزار، حتما آن را آزمایش کنید تا مطمئن شوید فایل های پاک شده را ذخیره می کند یا خیر. وقتی ما برای اولین بار نرم افزار را دانلود کردیم و برای تست سه فایل را حذف کردیم، متوجه شدیم نرم افزار تنها سومین فایل از فایل های حذف شده را ذخیره کرده بود، اما بعد از آن به درستی کار کرد.

نتیجه

با Dumpster دیگر از حذف کردن غیر عمد فایل های خود نگران نمی شوید. آیا تا به حال به طور تصادفی فایلی را حذف کرده اید؟ آیا قادر به بازیابی آن بوده اید؟ تجربه خود را با ما در نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: maketecheasier

ارسال نظر