با این راهکارها مشکلات واتس اپ خود را رفع کنید

کلیک - افراد از نحوه کار کردن با آن راضی هستند اما هنگام بروز برخی مشکلات نیز به شدت عصبانی می شوند؛ این موضوع ما را بر آن داشت تا این مقاله را ارائه دهیم: مشکلات واتس اپ و نحوه برطرف کردن آن ها.

با این راهکارها مشکلات واتس اپ خود را رفع کنید

کلیک - افراد از نحوه کار کردن با آن راضی هستند اما هنگام بروز برخی مشکلات نیز به شدت عصبانی می شوند؛ این موضوع ما را بر آن داشت تا این مقاله را ارائه دهیم: مشکلات واتس اپ و نحوه برطرف کردن آن ها.

دانلود اتساپ جی بی جدید

مشکل شماره ۱: عدم دریافت کد فعال سازی
این اتفاق برای بسیاری از کاربران می افتد. این تصاویر را در ذهن خود مرور کنید: تلفن تان را عوض کرده اید و اولین نرم افزاری که نصب می کنید واتس اپ است. پس از نصب آن را باز می کنید و شماره تلفن تان را وارد می کنید اما کد فعال سازی برای شما ارسال نمی شود. اولین دلیل ممکن است این باشد که شماره تلفن را اشتباه وارد کرده باشید. شاید آنقدر هیجان زده شده باشید که کد کشور را که به صورت خودکار وارد می شود دوباره وارد کرده باشید. کاری که باید بکنید این است که مراحل وارد کردن شماره را دوباره تکرار کنید و درستی آن را بررسی کنید.
این نکته هم مهم است که مطمئن شوین شماره ای که وارد می کنیم در حال حاضر دارای حساب کاربری واتس اپ نباشد. نرم افزار معمولا یکی از حساب ها را می بندد پس باید به این نکته توجه داشته باشید که ما قادر به استفاده از نرم افزار تنها روی یک دستگاه هستیم. ولی اگر این اتفاق نیفتد ممکن است دلیل عدم دریافت کد فعال سازی باشد.

aa

عدم شناخت شماره تلفن ها
نرم افزار واتس اپ هنگامی تنها شماره تلفن های موجود روی دستگاه را بصورت خودکار ذخیره می کند. اگر یک شماره نشان داده نمی شود روش زیر را دنبال کنید:
• مطمئن شوید که دوستتان دارای حساب کاربری در واتس اپ است.
• بررسی کنید که شماره دوستتان را در تلفن وارد کرده اید یا خیر و اینکه اگر دوست تان در کشور دیگری زندگی می کند، شماره تلفن او را با فرمت کامل بین المللی ذخیره کرده اید یا خیر.
• بررسی کنید در قسمت تنظیمات امنیتی و مجوزها، به نرم افزار اجازه دسترسی به شماره تلفن را داده اید یا خیر.
• مطمئن شوید که شماره ها در دفتر تلفن گوشی تان روی حالت مرئی یا نا مرئی تنظیم شده اند. اگر این کار هم جواب نداد، یک مرتبه شماره ها روی نا مرئی تنظیم کنید و بعد به حالت مرئی برگردانید تا به این صورت نوسازی شود. لیست شماره هایتان در در واتس اپ نیز نوسازی (refresh) کنید.
واتس اپ متصل نمی شود
اجازه دهید از مسائل پایه ای شروع کنیم. آیا مطمئن هستید که به اینترنت متصل هستید؟ یک سایت را در گوشی مرورگر باز کنید. این کار به شما کمک می کند مفهمید آیا به اینترنت متصل هستید یا خیر.
اگر می توانید سایت ها را باز کنید اما همچنان واتس اپ را باز کنید مراحل زیر را دنبال کنید:
• گوشی را ریبوت کنید
• مطمئن شوید آخرین نسخه واتس اپ را نصب کرده اید
• حالت پرواز را یک مرتبه خاموش و روشن کنید
• مطمئن شوید داده های پس زمینه ای در حالت انتخاب قرار ندارد.
• وای فای را خاموش و روشن کنید
• اگر مراحل بالا جواب نداد یک مرتبه نزم افزار را پاک کرده و مجددا نصب کنید. این کار تمام تاریخچه چت شما را پاک می کند اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد ابتدا از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید.
• اندروید خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.
aabbb
عدم ارسال و دریافت تصاویر در واتس اپ
مشکل دیگری که کاربران بسیاری با آن روبه رو می شوند عدم توانایی دریافت و ارسال عکس در واتس اپ است. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شدید اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که وای فای را قطع کرده و از اینترنت سیم کارت استفاده کنید و ببینید آیا مشکل برطرف می شود یا خیر. اگر مشکل با این روش برطرف نشد این مسیر را دنبال کنید:
۱)Settings 2-Apps 3) clear data و یا ۱) Application manager 2) clear data . پس از این کار تلفن را ری استارت کنید.
اگر نمی توانید از طریق واتس اپ فایل های رسانه ای را دریافت یا ارسال کنید مشکل می تواند از SD card شما نیز باشد. ممکن است فضای کافی در SD card خود نداشته باشید و این موضوع باعث شده باشد SD card به حالت read-only رفته باشد یا ممکن است SC card مخدوش شده باشد.
پیام ها سریع به دستتان نمی رسد

مدت طولانی طول می کشد که دوستتان جواب دهد؟ بخاطر بی اعتنایی دوستتان به پیام ها نیست بلکه پیام هایتان با تاخیر به دست او می رسد. چرا؟ اگر از task killer روی دستگاه اندرویدی خود استفاده می کنید شاید دلیل این تاخیر باشد.
نرم افزار واتس اپ پاسخ خوبی به task killer نمی دهد. پس اگر متوجه تاخیر در رسیدن پیام ها شدید، نرم افزار واتس اپ را از طریق task killer نبندید. دلیل دیگر ممکن است تاخیر در سرور واتس اپ باشد. در این مورد کاری از دست شما بر نمی آید.

نتیجه گیری
هیچ نرم افزاری کامل و تمام عیار نیست و واتس اپ نیز از این قاعده مستثنی نیست. همیشه چیزی هست که بخواهیم از آن شکایت کنیم اما خوشبتانه همیشه در مدت کوتاهی بعد از بروز مشکلات راه حل آن نیز یافت می شود. شما چه مشکلی با واتس اپ دارید؟
منبع: maketecheasier

ارسال نظر