چگونه "پست‌های دیده نشده" را در اینستاگرام فعال کنیم؟

آیا زیر نام دوستانتان در اینستاگرام علامت"unseen post" دیده می‌شود و شما معنی آن را نمی‌دانید؟ این ویژگی یکی دیگر از بخش‌های منفور به‌روز رسانی جدید اینستاگرام است که هفته گذشته اتفاق افتاد.

چگونه "پست‌های دیده نشده" را در اینستاگرام فعال کنیم؟

کلیک ـ در اینستاگرام و اعلان پست‌های دیده نشده یا پیام زیر اسم دوستان به این معنی است که آن‌ها پست‌هایی ارسال کرده اند و شما آن‌ها را ندیده‌اید. البته این پیام زیر نام تمامی دوستانی که پست ارسال کرده‌اند قرار ندارد. این اعلان تنها برای کسانی نمایش داده خواهد شد که شما اعلان مربوطه را برای وی روشن کرده باشید.

سیستم اعلان جدید اینستاگرام به دلیل نحوه تنظیم آن به‌جای مفید بودن، بیشتر آزاردهنده است. علاوه بر آن این اعلان‌ها هر بار بر روی قفل صفحه تلفن‌های هوشمند نمایش داده می‌شود. برخی کاربران از این امر شکایت داشته‌اند که حتی پس از آن‌که تمامی پست‌های جدید را رویت کرده‌اند، باز هم اعلان بر روی صفحه گوشی باقی مانده است. این‌طور به نظر می‌رسد که این اعلان‌ها تا زمانی بر روی نام دوستانتان باقی خواهند ماند که تمامی پست‌هایی که آن‌ها گذاشته‌اند و شما هرگز ندیده‌اید، حتی اگر آن پست مربوط به سه یا چهار سال گذشته باشد! عجب بد شانسی بزرگی!

امیدواریم اینستاگرام متوجه شود که این اعلان‌ها، پیام‌های خوشایند یا مورد نیاز افراد نیستند و موارد آزاردهنده را حذف کند.

با این حال اگر در لیست دوستان اینستاگرام شما افرادی وجود دارند که تمایل دارید گزینه اعلان را برای آن‌ها خاموش یا روشن کنید، به صورت زیر می‌توانید این‌کار را انجام دهید.

چگونه اعلان اینستاگرام را خاموش یا روشن کنیم

روشن کردن اعلان

شما می‌توانید برای افراد خاص در اینستاگرام، گزینه اعلان را روشن کنید. اگر این کار را انجام دهید پیام‌ "پست دیده نشده" را بر روی صفحه قفل تلفن همراهتان دریافت خواهید کرد.

  • برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.
  • پروفایل شخصی خود را باز کنید(آیکون انفرادی).
  • در گوشه بالای سمت راست، شما تعداد افرادی که دنبال می‌کنید را خواهید دید. عدد را فشار دهید.
  • بر روی آیکون شخص مورد نظر ضربه بزنید. با این کار وارد صفحه اینستاگرام فرد مورد نظر خواهید شد.
  • در نوار آبی رنگ بالای برنامه، باید علامت سه نقطه را ببینید.
  • بر روی سه نقطه ضربه بزنید.
  • گزینه "Turn on Post Notifications" یا همان روشن کردن اعلان پست‌ها را فشار دهید.

insta-notification

خاموش کردن اعلان

خاموش کردن اعلان پست‌های اینستاگرام نیز به همان روند بالا نیاز دارد. اگر اعلان را خاموش کنید، دیگر پیام "پست‌های دیده نشده" را در زیر نامشان مشاهده نخواهید کرد.

منبع: idigitaltimes

ارسال نظر