6 اپلیکیشن اندرویدی برای تشخیص و پیدا کردن موسیقی (بخش اول)

رسانه کلیک - در این مطلب چند اپلیکیشن کاربردی اندرویدی برای پیدا کردن موسیقی که با استفاده از آن می‌توانید موسیقی را که در حال شنیدن آن هستید پیدا کنید به شما معرفی می‌کنیم.

6 اپلیکیشن اندرویدی برای تشخیص و پیدا کردن موسیقی (بخش اول)

شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که در حال گوش دادن به یک موسیقی باشید اما ندانید که اسم آهنگ چیست اما بخواهید آن را روی گوشی یا لپ‌تاپ خود ذخیره کنید. خوشبختانه اپلیکیشن‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید موسیقی که می‌شنوید را پیدا کنید و آن را دانلود کنید.

1- اپلیکیشن Google app

اگر ذهن شما روی یک آهنگ خاص قفل شده است اما نمی‌توانید نام آهنگ را به خاطر بیاورید یا در حال شنیدن یک آهنگ هستید اما نمی‌دانید نام آن چیست می‌توانید از اپلیکیشن Google App برای پیدا کردن نام آن آهنگ استفاده کنید. شما حتی می‌توانید با زمزمه کردن ریتم آهنگ برای این اپلیکیشن نام آن را پیدا کنید. برای استفاده از این اپلیکیشن ابتدا Google app را روی گوشی خود باز کنید، روی میکروفون کنار نوار جستجو کلیک کنید. روی نوار جستجو کلیک کنید. بعد از انجام این کارها شروع به زمزمه کردن آهنگ کنید. همچنین می‌توانید آهنگ مورد نظر خود را با سوت زدن برای این اپلیکیشن اجرا کنید. بعد از پایان کار آهنگ مورد نظر شما در فهرست نتایج نمایش داده می‌شود و باید روی آن کلیک کنید.

نکته‌ای که در استفاده از این اپلیکیشن باید به آن توجه کنید این است که حتماً در یک فضای ساکت از آن استفاده کنید. دقت این اپلیکیشن نسبتاً زیاد است و برای همین با زمزمه می‌تواند در اکثر موارد موسیقی مورد نظر شما را به درستی تشخیص دهد. همچنین اگر از کاربران دستیار هوشمند گوگل هستید، می‌توانید از به راحتی با دستور صوتی Hey Google What's this song موسیقی مورد نظر خود را پیدا کنید.

تشخیص و پیدا کردن موسیقی بر اساس نظرسنجی‌ها کیفیت و قدرت عملکرد دستیار گوگل در تشخیص موسیقی نسبتاً خوب بوده است. استفاده از این اپلیکیشن کاملاً رایگان است.

2- اپلیکیشن Shazam

اپلیکیشن Shazam یکی اپلیکیشن بسیار مفید برای پیدا کردن موسیقی در حال پخش است. فیس‌بوک، توییتر، واتس‌اپ و بسیاری از اپلیکیشن‌های دیگر از قابلیت‌های Shazam در برخی از امکانات خود استفاده می‌کنند. به محض اینکه اپلیکیشن Shazam موسیقی مورد نظر شما را پیدا کرد، اطلاعات مربوط به آن را برای شما نمایش می‌دهد. این اپلیکیشن در بسیاری از موارد می‌تواند حتی بیوگرافی خواننده و سازنده موسیقی را نیز برای شما نمایش دهد.

تشخیص و پیدا کردن موسیقی یکی از قابلیت‌های این اپلیکیشن این است که وقتی موسیقی را پیدا می‌کند آن را ذخیره می‌کند و شما می‌توانید بعداً از آن استفاده کنید. در این اپلیکیشن قابلیتی با نام Discover وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید موسیقی‌های جدیدی را پیدا کنید. استفاده از این اپلیکیشن کاملاً رایگان است.

3- اپلیکیشن SoundHound

اپلیکیشن SoundHound یکی از اپلیکیشن‌های اندرویدی است که از آن می‌توانید برای پیدا کردن موسیقی مورد نظر خود استفاده کنید. عملکرد این اپلیکیشن به این شکل است که شما هم می‌توانید آهنگ مورد نظر خود را برای آن زمزمه کنید و هم می‌توانید آن را موسیقی مورد نظر خود را برای آن بخوانید. برای استفاده از این اپلیکیشن باید روی دکمه زرد رنگ کلیک کنید و سپس آهنگ مورد نظر را برای اپلیکیشن زمزمه کنید. این اپلیکیشن می‌تواند بعد از حدود 10 ثانیه زمزمه کردن آهنگ آن را تشخیص دهد.

همچنین شما می‌توانید از این اپلیکیشن برای تشخیص موسیقی در حال پخش استفاده کنید. برای این کار هم باید روی دکمه زرد رنگ کلیک کنید. در این اپلیکیشن کتابخانه‌ای از شعرهای آهنگ‌های مشهور و معروف وجود دارد. در این اپلیکیشن قابلیتی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید موسیقی‌های پیشنهادی و جدید را پیدا کنید.

در قسمت دوم این مطلب، چند اپلیکیشن دیگر را معرفی خواهیم کرد.

ارسال نظر