آموزش حذف تاریخچه وبگردی در مرورگر کروم

اگر شما از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنید، بهتر است هر از گاهی تاریخچه فعالیت های خود را پاک کنید. انجام این کار برای حفظ حریم خصوصی به شدت توصیه می شود.

آموزش حذف تاریخچه وبگردی در مرورگر کروم

کلیک - تقریبا همه مرورگر ها، از موزیلا فایرفاکس گرفته تا سافاری و Edge، سابقه ی فعالیت های شما در اینترنت را ذخیره می کنند. اکثر اوقات این سوابق شامل وب سایت های مفیدی که از آن ها استفاده می کنید می باشد ولی گاهی نیز ممکن است به صورت اشتباهی وارد وب سایتی شده باشید و بخواهید آن را از تاریخچه مرورگر حذف کنید. در مواردی هم ممکن است شما بخواهید به صورت کامل همه سوابق مرورگر را حذف کرده و کار خود را از نو شروع کنید.

ximg_56fc0255725a4.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.oA5HNbRMN9

در هر صورت ما پیشنهاد می کنیم هر از گاهی تاریخچه سوابق مرورگر خود را حذف کنید. این کار در زمانی که افراد دیگر از دستگاه شما استفاده می کنند; از دسترسی آن ها به سوابق شما جلوگیری می کند.

آسان ترین روش برای دسترسی به تاریخچه سوابق خود فشار دادن کلید های Ctrl+H در ویندوز و کلید های Command+Y در مک می باشد. همچنین در مرورگر کروم در هر دو سیستم عامل می توانید با کلیک کردن روی آیکون سه خط در گوشه راست و بالای پنجره آن ها و انتخاب گزینه History و سپس مجددا History از منوی باز شده به تاریخچه مرور خود دسترسی پیدا کنید.

ximg_56f59f4f36838.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.-J3lXYRHgc

ممکن است تاریخچه فعالیت های شما طولانی و گسترده باشد. این تاریخچه بر اساس تاریخ و زمان مرتب شده است و شما می توانید به کل سوابق خود در گذشته دسترسی پیدا کنید.

ximg_56f59ed4194c3.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.eJHoN5YG_c

در بالای صفحه تاریخچه دو گزینه وجود دارد. اگر تمایل دارید یک یا چند سایت را از لیست تاریخچه سوابق حذف کنید، آن ها را انتخاب کرده و سپس روی Remove selected items کلیک کنید.

ximg_56fc08f3eaccc.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.o87lJWl5yp

در غیر این صورت روی Clear browsing data کلیک کنید تا یک منوی جدید ظاهر شود. در منوی جدید می توانید تعیین کنید تا چه محتواهایی و تا چه زمانی حذف شود. ما در حال حاضر می خواهیم تاریخچه مرور (browsing history) های خود را از ابتدا (the beginning of time) حذف کنیم، ولی ما همچنین قادریم تا این تاریخچه را از یک ساعت، یک روز، یک هفته و یا چهار هفته گذشته حذف کنیم. پس از انتخاب موارد مورد نظر روی دکمه Clear browsing data کلیک کنید.

ximg_56f59ee456259.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.Off10BTEXj

پس از انجام این کار تمامی سوابق وبگردی و رد پاهای شما حذف می شود. همچنین شما مشاهده می کنید که بخش سایت های پر بازدید در صفحه جدید نیز خالی می شود.

ximg_56f5a2e652625.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.QHJ_AX89BS ل

حذف تاریخچه مرورگر کروم یک عادت بسیار خوب و مفید است که باید هر از گاهی آن را به انجام رساند. به یاد داشته باشید که شما مجبور نیست کل آن ها را حذف کنید و می توانید فقط بعضی از آن ها را برای حذف انتخاب کنید.

منبع: howtogeek

ارسال نظر